Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Alternatywa dla Allegro, po raz trzeci i ostatni

@Shaki81Alternatywa dla Allegro, po raz trzeci i ostatni21.03.2016 23:49

W ciągu ostatnich dwóch lat dwa razy poszukiwałem alternatyw dla największego polskiego serwisu aukcyjnego, wówczas (pierwszy i drugi wpis) okazało się, że trochę tego jest:) Dzięki waszym komentarzom mogłem przyjrzeć się kolejnym serwisom aukcyjnym.

Tym razem do uzupełnienia zestawienia trafiły tylko 3 serwisy

578877

Serwisem o dość sporej liczbie aukcji (na tle innych wspominanych jest ich sporo bo ponad 6000) jest strona Odkupuj.pl, gdzie można kupić i sprzedać praktycznie każdy rodzaj towaru. Niestety, na tle innych serwisów nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, może poza wszechobecnym różowym kolorem. "Sukces" tego serwisu to sprzedaż wszelkiego rodzaju ciuchów. W kategorii "strefa kobieca" jest 75% wszystkich aukcji. Widać, że kobiety znalazły swoje miejsce w sieci do handlowania.

578879

Drugim serwisem w dzisiejszym zestawieniu jest Skupisko.pl, które umożliwia sprzedaż dowolnego przedmiotu bez konieczności rejestrowania się w serwisie. Formularz wystawienia towaru, jest prosty i przejrzysty. Można go wypełnić w niecałą minutę. Na tle innych serwisów ten formularz wydał mi się najbardziej przystępny. Jednakże ten serwis wyróżnia się nieco na tle innych. Tutaj możesz zarejestrować się jako "skup" wówczas wszystkie oferty z kategorii, która Cię interesuje są przesyłane bezpośrednio do Ciebie. Pomysł ciekawy i nie stosowany w innych serwisach. Niestety ilość aukcji na tym serwisie jest znikoma (w chwili pisania ok 400 aukcji).

578881

Serwis tanieaukcje.com został stworzony w 2011 roku. W zeszłym roku serwis został przekształcony w trafisz.com. Niestety wraz z ze zmianą nazwy zmieniono całkowicie zasady licytowania, gdzie można zakupić nowy sprzęt w atrakcyjnych cenach. Z typowego serwisu aukcyjnego powstał twór do trafiania okazji. Kurde, ale to zabrzmiało, jak tania reklama:).

I na koniec tego krótkiego zestawienia

Od ostatniego wpisu na ten temat niewiele się zmieniło na rynku handlu internetowego. Nowe serwisy nie pojawiają się (jednak konkurencja ze strony Allegro jest za silna) a te działające maja marginalny procent rynku.

Przypominam, że tutaj można sprawdzić statystyki dotyczące ruchu kilku większych serwisów aukcyjnych. Oczywiście jeśli jeszcze jakiś serwis nie znalazł się w którymś, z trzech części to podrzućcie link, a na pewno uwzględnię go następnym razem, oczywiście o ile kolejna część się ukaże:).

Na koniec jak zwykle podrzucę link do spisu treści mojego blogowania (wiem, wiem ta regułka zaczyna być nudna:)) i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. Mając na uwadze młodych blogerów (tych starszych zresztą też:)) polecam zapoznać się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie mają bardzo niepoprawne. Ponadto polecam ten wpis na forum gdzie nasz admin forumowy Semtex opisał w przystępny sposób jak wrzucać grafikę na naszego bloga. Pozdrawiam Shaki81

InternetPoradniki
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)