Blog (62)
Komentarze (4.3k)
Recenzje (0)
@przemo_liRackspace to wielkie zło z modelem biznesowym opartym o wyzysk...

Rackspace to wielkie zło z modelem biznesowym opartym o wyzysk...

31.05.2013 15:50

(Nie mam czasu aby opisać kontekst dla osób postronych, więc tekst jest dla osób które wiedzą co to API, co to Patent i czym jest Rackspace ...)

FOSS Patents znają Ci którzy śledzą różne batalie patentowo-copyrightowe w USA w których Google jest stroną. I pewnie wszyscy wiedzą co pojawia się we wpisach blogowych o Google. Ot, standard. Ten Pan pracuje dla przeciwników (w tym Oracle) więc trudno aby pisał, że jego pracodawca (zatrudniający go do pomocy przy tych konkretnych sprawach) nie miał racji..

Ale tym wpisem Pan MUELLER przeszedł samego siebie.

[list] [item]"Rackspace is a great service provider, but it really can't speak on behalf of innovators. The EspaceNet database lists a total of nine Rackspace patent applications. It's no surprise that this company is in favor of weak IP: it would love to exploit what others have created."

( Nie wiem co Patenty mają wspólnego z API, ale Pan Muller widzi powiązanie i bezwzględnie wyszydza karła reakcji jakim jest RackSpace )[/item][item]"Software Innovators, Start-ups, and Investors" haven't been identified except for "Apiary, Inc.". If you enter "apiary" in Google, you'll get all sorts of results, but it's hard to find this company .[...] the level of sophistication when it comes to complicated IP issues is probably very low compared to the legal departments of the kinds of organizations supporting Oracle. These may be just the kinds of people the EFF managed to mislead with its public call.

(Apiary to firma która SPECJALIZUJE się w tworzeniu API dla swoich klientów... Tja, ci to się najmniej znają na tym czy takie API powinny być objęte copyrightem)[/item][item]But there's another reason why even the impressive backgrounds of some of those "Computer Scientists" are of limited relevance to the weight of this amicus brief: it's a lot easier for an organization like the EFF to persuade people to lend their name to such an effort than it is to convince the sophisticated legal departments of large organizations.

( :D Bo ludzie którzy TWORZĄ API nic nie mają do powiedzenia w sprawie ochrony tychże API prawem autorskim. I tylko prawnicy niezajmujący się programowaniem mogą takie sprawy ustalać )[/item][/list]

Za przedstawienie Rackspace jako pijawki żyjącej z innowacji innych Panu Muellerowi należy się świeży, porządnie wykrochmalony, biały fraczek, i nowe mieszkanko, takie bez klamek :D

A apiary Google pozycjonuje na 2 miejscu. Być może Pana Muellera zmyliło to, że ta firma zajmuje się API i opis ich strony to REST'owe API. Ale czy to oznacza że Pan Mueller nie wie co to API i nie wie jak ono może wyglądać? :P

OprogramowanieProgramowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)