Blog (22)
Komentarze (129)
Recenzje (0)

Jak zabezpieczyć swoje konto Sony Entertainment Network/PlayStation Network przed utratą.

Strona główna@ramirez1Jak zabezpieczyć swoje konto Sony Entertainment Network/PlayStation Network przed utratą.
20.11.2016 12:53

Ponad miesiąc temu otrzymałem wiadomość od Sony informującą mnie, że mój identyfikator wpisu (e-mail służący jako login) do PlayStation Network został zmieniony oO. Na początku pomyślałem, że to jakiś przekręt od czasu do czasu można dostać takie podrabiane wiadomości, niby to wysyłane od Sony. Sprawdzam, e-mail o kurcze oficjalny czas działać.

608857

Ruszyła machina paniki, zaczęło się od wertowania Gmaila i sprawdzania, czy czasem się ktoś nie logował do mojej poczty, nope nic nie znalazłem. Mało tego akurat w tym czasie znalazłem na przestrzeni całego tygodnia kilka podobnych wpisów internautów, że przydarzyło im się to samo.

bEKbpaVz

Następnie kroki postawiłem w celu skontaktowania się z Sony. Konto możemy odzyskać bardzo szybko, dzwoniąc na infolinię PlayStation Polska, wystarczy mała weryfikacja i już gotowe.

Tymczasem zapraszam do sprawdzenia poradnika ukazującego jak zabezpieczyć konto PlayStation przed ww. sytuacją. Poradnik dotyczy ustawienia weryfikacji dwu etapowej dla adresu e-mail oraz konta SEN/PSN. Mam nadzieję, że przeczyta to, chociaż jakaś część użytkowników konsol. Uwaga poradnik, nie jest krótki :P

Logujemy się na nasze konto e-mail w moim przypadku Gmail, wybieramy Moje konto

Moje konto
Moje konto

Zrobiłem też kilka zrzutów ekranu, gdybyś się zgubił przy ustawieniach. Powinno to ułatwić nieco sprawę.

Logowanie do Google
Logowanie do Google
Weryfikacja dwu etapowa
Weryfikacja dwu etapowa

Kiedy zalogujemy, się ponownie możliwe będzie dodanie numeru telefonu do konta, ja polecam zrobić zabezpieczenie telefon + zapasowy telefon + kolejny e-mail oraz wydruk zapasowych kodów weryfikacyjnych.

608867

Jeżeli ustawiliśmy wszystko, tak jak tego chcieliśmy czas przetestować zabezpieczenie, wylogowujemy się z konta, czyścimy historię w przeglądarce i logujemy się na nasze konto za pomocą kodu. Gmaila, mamy za sobą czas zająć się kontem SEN/PSN.

608869

Teraz musimy się zalogować na nasze konto Sony Entertainment Network, ustawić tam weryfikacje dwu etapową oraz dodać numer telefonu. Odwiedzamy w tym celu witrynę Sony, jeżeli się cykasz wchodzić, przez ten link to wpisz w google "sony entertainment network". Weryfikacje dwu etapową możemy też ustawić za pośrednictwem naszej PS4.

608871

Po zalogowaniu wybieramy Konto

608873

Kolejne wymagane logowanie.

608875

Następnie aktywujemy weryfikacje dwu etapową na naszym koncie oraz dodajemy numer telefonu.

608877
608878

Jeżeli mamy ochotę, możemy też wydrukować kody zapasowe lub zrobić zrzut ekranu.

608880
608881

Nasze konto SEN/PSN jest zabezpieczone. Teraz kiedy będziemy logowali się w witrynie SEN czy też do PlayStation Store za pośrednictwem komputera będziemy proszeni o podanie kodu.

608883

Pozostało nam, jedynie zalogować się na PS4 używając nowego zabezpieczenia. Nie ma się w tym przypadku o czym, rozpisywać. Mam nadzieję, że się komuś przydał. Jeżeli możesz to udostępnij ten wpis.

bEKbpaWv