Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)
@Shaki81„Blogger od kuchni” — podsumowanie roku 2015

„Blogger od kuchni” — podsumowanie roku 2015

16.12.2015 21:20

Jak ja nie lubię początku grudnia. Co roku jest to samo - masa pracy, przygotowań do świąt drugie tyle. Nie mam dosłownie na nic czasu. No, ale żeby tradycji stało się zadość to i w tą środę należałoby coś opublikować. Zaś będzie bez głównej, ale co tam:). Dla mnie ważniejsze jest to, że nie przerwałem kilkuletniej dobrej passy publikowania jednego wpisu co tydzień.

Koniec roku to czas statystyk i podsumowań. Siłą rzeczy to i u mnie na blogu jakieś podsumowanie się pojawi:). Jedną z moich koronnych serii na naszym blogu jest cykl "Blogger od kuchni", a że w tym roku kilka wywiadów przeprowadziłem to jest o czym wspomnieć.

Wtym romu miałem przyjemność rozmowy z 9 panami, a mianowicie:

573821
  1. Ostatni Mohikanin
  2. bravo
  3. msnet
  4. lordjahu
  5. AntyHaker
  6. xomo_pl
  7. siw
  8. mktos
  9. Berion

Opowiedz coś o sobie - czym się zajmujesz

No cóż tutaj każdy nas jest inny i w tym tkwi nasza siła blogerów. Jeden lubi to, drugi całkiem co innego. Dzięki temu zróżnicowaniu w dalszym ciągu możemy czytać świetne wpisy. Cieszy tez fakt, że nasi blogerzy nie poświęcają się tylko zganieniom IT, ale ich spektrum zainteresowań jest o wiele większe.

Historia avatara i nicka

W tym roku większość moich rozmówców przywiązywała wagę do tego czym są reprezentowani w Internecie. Praktycznie każdy mój rozmówca dokładnie zaplanował i przygotował zarówno swój awatar jak i nick. Widać więc, że o internetowe ja trzeba dbać tak samo jak o to używane w świecie rzeczywistym

Czym zajmujesz się poza IT?

Różnorodność wspomniana w pierwszym pytaniu, objawia się również i tutaj. Każdy z nas jest inny to i zainteresowania są różne. A w tym roku mieliśmy przekrój od tworzenia muzyki poprzez psychologią, aż po motoryzację. Oczywiście dobre kino (niekoniecznie sci-fi) nie jest obce dla naszych blogerów.

Dlaczego wybrałeś blog DP a nie inny do publikowania własnych wpisów?

No i mamy pierwsze pytanie, na które wszyscy moi rozmówcy odpowiadali jak jeden mąż:). Blog DP wybrali dzięki jego renomie i dość sporej liczbie odbiorców, co oznacza że każdy z nas lubi jak nasze teksty docierają do większej ilości odbiorców.

Skąd pomysły na kolejne wpisy?

Tym razem też nikt Ameryki nie odkrył. W większości przypadków kolejne wpisy powstają pod wpływem impulsu, chwili, czyli coś się wokół nas dzieje to nasi blogerzy przelewają o na papier... a raczej na strony naszego bloga. Myślę sobie właśnie, że taka jest główna idea bloga i taka powinna zostać. Co prawda zdarzają się naszym blogerom przemyślane i długo rozważane wpisy, ale są one w zdecydowanej mniejszości.

Czy twoją twórczość można ujrzeć gdzieś jeszcze poza portalem DP?

W większości przypadków nasi blogerzy nie ograniczają się tylko do aktywności na naszym portalu, choć blogują tylko u nas. Naszych blogerów można znaleźć na rożnych stornach jako zwykłych użytkowników, administratorów forum czy autorów artykułów.

Jakie są Twoje wrażenia odnośnie najnowszego dziecka Microsoftu?

Myślałem, że jednak większość blogerów zjedzie nowy system po całości, a tu miłe zaskoczenie - większość z osób z którymi rozmawiałem chwali Windowsa 10, choć widzi w nimi wiele niedociągnięć. Znalazł się też jeden bloger, który twierdzi, że nie testował nowej zabawki z Redond i w najbliższym czasie nie ma takie zamiaru. Ciekawe czy na prawdę:).

Jakie wrażenia odnośnie Hot Zlotu?

To pytanie chyba wyleci z kolejnych wywiadów. Nikt z Was nie che pokrytykować tego eventu. Wszyscy zgodni jak jeden mąż twierdzą, że na tak rewelacyjnym zlocie nigdy nie pojawili.

Jak zwykle na koniec mojego wpisu podrzucę link do spisu treści mojego blogowania i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. Mając na uwadze młodych blogerów (tych starszych zresztą też:)) polecam zapoznać się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie mają bardzo niepoprawne.

Hobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)