Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)

Aplikacje do Google Chrome

@PREZESKICAplikacje do Google Chrome
16.05.2017 14:44

Witam ponownie na moim blogu! Jak zapewne wie każdy czytelnik Dobryprogramów Chrome to prawdziwy kombajn i poza tak oczywistymi dla przeglądarki funkcjami jak przeglądanie stron internetowych czy otwieranie plików pdf, jest również środowiskiem uruchomieniowym dla różnych aplikacji. W moim dzisiejszym wpisie przedstawię wam trzy z nich. Dwie bez, których aktualnie nie mogę się obejść i jedną, która ma u mnie aktualnie status testowej. Nie przedłużając już o to lista aplikacji:

All-in-One Messenger

Jeden z rzeczy, bez których ciężko mi się aktualnie obyć. All-in-One Messenger jest aplikacją, która pozwala korzystać z Webowych wersji różnych komunikatorów i innych serwisów internetowych w bardzo wygodny sposób. Mianowice każdy komunikator, który dodamy do programu otrzymuje swoją, umieszczoną w stałym miejscu, kartę, w której jest otwarty. Omawiany program obsługuje naprawdę wiele serwisów sam korzystam w nim z Messengera, Skype, Hangouts, Discorda, Twittera (za pośrednictwem TweetDecka), Telegrama i Steama, a to tylko wierzchołek góry lodowej, która wygląda tak:

All-in-One Messenger
All-in-One Messenger

Przyznam szczerze, że aplikacja trochę długo się uruchamia, ale gdy komunikatory już się wczytają jej wydajność i responsywność jest bardzo dobra. Korzystam z niej już od długiego czasu i jedyną wadą jaką udało mi się zaobserwować, jest dość częste wylogowywanie mnie z konta Steam, ale to pewnie wina polityki bezpieczeństwa Valve, a nie samej aplikacji. Na koniec dodam jeszcze, ze All-in-One Messenger zastąpił na moim komputerze wysłużony i nieobsługujący już wielu używanych przeze mnie serwisów program AQQ. All-in-One Messenger możecie zainstalować klikając w ten link, a alternatywą do opisywanego programu może być Franz, którego przez różne problemy techniczne nie mogę z czystym sumieniem polecić. Tak czy inaczej znajdziecie go klikając tu.

Google Keep

Kolejny program, od którego jestem właściwie uzależniony, to narzędzie do tworzenia notatek i list zadań autorstwa samego Google. Oczywiście oprócz aplikacji uruchamianej w Chrome program posiada również wersję na Androida, iOS i edycję webową. Keep pozwala umieszczać w notatkach tekst, rysunki, obrazy, osoby (za pośrednictwem adresu email), a także zmieniać kolor notatek i dodawać do nich etykiety. Dodatkowo w wersji na Androida można również tworzyć notatki głosowe. Jak widać po ilości funkcji Keep jest bardzo prostym narzędziem i właśnie ta prostota jest jego główną zaletą. Kolejne plusy to lekkość aplikacji oraz błyskawiczna synchronizacja pomiędzy różnymi instalacjami.

Google Keep
Google Keep

Jako alternatywę dla Keep mógłbym wymieć program OneNote, jednak ta aplikacja to naprawdę potężne narzędzie, które raczej może uzupełniać Keep przy jakichś bardziej złożonych zadań niż być jego zamiennikiem. Google Keep dla Chrome pobierzecie klikając tu, a wersja dla Androida jest dostępny tutaj. "Konkurencyjny" narzędzie OneNote znajdziecie w wersji na Windowsa i Androida odpowiednio tu i tu.

Gmail offline

622472

Aplikacja, którą aktualnie testuje, jak sama nazwa wskazuje pozwala korzystać z Gmaila bez dostępu do Internetu. Wykorzystując przy tym własny interfejs, który znacznie różni się od tego znanego nam z webowej wersji Gmaila i moim zdaniem jest od niego bardziej czytelny.

622474

No i to właściwie wszystko co można powiedzieć o tej aplikacji. Jako zachętę do wypróbowania Gmaila offline dodam jeszcze, że jego instalacja jest bardzo szybka. Jako alternatywę do niego mogę polecić dowolny program pocztowy instalowany na komputerze na przykład Thunderbird. Gmail offline w wersji dla Chrome znajdziecie tu, a program Mozilla Thunderbird pobierzecie z tego miejsca.

OprogramowaniePoradniki
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)