Blog (89)
Komentarze (418)
Recenzje (0)

Wprawdzie maszyny typu "thin client" nie są zbyt popularne w domowych pieleszach, zdarza się jednak, że tego typu urządzenia kupione za przysłowiową "stówkę" z firmowego demobilu zawitają w nasze progi. Do czego mogą się przydać? Może jako platforma pod FreeNas? Może serwer SMB? Możliwości jest wiele. W moim przypadku terminal podłączony jest do odbiornika TV a jego zadaniem jest wyświetlanie filmów o tematyce BHP na firmowej stołówce :) Dlaczego akurat filmy, dlaczego na terminalu i dlaczego na stołówce to już temat na zupełnie inny wpis - dzisiaj chciałem jedynie podzielić się ciekawostką dotyczącą dostępności trybu administratora w preinstalowanym na T5720 Windows XP Embedded.

Domyślnie korzystamy na terminalu z trybu użytkownika. Do celów konfiguracyjnych czy instalacji dodatkowego oprogramowania, potrzebny jest jednak tryb administratora. Jak do niego przejść?

Otóż przy wylogowywaniu użytkownika należy przytrzymać wciśnięty lewy SHIFT, pokaże się okienko logowania - domyślne dane do autoryzacji jako administrator to:

bEStYVDX

login: administrator hasło: Administrator

Warto dodać, że aby powrócić do trybu użytkownika, wykonujemy te same kroki, zmieniają się jedynie dane do logowania:

login: user hasło: User

Komentarze (5)
bEStYVET