Blog (89)
Komentarze (418)
Recenzje (0)

O atakach typu DDOS słyszał chyba każdy. Jeżeli ktoś jednak nie słyszał to odsyłam choćby do Wikipedii. Wspominam o tym rodzaju ataku, gdyż kilka dni przed Świętami uaktywniła się niejaka grupa Phantom Squad i zapowiada świąteczne ataki na usługi Playstation Network i Xbox Live.

Cokolwiek z tego wyjdzie (miejmy nadzieję, że Sony odrobiło choćby ubiegłoroczną lekcję!), owe zapowiedzi skojarzyły mi się z poznaną niedawno stroną www o nazwie Digital Attack Map czyli po naszemu cyfrowa mapa ataku. Cóż to za cudo?

To jakby graficzne przedstawienie skali ataku(ów) DDOS na całym świecie.

Digital Attack Map
Digital Attack Map

Do czego może się nam to przydać? Prawdopodobnie do niczego - ot. taka sobie ciekawostka wiążąca się właśnie z atakami DDOS. Jest to mimo wszystko ciekawostka na czasie bo ataki tego typu przybierają na sile - szczególnie jeśli chodzi o ich rozmiar (a raczej przepustowość).

bESugMYD

W każdym razie strona oferuje super użyteczność jaką jest możliwość cofnięcia się w czasie i podejrzenia miejsca i skali ataków np. kilka miesięcy temu. Kolorami oznaczono typ użytego ataku DDOS, porty źródłowy i docelowy oraz czas trwania ataku.

Digital Attack Map
Digital Attack Map

Jest oczywiście pokazana skala ataku (bandwitdh) oraz jego kształt (atak wewnątrz jakiegoś państwa, między krajami lub o wielu źródłach). Jest też "galeria" najcięższych ataków, które wystąpiły w ostatnim czasie.

Digital Attack Map
Digital Attack Map

Ciekawie zaprezentowano także samą istotę ataku DDOS - na tej podstronie autorzy zamieścili film na ten temat.

bESugMYJ

Stronę polecam wszystkim - ostatecznie nawet w tej chwili możemy być albo ofiarami ataku albo (nieświadomie!) atakującymi :) Warto więc wiedzieć z czym mamy do czynienia.

Komentarze (0)
bESugMZz