Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)

Aplikacje, które zachęcą do wyjścia z domu

Strona główna@PREZESKICAplikacje, które zachęcą do wyjścia z domu
01.05.2018 18:49

Witam wszystkich w ten ciepły majowy dzień. Z racji trwającego właśnie długie weekendu chciałbym przedstawić Wam 5 aplikacji, które potrafią zmotywować do wyjścia z domu czy to na dłuższy spacer czy też na wycieczkę rowerową. Nie przedłużając zbytni przejdźmy już do moich dzisiejszych propozycji.

Ingress

Świetna gra od studia Niantic, która zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Players Choice Awards w roku 2014. Ingress zaliczyć można do gatunku gier strategicznych. Jej mechanika opiera się na zajmowaniu rozrzuconych po całym świecie portali, chronieniu ich oraz łączeniu ich w tak zwale pola kontroli umysłów. Grając w Ingress trzeba opowiedzieć się po stronie jednego z dwóch toczących ze sobą zażartą wojnę stronnictw - The Enlightened lub The Resistance. Omawiany tytuł uznać można za bardziej rozbudowanego przodka niesamowicie popularnego Pokemon GO. Ingress dostępne jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

651147

c:geo

c:geo jest moim ulubionym narzędziem do geocachingu, który to Wikipedia definiuje, jako grę terenową użytkowników odbiorników GPS, polegającą na poszukiwaniu skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Jej celem jest zachęcanie uczestników do odwiedzania interesujących miejsc, w których ukryte są skrzynki. Od siebie dodam, że dzięki tej grze odkryłem kilka naprawdę ciekawych miejsc w mojej okolicy, o których wcześniej nie maiłem pojęcia. Przewagą geocachingu nad grami typu Ingress jest to, że obiekty, których szukamy istnieją fizycznie. Jeśli nigdy nie graliście w omawianą grę terenową to zachęcam Was do zapoznania się z tym poradnikiem dla początkujących oraz odwiedzenia tego serwisu zawierającego między innymi mapę skrytek.

bEqSsoDH

Oczywiście do gry w geocaching wykorzystać można wiele różnych aplikacji, ja natomiast polecam c:geo ze względu no możliwość wykorzystania wielu geocachingowych platform, dużą liczbę opcji nawigacji, możliwość korzystania z różnych map oraz pełne wsparcie dla grania offline. Niestety wspomniana aplikacja dostępna jest tylko na urządzenia z systemem Android.

Źródło: Google Play
Źródło: Google Play

Wikipedia

Pewnie zaskoczyła Was obecność aplikacji klienckiej największej internetowej encyklopedii na tej liście, ale już to wyjaśniam. Mobilna aplikacji Wikipedii posiada bardzo ciekawą opcję zatytułowaną Odkrywaj, która pozwala wyświetlić na mapie znajdujące się w naszej okolicy i opisane w Wikipedii miejsca. I o ile korzystanie z tego typu narzędzie w naszym miejscu zamieszkania to raczej ciekawostka, to podczas wycieczki w jakieś nowe miejsce śmiało możemy wykorzystać mobilną Wikipedię w formie przewodnika turystycznego. Aplikacja Wikipedii dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS.

651154

The Walk: Fitness Tracker Game

Kolejna gra na liście. Niestety nie miałem czasu jej jak na razie przetestować, ale wiem, że jest to swoiste połączenie gry z wciągającą fabułą i krokomierza, które powstało przy udziale brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia. Z tego co mi wiadomo w The Walk, aby poznać kolejne części historii należy przejść określoną liczbę kilometrów. Więcej o tej ciekawe pozycji możecie przeczytać w tym artykule. Natomiast sama gra dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS.

Źródło: Google Play
Źródło: Google Play

Endomondo

To już ostatnia pozycja na dzisiejszej liście. Endomondo jest aplikacją do śledzenia aktywności fizycznej. Na tle innych tego typu aplikacji wyróżnia się ilością obsługiwanych dyscyplin sportowych, których aktualnie jest już w omawianym programie ponad 50. W tym oczywiście moje ulubione czyli bieganie i jazda na rowerze. Endomondo ma wszystkie funkcje, które powinna mieć aplikacja do śledzenia aktywności fizycznej. Do jej wad można zaliczyć trzeba spore ograniczenia w wersji darmowej oraz stosunkowo duży koszt abonamentu na wersję premium. Endomondo dostępne jest na urządzenia z systemem Android i iOS.

651160

Na liście miała się również znaleźć Androidowa aplikacja ANY - Action Near You, która pozwala na spontaniczne organizowanie się ludzi w celu wspólnego spędzenia wolnego czasu. Niestety ostatnimi czasy wspomniany program po prostu nie działa.

bEqSsoDN

I tym sposobem dotarliśmy do końca moje dzisiejszego wpisu. Wszystkim czytelnikom serdecznie dziękuje za uwagę i jak zawsze zachęcam Was do komentowania mojego artykułu. Standardowo też zapraszam do zapoznania się z spisem treści mojego bloga dostępnym tutaj. No i na koniec życzę Wam i sobie udanej majówki!

bEqSsoED