Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)

Technologia - TOP 10 ciekawych stron

Strona główna@PREZESKICTechnologia - TOP 10 ciekawych stron
13.05.2018 16:06

Witam Wszystkich serdecznie. Dzięki świetnej aplikacji DePesza udało mi się zauważyć stosunkowo dużą popularność mojego niedawnego wpisu na temat serwisów internetowych mających na celu popularyzacje nauki. Uznałem, więc, że warto napisać podobny artykuł tym razem o stronach skupionych na technologii.

651879

Słowem wstępu

Jak wszystkie moje listy polecanych serwisów internetowych, programów czy gier i ta będzie czysto subiektywna. Jej głównym celem jest opisanie kilku mniejszych oraz skupionych na określonej tematyce stron i blogów. Dlatego też nie znajdziemy na nich dużych i zajmujących się różnymi dziedzinami serwisów takich jak DobreProgramy, Antyweb, Spider's Web czy nawet strony internetowej jednego z moich ulubionych czasopism - Młodego Technika. Na zakończenie wstępu jeszcze jedna uwaga: tym razem polecane strony zostały posortowane alfabetycznie. A teraz nie przedłużając już przejdźmy do właściwej części dzisiejszego wpisu.

FORBOT

Forbot to świetny blog poświęcony zagadnieniom takim jak robotyka, druk 3D, elektronika czy komputery jednopłytkowe. Tym co wyróżnia omawiany serwis na tle innych o podobnej tematyce jest 13 świetnych i całkowicie darmowych kursów dotyczących elektroniki i programowanie oraz prężnie działające forum. Na stronie bloga oprócz odcinków wcześniej wspomnianych kursów pojawiają się również między innymi newsy ze świata elektroniki, artykuły, recenzje książek czy relacje z wydarzeń związanych z robotyką.

grylewicz.pl

grylewicz.pl to blog prowadzony nieprzerwanie od września 2011 roku przez Wojtka Grylewicza. W omawianym serwisie publikowane są głównie poradniki typu Zrób To Sam - DIY, które osobiście bardzo lubię. Tematyka bloga obejmuje kilka różnych zagadnień od mikrokontrolerów, poprzez Raspberry aż do systemów operacyjnych, więc każdy powinien znaleźć jakiś artykuł dla siebie.

iAUTOMATYKA

iAUTOMATYKA jest, jak sama nazwa wskazuje, serwisem poświęconym zagadnieniom związanym z automatyką przemysłową. Znajdziemy w nim newsy, artykuły, poradniki, kursy oraz różne ciekawostki ze świata automatyki. Osobom, które są zainteresowane na przykład rozpoczęciem studiów w tej dziedzinie polecam szczególnie bardzo rozbudowany dział wiedza.

Inżynier Domu

Inżyniera Domu, jak kolejny raz wskazuje sama nazwa, to blog poświęcony różnym sposobom na usprawnienie swojego domu/mieszkania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zresztą cel i przeznaczenie bloga najlepiej opisał sam jego autor. Ja sam trafiłem na omawianą stronę szukając informacji na temat wykorzystania urządzeń IoT przy uprawie warzyw, a na stronie Inżynieria Domu był akurat cały cykl poświęcony tego typu zagadnieniom.

Kompikownia

Kompikownia to serwis poświęcony informatyce prowadzony przez Karola Ślusarza znanego z bloga PD jako @karol221-10. Na stronie Kompikownia.pl nie znajdziemy póki co zbyt wielu wpisów, ale jakość tych, które są dostępne oraz częstotliwość ich pojawiania się dobrze rokują na przyszłość. Moją uwagę omawiany serwis zwrócił ze względu na cykl o modowaniu gry Heroes III.

Majsterkowo.pl

Majsterkowo to kolejny w tym zestawieniu serwis poświęcony poradnikom z kategorii DIY. Za zalety serwisu trzeba uznać dużą ilość dostępnych poradników a także czytelny ich podział na projekty związane z elektroniką, drukiem 3D, motoryzacją oraz pracą w drewnie. Oprócz tych czterech działów w serwisie znajdziemy także taki poświęcone ogólnie majsterkowaniu oraz tak zwanym szybkim projektom. W serwisie Majsterkowo.pl oprócz wcześniej wspominanych poradników znajdziemy również testy sprzętu i programów, newsy oraz forum.

Niebezpiecznik

Niebezpiecznik to popularny i bardzo profesjonalny serwis zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Na stronie Niebezpiecznika znajdziemy za równo ostrzeżenia przed różnego rodzaju zagrożeniami, jak i analizy ataków, a także porady jak się przed nimi bronić. Moim zdaniem omawiany serwis to miejsce obowiązkowe dla każdego użytkownika Internetu. A przygotowany przez redakcję wortalu artykuł 10 PORAD BEZPIECZEŃSTWA  powinien być dołączany do każdego nowego komputera, tabletu i telefonu. Warto również w wspomnieć, że twórcy omawianego serwisu prowadzą również bardzo ciekawy podcast - Na Podsłuchu.

PROJEKTY RASPBERRY PI

Projekty Raspberry PI to działający nieprzerwanie od 2015 roku blog prowadzony przez Romana Kubata. Poświęcony jest oczywiście różnym pomysłom na wykorzystanie popularnej Malinki. Obecnie na blogu jest 66 wpisów, z których każdy opisuje inny, mniej lub bardziej pracochłonny, projekt, który można zrealizować.

Prokulski.net

Prokulski.net to w dużym skrócie blog poświęcony analizie danych prowadzony przez Łukasza Prokulskiego. Ale za to jakiej analizie. Z wpisów umieszczanych w omawianym serwisie możemy dowiedzieć się jak dużo danych jest łatwo dostępnych w Internecie oraz jak wiele wniosków można wysnuć z ich analizy. Dobrym przykładem na to będzie ten niedawny wpis na temat wyjazdów wakacyjnych Polaków. Co warte zaznaczenia w każdym tego typu wpisie znajdziemy kod, dzięki któremu możemy w pełni zrozumieć jak przeprowadza się takie analizy. Oczywiście po za wpisani na temat przetwarzania danych na blogu znajdziemy również teksty o innej tematyce takie jak chociażby opowiadania.

Zajacmarek.com

Ostatnią pozycją na mojej liście jest blog prowadzony przez programistę Marka Zająca. Ilość tematów poruszanych w omawianym serwisie jest zdecydowanie zbyt długa, żeby ją tu wymieniać, więc najlepiej sprawdzicie je sami. Ja ze swojej strony mogę polecić świetny kurs języka C#.

bELtsClP

I tym sposobem dotarliśmy do końca mojego dzisiejszego wpisu. Standardowo dziękuję Wszystkim za uwagę oraz czekam na Wasze komentarze. Chciałbym was także zaprosić do zapoznania się ze spisem treści mojego bloga.

Źródło grafiki wykorzystanej w tekście: https://pixabay.com/en/technology-information-digital-2082642/

bELtsCmL