Blog (9)
Komentarze (336)
Recenzje (0)

Linuchologia cz.22

Strona główna@Red_ShoehartLinuchologia cz.22
08.06.2016 04:07

1. Linux Mint 18 beta wydany!

W ręce społeczności zostały oddane obrazy ISO z powłoką Cinnamon oraz MATE (pozostałe powłoki za jakiś czas). System bazuje na Ubuntu 16.04 LTS i zawiera w sobie najbardziej przemyślane rozwiązania, które powodują, że system jest lepszy niż pierwowzór. W podstawowym oprogramowaniu dostajemy: kernel 4.4, LibreOffice 5.1, Cinnamon 3.0, MATE 1.14, wsparcie Nvidia Optimus, Firefox 46, Thunderbird 45.

594114

Obrazy ISO---> LINK

bDZLQoaf

Wiecej wrzutow ekranu Cinnamon-->TUTAJ

Polecam ten system :)

2. Linux Magazine wydanie czerwcowe

Artykuł wiodący czerwcowego wydania „Linux Magazine” na temat edukacyjnych dystrybucji Linuksa omawia systemy Sugar, Uberstudent, Edubuntu, Debian Edu, openSUSE Edu Life i UCS@School, których twórcy odpowiadają na potrzeby nauczycieli. Na dołączonym DVD znajduje się Tails 2.3 zapewniający anonimowość i prywatność w internecie.
Źródło: http://www.linux-magazine.pl/index.php/issues/148
Źródło: http://www.linux-magazine.pl/index.php/issues/148
Wewnątrz wydania również: monitorowanie systemów przy użyciu Prometheusa, test pięciu narzędzi desktopowych do tworzenia kopii zapasowych: Déjŕ Dup, Back in Time, Sbackup, luckyBackup i Areca Backup, korzystanie z bazy danych SQLite, protokół serwera wyświetlania Wayland, który zastępuje starzejący się protokół graficzny X11, budowanie własnej wyszukiwarki przy użyciu robota webowego Apache Nutch i platformy wyszukiwania Solr, testy narzędzi Term-Highlight 1.8.1, BashBurn 3.1.0, Nikola 7.7.2, Steel 1.1 oraz Ukopp 5.8, analiza przyjaznego dla początkujących systemu do zarządzania konfiguracją oprogramowania Fossil SCM, tworzenie animowanych pokazów slajdów przy użyciu PhotoFilmStripa, wirtualne planetarium Stellarium rozszerzone o nowe obiekty i środowiska, przetwarzanie i organizowanie zdjęć i plików RAW z Corel AfterShot Pro, wyszukiwanie rozmyte w wierszu poleceń z Tre-agrepem oraz inne tematy
bDZLQoal

Miesięcznik można kupić na Allegro.

3. Debian 7.11 i 8.5

Cykl życia Debiana 7.x powoli dobiega końca, czego wynikiem jest wydanie ostatniej aktualizacji z poprawkami. System posiada jeszcze wsparcie do maja 2018, aczkolwiek warto rozważyć przesiadkę na nowsze wydanie.

Debian 4 Etch Źródło: https://www.howtoforge.de/images/the_perfect_desktop_debian_etch/55.jpg
Debian 4 Etch Źródło: https://www.howtoforge.de/images/the_perfect_desktop_debian_etch/55.jpg

Dodatkowo wydanie Jessie otrzymało dziś kolejną aktualizację, która zawiera najnowsze poprawki i usprawnienia. Szczegóły zmian dostępne na oficjalnej stronie projektu.

4. Arc Icon Theme

Styl tych ikon bazuje na Moka i twórcą jego jest Horst3180, który na GitHub udostępnił już odpowiednie pliki instalacyjne. Jak to wygląda, zobaczycie poniżej.

Ikony Arc w Manjaro Deepin 16.06
Ikony Arc w Manjaro Deepin 16.06

Strona projektu: GitHub

bDZLQoam

Kontakt z Autorem 59587363 GG

bDZLQobb