Blog (15)
Komentarze (11)
Recenzje (0)

Nowe informacje o Lumionie - robi sie ciekawie...

@panbookNowe informacje o Lumionie - robi sie ciekawie...
24.11.2010 15:58

Witam,

Kilka newsów z frontu Lumion'owego.

Kilka dni temu zostało uruchomione anglojęzyczne forum na stronach producenta. Poza ciekawymi wątkami do których warto zajrzeć, można trafić na ten w którym Ferry z Act3D zaprasza do zapisywania się na testy wersji Beta. Trzeba dysponować dobra kartą graficzną i wolnym czasem :). Więcej znajdziecie na lumion3d.com

Następna dobra wiadomość to taka, ze w związku z ogromnym zainteresowaniem i spora liczbą zapytań o możliwość publikacji do wersji EXE spacerów w Lumion producent zapowiada, że można się tej funkcjonalności spodziewać w update 1.1.

Kolejny news - interiory. Użytkownicy forów tak mocno dopytywali się i prosili o lepszą możliwość oświetlania wnętrz, że... producent obiecał i to. W którejś z kolejnych aktualizacji będziemy mieli do dyspozycji możliwość dodawania świateł do wnętrz. Z dyskusji na forum wynika, że jest spora szansa na IES'y. Póki co musimy posługiwać się tradycyjnymi lighmapami, które są przenoszone do Lumiona wprost z 3DStudio MAX, Sketchup czy z dowolnego programu za pomocą pliku COLLADA.

Sporo ludzi tez pyta o materiały i o to w jaki sposób będzie się je organizować w Lumionie. Otóż istnieje możliwość ustawiania materiałów w narzędziu do modelowania jak 3dsmax czy sketchup. Można także ustawiać materiały już w Lumionie za pomocą bardzo intuicyjnego edytora materiałów. Zrzut z niego znajdziecie w galerii http://feel3d.pl/lumion/ (o ile pamiętam drugi screen od lewej)

Cały czas staramy się wybierać najważniejsze informacje dla was. Ale jeżeli chcecie zapytać bezpośrednio u źródła, to zapraszamy na Oficjalne forum Lumiona gdzie na codzień przesiaduje Artur Brzegowy jeden z głównych programistów Quest3D i Lumion.

Oczywiście to nie wszystkie Jeżeli chcielibyście zapytać o coś konkretnego w Lumionie jednego z twórców, Artura lub mnie to zapraszam do zadawania pytań na forum. Wkrótce kolejne newsy a nawet prezentacje wideo.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)