Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Alternatywa dla Allegro? A pewnie że jest - uzupełnienie

@Shaki81Alternatywa dla Allegro? A pewnie że jest - uzupełnienie27.01.2014 09:29

W sumie to powinno iść do kosza, ale niech będzie - jak powstało to niech trochę pożyje:). Jakiś czas temu wymieniłem kilka alternatyw dla Allegro.pl. Tekst ten został dobrze przyjęty, a w komentarzach pojawiło się (za co bardzo dziękuję) jeszcze kilka nazw serwisów, o których nie wspomniałem. Przydało by się więc uzupełnić tamten wpis i dopisać jeszcze kilka serwisów, które działają na naszym rynku. Do dzieła więc.

Poprzednim razem wymieniłem:

Do tego dochodzą jeszcze:

488597

Pierwszym serwisem jaki mamy dziś na tapecie jest serwis webaukcje.pl. Serwis ten w chili obecnej oferuje ponad 77 tyś aktywnych aukcji. Dość sporo w porównaniu do innych alternatyw. Aukcje oczywiście są podzielone na bardzo podobne kategorie jak inne tego typu serwisy. Niestety serwis ten nie wyróżnia się niczym specjalnym tle konkurencji. Wielki baner reklamowy na stronie głównej (zajmujący ponad pól ekranu) skutecznie odstrasza potencjalnych kupujących. Standardem jest również brak możliwości robienia zakupów bez konieczności logowania. Ciekawostką jest natomiast możliwość przeglądania aukcji zakończonych, które właściciel może bardzo szybko uaktywnić, kontynuując sprzedaż.

488599

Ponad 35 aktywnych aukcji ma w chwili obecnej kolejny gracz na rynku czyli aukcje.mixfirm.pl. Niestety ten serwis aukcyjny nie wyróżnia się niczym specjalnym z pośród tłumu innych serwisów tego typu. Poprawnie zaprojektowany, bez zbędnych reklam ale też bez żadnych dodatków typu zakupy bez rejestracji. Jednakże szablony opisowe z Allegro można umieścić na tej stronie bez problemu. W poprzednio opisywanych portalach aukcyjnych nie zauważyłem takiej możliwości.

488601

Zaledwie niecałym tysiącem użytkowników i nieco ponad 3 tysiącami aktywnych aukcji może poszczycić się serwis dianes.pl, który dopiero rozkręca swoje podboje w Internecie. Sposobem na działanie tego serwisu jest premiowanie wszelkich działań (rejestracja, polecanie serwisu wśród znajomych czy wystawianie kolejnych aukcji) tzw "dianesami" czyli wirtualną walutą, którą można wymienić na nagrody ufundowane przez serwis.

488603

Kolejny serwis togratyzchaty.pl. Nie jest to typowy serwis aukcyjny, bo wystawianie tu przedmioty można oddać/przyjąć za darmo. Wystawianie ogłoszeń jest również bezpłatne. Aby wystawić aukcję lub poprosić o jakiś przedmiot trzeba się zarejestrować. Nie ma możliwości korzystania z serwisu bez rejestracji.

488605

Ostatnim opisywanym dziś serwisem miał być bitmit.net, niestety wraz z 20 grudnia zeszłego roku serwis ten zakończył swoją działalność. Tak więc konkurencji dla Allegro mniej:)

No i tak na koniec

Przypominam także, że pod tym adresem jest bieżąca statystyka ilości aukcji przeprowadzanych przez najpopularniejszych graczy na rynku.

I to było na tyle, jeśli chodzi o alternatywy na Allegro. Takich serwisów w polskim Internecie jest o wiele więcej, ale ilość aukcji i użytkowników jest tam marginalna. Jako że Internet nie lubi pustki to co chwila pojawiają się nowe z nowymi pomysłami, ale marka Allegro jest tak silna, że pozostają one tylko w domenie ciekawostki, a nie użytecznego narzędzia.

No i cały spis treści mamy jak zwykle tutaj.

InternetPoradniki
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)