Blog (17)
Komentarze (1.3k)
Recenzje (1)
@RyanRobomotyle

Robomotyle

09.06.2011 19:27

[image=img1]

Doszliśmy w redakcji do wniosku, że nieelegancko byłoby usunąć z Motylków wyniki botów bez informowania, że właśnie to zrobiliśmy. Jednocześnie nie możemy, póki co, szerzej opisywać technik wychwytywania botów, bo ułatwiłoby to ich ulepszanie i tym samym utrudniło nam zapewnianie zrównoważonej zabawy, w której wszyscy Użytkownicy mają równe szanse.

Zatem informuję niniejszym: część wyników grających automatów usunęliśmy. Ale nie rozpaczaj, proszę, jeśli dotknęło to Ciebie. Jeśli poświęciłeś cenny czas na pisanie skryptu, mamy pewne rozwiązanie.

Zdecydowaliśmy, że pozwolimy na udział botów na specjalnych warunkach. Warunki są trzy. Po pierwsze: wyniki botów nie liczą się w generalnej klasyfikacji, z której wyłonimy zwycięzcę. Po drugie: wyniki botów będą sukcesywnie usuwane, by nie zniechęcać innych graczy do śrubowania wyników. Po trzecie: autor bota przyzna się do wykorzystywania niedozwolonych pomocy.

Z jednej strony cieszy, że wśród czytelników portalu są ludzie zdolni, którzy poświęcają swój czas i energię na pisanie kodu „łamiącego” nasz kod. Z drugiej to szalenie uciążliwe, że próba wyłonienia zmotywowanego czytelnika w konkursie spotyka się z falą nieeleganckich zachowań części z Was. Bo, siłą rzeczy, wspomagający się skryptami są motocyklistami w biegu na sto metrów. I, co smutne, niektórzy ewidentnie tego nie rozumieją.

Zatem w skrócie: jeśli chcecie bawić się w pisanie skryptów — śmiało, ale nie psujcie zabawy innym ludziom. Zresztą my i tak zrobimy co w naszej mocy, żeby boty wyłapać. Przetasowania w tabeli wyników sprzed kilku chwil są tego najlepszym dowodem.

Jednocześnie postanowiliśmy (no, dobrze, ta ważniejsza ode mnie część redakcji postanowiła — ja tu tylko sprzątam ;>), że wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy dodatkową wejściówkę na HotZlot 2011 oraz 10 nagród pocieszenia. Rozlosujemy, to znaczy, że nie trzeba być najlepszym - nagradzamy starania. :)

Postanowiliśmy także wyróżnić najciekawszego, naszym zdaniem, bota nagrodą. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie spełni się trzeciego, opisanego powyżej warunku, nie można się o tę nagrodę ubiegać. Po zakończeniu konkursu opublikujemy też listę wyników botów, przy czym nie pojawią się w niej wyniki przekręcone w sposób siermiężny i bez polotu. Twój bot musi „grać”, by się załapać do tej klasyfikacji.

Napisałem we wstępie, że nie możemy szerzej opisywać sposobów na wychwytywanie grających automatów. Ale mogę zdradzić dwa pojawiające się od czasu do czasu błędy: jeśli Twój automat jest w stanie upolować motyla, którego w ogóle nie widać, to my o tym wiemy; jest też sposób na granie dłużej, niż ustalone dwie minuty, ale to jest szalenie proste do wykrycia, bo zapisujemy czas w chwili losowania nowej gry i zakończenia tejże. Więc w miarę możliwości nie kombinujcie w ten sposób - zaoszczędzicie sobie i mnie odrobinę czasu. ;)

Przypominam także, że jeśli ktoś uważa, że niesłusznie usunięto jego wynik, można w tej sprawie pisać na adres redakcyjny, widoczny w stopce.

PS Zdjęcie pochodzi z aukcji na Etsy. To śliczny, steampunkowy wisiorek, którego autorką jest ScienceKitty, a który możecie kupić, jeśli tylko chcecie. :)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)