Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

3 lata na blogu DP minęło jak jeden dzień

@Shaki813 lata na blogu DP minęło jak jeden dzień24.03.2014 22:13

Co za zwariowany dzień, w końcu znalazłem chwilę aby usiąść do komputera i coś opublikować:) Co pół roku piszę podsumowania swojego bloga. Jakoś w zeszłym miesiącu wyleciało mi to z głowy, ale co się odwlecze to nie uciecze :). Zapraszam więc do kolejnego podsumowania. Od ostatniego podsumowania trochę czasu już minęło a na moim blogu trochę się działo. Wywiady, specjalista oraz Commodore ma się dobrze a i innych tematów tez trochę było, ale może po kolei.

Specjalista

Dzięki wpisom o mojej pracy zaistniałem na blogu DP. Również dzięki tej serii jestem rozpoznawany wśród naszej społeczności blogowej. Nie mógłbym więc zacząć podsumowania inaczej jak właśnie od specjalisty. A że w mojej pracy cały czas coś się dzieje, to miałem o czy pisać. Na pierwszy ogień poszło niezbyt pochlebne podsumowanie mojej dotychczasowej pracy, gdzie pokazałem coś czym nie powinienem się chwalić i powianiem to ukryć, ale co tam, niech czytelnicy wiedzą, że nie na wszystko mam wystarczającą ilość. czasu. Szybko chciałem wsiąść się za poprawki rzeczy, o których wspominałem w poprzednim wpisie, niestety nie wyszło mi to na dobre, ale co i jak tam się działo można przeczytać tutaj. Niestety końcówka zeszłego roku do najlepszych nie należała, bo zaraz pojawiły się dwie kolejne awarie i znowu miałem mały zgryz, ale jak to mówią, co mnie nie zabije to wzmocni, a więc i tym jakoś sobie poradziłem. Na koniec roku zaliczyłem lekką masakrę poleasingowych komputerów DELL i kolejny rok pracy w szpitalu jakoś minął. Na początku tego roku opublikowałem raport dotyczący przebiegu mojej pracy w 2013 roku. Raport ten został przedstawiony mojemu kierownictwu. Na początku tego roku rozpocząłem walkę z programem płatnik, którą początkowo przegrywałem, ale ostatecznie to ja byłem górą:)

Wywiady

Seria ta cieszy się nieustającym zainteresowanie jest moim "drugim dzieckiem" (co prawda adoptowanym:)) na blogu, a tworzenie tej serii zawsze zaskakuje. Tutaj specjalne pozdrowienia dla Songokuu ;). W ostatnim półroczu zaprosiłem do rozmowy następujących bloggerów:

Dzięki panowie za poświęcenie mi swojego czasu. W przeddzień sylwestra 2013 udało mi się jeszcze opublikować podsumowanie wszystkich wpisów z serii "Blogger od kuchni". Przy okazji doszedłem do ciekawych wniosków.

Commodore

Sobota bez wpisu o Apple autorstwa macminika to stracona sobota. Jeszcze w połowie zeszłego roku pomyślałem sobie, że mógłbym spróbować swoich sił w podobnej tematyce, ale o komputerze mojego dzieciństwa czyli Commodore. Do końca zeszłego roku jakoś mi było nie po drodze z Commodore, no ale nowy rok to nowe postanowienia. Postanowiłem więc w końcu coś napisać o firmie Jacka Trzmiela, tak powstał ogólny zarys początków firmy Commodore. Pierwszy wpis został przyjęty pozytywnie, nie pozostało więc nic innego jak kontynuować nową serię. Z drugiego wpisu można było się dowiedzieć ze Commodore produkowało między innymi mechaniczne maszyny do pisania czy szafki biurowe.

