Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

"Blogger od kuchni" - podsumowanie

@Shaki81"Blogger od kuchni" - podsumowanie30.12.2013 10:06

Od prawie dwóch lat prowadzę serię "Blogger od kuchni", która cieszy się nie malejącą popularnością. Z okazji końca 2013 r. postanowiłem pokusić się o małe podsumowanie tego co działo się z wywiadami (i jak odpowiadali bloggerzy) przez te dwa lata. Pierwsze 2 wywiady (webnull i ja ) zostały przeprowadzone przez użytkownika Winters4TW, który niestety po dwóch wywiadach zaprzestał robienia kolejnych. Po pewnym czasie postanowiłem reaktywować tą serię i tak już prawie dwa lata to się ciągnie.

No to kto tam był

Do tej pory udało mi się przepytać 22 bloggerów a mianowicie:

djfoxer, Ave5, Banan, Meszuge, lukasamd, MaXDemage, Jaahquubel_,

djDziadek, DjLeo, januszek, Pangrys, Druedain, skandyn, gowain, Zbigniew2003,

macminik, over, bachus, GBM, Command-dos, wojtekadams, Scorpions.B

W międzyczasie w tym roku trafił się jeden specjalny wywiad, tym razem nie z jednym bloggerem a nie grupą ludzi dumnie nazywaną Lożą Szyderców.

488212

A jak blogerzy odpowiadali na zadanie pytania

W większości przypadków pytania były bardzo podobne (niektóre wręcz identyczne) i były one mniej więcej takie:

 • Opowiedz coś o sobie - czym się zajmujesz
 • Tutaj odpowiedzi były bardzo różne, bo i każdy człowiek jest różny. Rozpiętość wiekowa naszych blogerów jest dość duża, bo najmłodsi z naszej braci maja po naście lat i jeszcze uczą się, a najstarsi są już ludźmi doświadczonymi wiekowo i swoje podboje w sferze IT rozpoczynali jako dorośli ludzie. Co zaskakuje nie wszyscy nasi blogerzy związani są zawodowo z IT. Co prawda większość jest, ale spodziewałem się, że raczej wszyscy pracujący blogerzy będą związani z tym zawodem Historia avatara i nicka
 • Tutaj też zdania są podzielone. Część z nas traktuje swój nick i avatar jako coś bardzo ważnego, coś co jet znakiem rozpoznawczym nie tylko na portalu dobrychprogramów, ale w całym internecie. Sam avatar i nic są skrupulatnie przemyślone i dobrane. Z drugiej jednak strony są i tacy blogerzy dla których nick i avatar to nic nie znaczący zlepek, nick został taki wybrany i już, natomiast avatar bardzo często zmieniają Czym zajmujesz się poza IT?
 • Bardzo cieszy, że nasi blogerzy nie żyją tylko światem IT, ale mają też inne zainteresowania, jak choćby piłka nożna, fotografia czy historia. Wypisanie wszystkich zainteresowań naszych blogerów mogłoby ciągnąć się w nieskończoność. Dzięki temu osoby, z którymi do tej pory rozmawiałem przeczą stereotypowi, że jak ktoś pracuje przed komputerem to już poza nim świata nie widzi. Dlaczego wybrałeś blog DP a nie inny do publikowania własnych wpisów?
 • Tutaj z kolei wszyscy blogerzy odpowiadali jak jeden mąż. Głównym powodem publikowania wpisów na DP jest duża popularność naszego portalu a także szerokie grono odbiorców, dzięki czemu nasze teksy docierają do bardzo dużej społeczności internautów. Skąd pomysły na kolejne wpisy?
 • I tym razem zdania zostały podzielone na dwa fronty. Część z nas publikuje pod pod impulsem chwili. Pojawi się pomysł, coś ciekawego pojawi się w Internecie i u\juz nowy wpis jest gotowy na blogu. Jednakże większość z nas do każdego wpisu przygotowuje się długo i skrupulatnie, dokładnie przemyślając kolejny wpis. Zdarzają się i tacy blogerzy, którzy piszą swój wpis i później długo go nie publikują, zastanawiając się czy ów wpis usunąć czy jednak opublikować Czy twoją twórczość można ujrzeć gdzieś jeszcze poza portalem DP?
 • Tutaj doznałem lekkiego zaskoczenia, spodziewałem się, że skoro na DP pojawiają się świetne teksty naszych blogerów to i w innych zakamarkach internetu można zobaczyć twórczość osób, z którymi miałem okazję porozmawiać. Co prawda od każdej reguły jest wyjątek i są osoby, które publikują swoje bogi gdzieś indziej lub są użytkownikami/moderatorami na innych forach, ale jest to niewielki procent. "Święta wojna" - Windows kontra Linux
 • Tutaj zauważyłem, że wszyscy z nas opowiadają się po jednej stronie, a mianowicie nie interesują się takimi wojenkami. Każdy z nas wychodzi założenia, że używa takiego systemy operacyjnego jaki mu odpowiada, a uświadomianie kogoś na siłę nie ma najmniejszego sensu. Jakie są Twoje wrażenia odnośnie najnowszego dziecka Microsoftu?
 • W chwilę po premierze Windowsa 8 w Internecie zrobił się niesamowity szum, że ten system to kompletna klapa i nie da się go normalnie używać. Jednakże nasi blogerzy nie raz spojrzeli chłodnym okiem na nowe dziecko z Redmond udowadniając, że system ten przyniósł wiele zmian na lepsze w stosunku do swojego poprzednika. Co prawda z zewnątrz mogło by być lepiej, ale zmian pod maską są dość spore. Sam muszę się przyznać, że na początku system ten bardzo mi "nie leżał", ale seria wywiadów zmieniła diametralnie moje podejście do Windows8. Gdzie bardziej widzisz samego siebie? Po stronie sprzętu czy oprogramowania?
 • Następna kwestia, gdzie zdania były podzielone pół na pół. Część z nas czuje się lepiej przy obcowaniu z samym oprogramowaniem (programowanie, tworzenie stron WW, czy grafiki komputerowej), dla drugiej części to właśnie obcowanie ze sprzętem jest tym co lubią najbardziej. Kilku blogerów nie potrafiło się opowiedzieć po żadnej ze stron twierdząc, że nie da się skutecznie rozdzielić tych dwóch dziedzin IT bo jedna z drugą są ze sobą ściśle powiązane. Jakie wrażenia odnośnie Hot Zlotu?
 • A tu wszyscy chyba się zmówili na jednakowa odpowiedź, bo każdy wychwalał HZ i deklarował się, że chciałby w kolejnym roku pojawić się tam jeszcze raz.

W ramach małego eksperymentu dwa wywiady (januszek i Pangrys ) zostały przeprowadzone w sposób nieszablonowy, jednakże taka forma wywiadów nie przypadała Wam do gustu i powróciłem do wersji klasycznej. Chociaż jeśli taka forma miałaby pojawiać się od czasu do czasu to dajcie znać a na pewno coś się wymyśli :).

Na koniec trochę suchych liczb

Reasumując wszystkich wywiadów było 25, Natomiast ilość wszystkich komentarzy to 1038.

488219

Acha. Nie mam zamiaru kończyć tej serii i kolejne wpisy na pewno się pojawią (kolejny wywiad już się tworzy:)). A tym wpisem sam chciałem zobaczyć takie podsumowanie.

[UPDATE z wieczora] - jakiś cudem pominąłem jeden wywiad, a mianowicie z użytkownikiem skandyn, zainteresowanego przepraszam.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)