Blog (17)
Komentarze (5.2k)
Recenzje (0)
@Scorpions.BCyfrowy Polsat: płacę wysoki abonament, a aktualizacja niszczy mój dekoder

Cyfrowy Polsat: płacę wysoki abonament, a aktualizacja niszczy mój dekoder

01.09.2017 22:23, aktualizacja: 02.09.2017 11:46

Tak, oglądam telewizję, choć ze względu na brak czasu i ciekawych treści robię to coraz rzadziej. Korzystam z Cyfrowego Polsatu, ale dziś nie skupimy się dlaczego właśnie wybrałem tego usługodawcę. Przyjrzymy się sprawie znacznie mniej ciekawej, wręcz dla mnie zniechęcającej do dalszego przedłużenia umowy.

Zacznijmy jednak od początku. Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu od wielu lat. Ogólnie jestem zadowolony z usługi, dostarczającej co prawda co raz mniej ciekawych treści. Jednakże to nie wina Polsatu, że oferowane kanały upadają. Niestety upada BBC i upada Discovery, stacje, które według mnie zmierzają w kierunku obecnego MTV, czyli bardzo niskiego poziomu. Wróci kiedyś MTV, które puści utwór Perfectu czy Gunsów, a nie kolejne puszczalskie nastolatki w ciąży? Wątpię.

629886

Wróćmy jednak go głównego tematu tego wpisu. Płacę miesięcznie za usługi Cyfrowego Polsatu wysoki abonament, mając wykupioną full opcję z trzema dekoderami. Na jednym z dekoderów jakiś czas temu pojawiła się aktualizacja, mająca przynieść nowoczesny i znacznie lepszy interfejs. Tak się nie stało, wręcz przeciwnie, dostałem potwora, którego ani opanować, ani nawet się pozbyć.

Wchodząc w ustawienia jednego z dekoderów, który jest "podłączony" do tego głównego widzę, że model posiadany przeze mnie to HD 3000, a wersja oprogramowania MCU oznaczona jest jako 5.0. Super, pewnie to najnowsza wersja, szkoda, że zniechęca do dalszego korzystania z dekodera.

Na plus, że nowa wersja oprogramowani działa szybciej, a przynajmniej takie mam odczucia. Jednakże tutaj zalety się kończą. Obiecywana wcześniej większa intuicyjność i usprawnienia w interfejsie nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jest gorzej, znacznie gorzej. Mało tego, pilot od dekodera (i dwa inne piloty Cyfrowego Polsatu z innych dekoderów) zwariowały przy tym oprogramowaniu. Nagle w nowym interfejsie działają zupełnie inaczej, wcześniej wyrobione nawyki przestały się sprawdzać. Podstawowe przyciski na pilocie odpowiadają już za coś innego.

Po co taka zmiana? Ktoś chciał rewolucji? Żałosne, bo użytkownicy tego nie chcą. To nie koniec absurdów. Wciskam na pilocie przycisk Zamknij (x), a tu okazuje się, że aktualnie pełni on funkcję przycisku Ostatni kanał (<-).

Brawo Cyfrowy Polsat! Możliwe, ze niebawem moje pieniądze za waszą usługę znikną. Ogarnijcie, że nie chcę rewolucji, chcę telewizji, która po porostu działa. Jeśli jednak chcecie zmian, to wprowadzajcie je usprawniając aktualne funkcje, a nie robiąc "rewolucję".

SprzętOprogramowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)