Shaki81Lab

Trzy poprzednie serie pojawiają się regularnie (raz w miesiącu), w zanadrzu mam jeszcze jedną serią a mianowicie Shaki81Lab, której wpisy pojawiają się dość nieregularnie. Wszystko zależy od tego jaki sprzęt wpadnie mi w ręce. Nigdy nie jest to sprzęt przekazywany przez dystrybutorów, bo jakoś nie mam do nich szczęścia. Pisałem prośby o sprzęt do recenzji wielokrotnie, ale jakoś nigdy się nie udało. No ale dzięki temu mam czas na regularne pisanie trzech innych moich serii. Sprzęt który testuje to zazwyczaj jakieś nowe zabawki kupowane przez moich znajomych. Na pierwszy ogień poszedł dysk NAS firmy Unitek. Okazuje się, że do domowego użytku jest jak najbardziej w porządku, natomiast w środowisku firmowym już niekoniecznie. Pojawiły się też recenzje 3 tanich laptopów (HP Sleekbook 15-b153cl, Asus X550C, HP2000 ). Niedawno sprawdziłem też jak sprawuje się 50 calowy, plazmowy telewizor firmy LG. Na początku tego roku na blogu DP ogłoszono akcję "Przetestuj sprzęt od Intela" i udało mi się otrzymać do testów tablet Modecom FreeTAB 9000 IPS IC, Powstało więc kilka wpisów (pierwszy, drugi, trzeci ) opisujących to urządzenie. Na koniec, może to nie recenzja ale popełniłem jeszcze kilka słów o moim tablecie za 200 zł, który dokonał żywota.

I coś innego na koniec

Poza 4 seriami pojawiło się kilka innych wpisów o tematyce, no powiedzmy różnej. Pamiętacie małą zadymę z videoblogiem Piotra Ogińskiego? Mi również udzielił się ten temat, a dzięki Wam spojrzałem na całą sprawę trochę inaczej. Podsumowałem również sprawę cyfryzacji w Polsce, co tego mamy? Można poczytać tutaj. Nie przepadam z produktami Apple, ale kilka razy o nich pisałem, tym razem wykopałem małą ciekawostkę. Uzupełniłem też spis serwisów, które mogą być alternatywą dla Allegro. Niestety alternatywy te nie są zbyt przekonujące dla większości kupujących w Internecie, ale zawsze dobrze wiedzieć, że takie serwisy istnieją. Większość wpisów jakie powstają na temat TP i Orange jest negatywna. Ja sam nie raz pisałem niepochlebnie o tym operatorze, tym razem jednak z czystym sumieniem mogłem napisać kilka pozytywnych słów o tej firmie. Pod koniec zeszłego roku założyłem konto w Google pod nazwą Edwarda Snowdena i chciałem zobaczyć co z tego wyjdzie. Niestety konto najprawdopodobniej zostało skasowane. Sam do końca nie wiedziałem co chce osiągnąć tym kontem, ale co tam. Wyszło jak wyszło. Na koniec napisałem kilka słów na temat ogólnej sytuacji portalu DP i wywiązała się mała wojenka w komentarzach. Co i jak można poczytać tutaj. Przy okazji nowego nowego roku stworzyłem spis treści całego mojego blogowania. Przez te kilka lat nazbierało się tego sporo:).

A na zakończenie

Na koniec zawsze wrzucam kilka suchych faktów odnośnie mojego bloga tym razem nie będzie inaczej a wiec w tym półroczu wyglądało tak:

  • Ilość wpisów – 33 (kilka więcej niż poprzednio
  • Ilość komentarzy (ogółem) – 724 (niestety ponad 100 mniej)
  • Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 22 (no to i średnia słabsza)
  • Ilość wyświetleń (ogółem) – 89899 (wow, ponad 25 tyś więcej)
  • Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 2724 (no też sporo więcej)
  • No i mam nowy rekord - jeden z wpisów osiągnął ponad 8000 wyświetleń - Dzięki
  • Na 33 opublikowane wpisy 28 pojawiło się na stronie głównej

Spis obejmuje wpisy które powstały od początku września 2013 do końca lutego 2014. Pozostaje tylko podziękować Wam drodzy czytelnicy, że czytacie i komentujecie moje wpisy i to nie zmieni się w kolejnym półroczu, bo nie ukrywam, że wasze komentarze bardzo mnie motywują do dalszego pisania. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam i zapraszam do czytania kolejnych wpisów :).

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)