Blog (33)
Komentarze (28)
Recenzje (0)

Umarł król (SugarSync), niech żyje król (Mega)

@qdominikUmarł król (SugarSync), niech żyje król (Mega)21.02.2014 23:34

Pojawiła się oficjalna aplikacja do synchronizacji danych od Mega, pracująca w systemie Windows. Jak przystało na usługę epoki Post-PC program dla Windows pojawił się dużo później po aplikacjach mobilnych dla iOS i Androida. Lecz w chwili obecnej można już synchronizować zarówno urządzenia przenośne jak i tradycyjne, co w połączeniu z darmową powierzchnią 50GB jest w tej chwili jedną z najlepszych opcji do przechowywania danych w chmurze.

Swego czasu zachęcałem do korzystania z chmurowej usługi do przechowywania danych Sugarsync. Ten internetowy dysk nadal jest jedną z lepszych tego typu witryn, bijąc na głowę najpopularniejszy Dropbox. Od grudnia 2013 roku ma jedną poważną wadę dla nieprofesjonalnego użytkownika: jest płatny. od kilku miesięcy poszukiwałem więc usługi zastępczej, testując po drodze kolejne usługi:

  • Dropbox - zbyt mała darmowa powierzchnia
  • Dysk Google - nadal nie wiadomo czy to dysk czy pakiet biurowy, ociężałe aplikacje, brak automatycznego uplodu zdjęć
  • OneDrive (Skydrive) - 7 GB za darmo +3 w promocji
  • Box - brak oficjalnych aplikacji do synchronizacji, + za dużą powierzchnię
  • MEGA - 50 GB za darmo, dobre aplikacje do synchronizacji, 50 GB za darmo, oraz co istotne 50 GB za darmo

MEGA brakowało tylko synchronizacji pod Windowsem, ale ta wada jest już nieaktualna i mogłem rozpocząć przeprowadzkę cennych danych. Nie obyło się bez kłopotów - synchronizacja dużej ilości danych często kończy się zerwaniem połączenia, co tyczy się zarówno aplikacji ,jak i wgrywania przez przeglądarkę internetową. Ale koniec końców wszystko jest na miejscu. Aplikacja dla Windows nie zżera ramu jak elektroniczna owca na pastwisku z pamięci operacyjnej. Jednak naprawdę wzruszyłem się, gdy zobaczyłem ekran ustawień:

ustawienia
ustawienia

Czyżby ktoś przeczytał moje marudzenie i zrobił program, który umożliwia wyłączenie automatycznej aktualizacji? Przyjazne podejście do użytkownika, który copół roku nie podwaja ilości ramu, by korzystać z podstawowych programów. Lubię to!

Kilka dobrych słów można powiedzieć o aplikacji mobilnej :

  • niewielki rozmiar (2,6M)
  • automatyczny uplod zdjęć i filmów z telefonu (+ wybór: tylko wifi i/lub w czasie ładowania telefonu)
  • dostępny język polski
Upload
Mega dla Androida

Usługa synchronizacji danych MEGA rozwija się dynamicznie. Są jeszcze kwestie do poprawy, jak na przykład poooowolna strona internetowa, ale w chwili obecnej dla kogoś kto chce wydajnie synchronizować dane między telefonem - Internetem - komputerem jest to rozwiązanie najoptymalniejsze.

OprogramowanieWindowsTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)