Blog (4)
Komentarze (432)
Recenzje (2)

Najdziwniejsze stare, groźne i mało znane w Polsce wirusy

Strona główna@sajmon17099Najdziwniejsze stare, groźne i mało znane w Polsce wirusy
13.07.2015 13:34

[img=trojan-vundo][join][img=loveyou]

W tej liście opiszę 5 mało znanych w Polsce wirusów, które na świecie męczyły (albo męczą) wiele osób. Bo na polskich stronach wirusy które możemy znaleźć to dopiero wierzchołek góry lodowej. UWAGA! Przy wirusach podaję czasem do nich linki, więc jeśli nie chcecie go mieć - nie ściągajcie, a jeśli chcecie ten wirus dla testu - ściągajcie, ale tylko na VirtualBox. Inaczej przysporzycie sobie problemów. Warto trochę zapamiętać te linki, w razie jakby ktoś chciał was nabrać. Nie biorę ŻADNEJ odpowiedzialności za to co może stać się waszym komputerom jeżeli te wirusy ściągniecie. Zapraszam do czytania.

5. BonziBuddy

BonziBuddy to wirus, który męczył Amerykę od 1999 do 2004 r.. Ten wirus to fioletowa małpka opierająca się na technologii Microsoft Agent. Mógł mówić, śpiewać, planować twój dzień, prosić o twój adres i nr. karty kredytowej a potem wysyłał te dane do twórców. BonziBuddy zalicza się do denerwujących koni trojańskich i spyware. Najciekawsze jest w nim to, że ludzie sami celowo go ściągali, a niektórzy ściągali go nawet dopiero po tym, jak kupili komputer. Cieszy się popularnością wśród internautów do dziś, można go ściągnąć stąd: http://www.angelfire.com/apes/bonzi_buddy/.

559710

4. SpySheriff

SpySheriff wygląda na anty-wirusa, ale to tylko pozory. W rzeczywistości to trojan chcący od ciebie wyłudzić pieniądze. Pokazuje ci fałszywe wirusy, komunikaty o tym, że masz zainfekowany komputer, spowalnia ci komputer, a nawet zmienia tapetę na plik HTML. Trudno jest się go pozbyć, ponieważ ma ukrytą kopię zapasową, i za każdym razem jak się go usunie, pojawia się znowu. Wirus jest uciążliwy ale są metody by go usunąć. Można go pobrać tutaj: http://spysheriff.com/download.php?advid=&subadvid=&s=0.

559714

3. Happy99

Happy99 to wirus przekazywany mailem. Jego nazwa pochodzi od nowego roku 1999. Po otwarciu tworzył nowe pliki, a pokazywał w swoim oknie tylko fajerwerki. Mówi się o tym wirusie jako o "pierwszym nowoczesnym robaku". Jest jednym z najszybciej przekazujących się wirusów. Mało znany oraz mało szkodliwy.

559718

2. ILoveYou

ILoveYou to groźny wirus .vbs przekazywany mailem. Gdy wirus przedostanie się do komputera, podmienia wszystkie pliki z popularnymi formatami plików na swoje kopie. Przez niego wiele osób utraciło swe dane, a Pentagon, CIA i Parlament Brytyjski musiały wyłączyć swoje serwery e-mail by się go pozbyć. Ponadto gdy wirus zainfekował komputer ofiary, wysyłał do wszystkich kontaktów ofiary w programie pocztowym wiadomość taką jak "I love you" lub "You need to read this!" z załącznikiem tego pliku. Kiedyś pliki .vbs nie były zbyt popularne i nie wydawały się groźne. Tutaj macie kod źródłowy wirusa: url=http://www.cexx.org/loveletter.htm.

559722

1. CryptoLocker

Ten wirus nie jest też taki stary, nie jest też taki nieznany, chociaż spotkałem wiele osób które nie wiedzą na czym ten wirus polega. W uproszczeniu: ten wirus szyfruje nam każdy nasz plik i wymaga wpłaty 100 dolarów w ciągu trzech dni, by odblokować nasze dane. W przeciwnym wypadku możliwość odszyfrowania danych przepadnie, i nie będzie nam pozostawało nic jak formatowanie komputera.

559726

Mam nadzieję że miło się wam czytało :) Po więcej ciekawych informacji zapraszam na kanał danooct1. Nie robię teraz jakiegoś lokowania kanału czy coś. Po prostu uważam że jest ciekawy :)

bECfLjID