Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

2 lata blogowania - ale ten czas leci

@Shaki812 lata blogowania - ale ten czas leci18.02.2013 12:18

Portal dobreprogramy znam od wielu lat, ale informacja o HotZlocie 2011 wywołała u mnie pomysł blogowania. I tak bez mała miała 2 lata męczę Was swoimi wpisami. A że zawsze znajduje się grono czytelników pewnie jeszcze trochę pociągnę jako blogger. Od ostatniego podsumowania minęło pół roku, czas więc aby zajrzeć co udało mi się naskrobać od ostatniego czasu, a trochę tego było.

Bloger od kuchni

Seria Bloger od Kuchni już chyba na stałe wrosła w blog dobrych programów. Za każdym razem wywiad jest bardzo ciepło przez was przyjmowany, co widać po ilości komentarzy. W ostatnim półroczu udało mi się przemaglować kilku kolejnych blogerów (Jaahquubel, djDziadek, DjLeo, januszek, Pangrys, Druedain ), za każdym razem dowiadując się kilku ciekawych rzeczy o ludziach z którymi rozmawiałem. Ku mojemu zdziwieniu tym razem znalazło kilku blogerów, którzy odmówili mi odpowiedzi na pytania. Szanuje jak najbardziej ich prywatność. Nie naciskając dalej podziękowałem za odpowiedź na pytanie dlaczego. Jednocześnie nie proście mnie abym powiedział kto to był, bo to jest tylki i wyłącznie ich prywatna sprawa. Ja nie wiem czy te wywiady są na prawdę aż takie dobre, czy jak, bo słowa krytyki odnośnie tej serii są marginalne. Z drugiej jednak strony doszły mnie słuchy, że temat ten się przejadł i nie powonieniem go ciągnąc dalej. Mam nadzieje, że w komentarzach do tego wpisu odpowiecie mi na pytanie co dalej z wywiadami.

Specjalista ds. teleinformatycznych.

No i temat, dzięki któremu mój nick jest rozpoznawalny na portalu a mianowicie Specjalista ds. teleinformatycznych. Jako, że minęło pół roku opublikowałem 6 wpisów dotyczących mojej nierównej walki z komputerami. Na pierwszy ogień była walka z nowym dostawcą usług telekomunikacyjnych, co z tego wyszło zapraszam do wpisu. Później walczyłem z telefonami dla nowego oddziału i w końcu znalazł się ktoś kto mnie trochę pokrytykował, z czego bardzo się cieszę. Co prawda krytyka była na poziomie jakim była, ale była:). Przez wakacje miałem stażystę, pokusiłem się więc o kilka słów podsumowania pracy tego młodego człowieka. Następnie pojawił się temat Linuxa w szpitalu, który wywoła dosłownie burzę komentarzy. Dziękuje za wszystkie. Dzięki wam sprecyzowałem swoje plany odnośnie Linuxa. Jako, że od początku roku w Polsce działa system EWUŚ pokusiłem się o kilka słów na temat działania tego systemu widziane z punktu informatyka pracującego w szpitalu. Ostatni wpis rozszerzył co nie co temat ewusia, a także pokusiłem się o kilka słów o moim nowym stażyście.

Coś jeszcze

Oprócz dwóch moich serii starałem się publikować no powiedzmy na tematy różne, oczywiście związane z IT, a więc może po kolei. Na początek opisałem konferencję GigaCon, która odbyła się 22-08-2012 we Wrocławiu, później pojawiła się krótka recenzja przenośnego dysku Seagate, który dostałem od kumpla do przygotowania do pracy, a który później od niego odkupiłem. Dziś nie nie wyobraża sobie pracy bez niego. Kolejny temat to DVB-T, gdzie sprawdziłem jak wygląda proces cyfryzacji telewizji na chwilę obecną. Później pobawiłem się w matematyka licząc ile to będziemy mieli adresów IPv6 do rozdysponowania. Wszystko fajnie tylko że trochę pochrzaniłem nazewnictwo, ale czujne oko naszych czytelników szybko to wyłapało. Temat naszych operatorów telekomunikacyjnych przewija się przez mojego bloga dość często. W połowie października kolejny raz opisałem moje przygody z jednym z takich operatorów. Spróbowałem swoich sił w temacie piractwa i zaś ciekawie to wyszło bo wpis wywołał sporo komentarzy. Co jakiś czas pojawiam się na konferencjach GigaCon, za każdym razem mocno je krytykuje i... pojawiam się na kolejnych. Za każdym razem traktuje je jako odskocznie od codzienności i tyle. Ostatnim razem udało mi się połączyć taką konferencję ze spotkaniem z redakcją DP przy okazji premiery filmu Silent Hill. Napisałem też kilka słów o nowym dziecku firmy z firmy z Redmond, ale z punktu widzenia starszego użytkownika komputera. Wielu blogerów opisuje swoje ulubione starsze gry, wiec i ja opisałem swoją ulubioną grę, do której od wielu wracam z taką samą pasją. Na święta i nowy rok złożyłem wam nietypowe życzenia. Jeszcze raz napisałem kilka słów o operatorach telekomunikacyjnych, a później prosiłem Was o wytłumaczenia mi fenomenu gry Angry Birds, bo ja tego jakoś nie ogarniam. Na koniec miałem kilka włamań na moje konta w różnych serwisach i kolejne pół roku za mną.

Jako redakcja jakiś czas temu ogłosiła konkurs o blogowaniu o Windows Serwer 2012 ja również spróbowałem swoich sił. Dzięki tym próbom powstało 7 wpisów (pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty, szósty, siódmy ), które opisywały sposób instalacji i wstępnej konfiguracji tego systemu. Niestety mój entuzjazm opadł w momencie uszkodzenia komputera, na którym był testowany, ale swój zamiar osiągnąłem, czyli przygotowanie WS 2102 do pracy. Moje wpisy zostały zostały docenione przez redakcję i wygrałem kurtkę DP. Tu jeszcze raz chciałbym podziękować użytkownikowi Mateusz2598, który udostępnił mi możliwość pobrania pełnej wersji systemu Windows Serwer 2012. Dzięki.

A co dalej? Nie wiem

W sumie to wiem:) Wywiady będą dalej (chyba, że opowiecie się za zawieszeniem tej serii), specjalista ds... też będzie się pojawiał tak długo, aż mnie nie wyrzucą z pracy:) Ewentualnie jak w końcu dostanę lepszą pracę, na co niestety w najbliższym czasie się nie zanosi. Pól roku temu pisałem o pomyśle na kolejną serię, ale jak to w życiu bywa nie ma co planować, trzeba brać się do roboty:).

Podsumowując suchymi liczbami:

  • Ilość wpisów – 33 (dużo coś tym razem wyszło)
  • Ilość komentarzy (ogółem) – 799
  • Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 25
  • Ilość wyświetleń (ogółem) – 65777
  • Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 1993
  • Wpis, który uważam za jeden z lepszych miał prawi 5000 wyświetleń - nieźle :)
  • Na 33 opublikowane wpisy 24 pojawiło się na stronie głównej.

Aha... Zapominałbym, obiecane zdjęcie połamanej klawiatury z poprzedniego wpisu.

101336
101337
101338
101339

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)