Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)
@Shaki81"Blogger od kuchni" - wywiad z Over'em

"Blogger od kuchni" - wywiad z Over'em

01.07.2013 11:55, aktualizacja: 05.01.2014 13:41

Dwa miesiące temu w komentarzach pod wywiadem wywiązała się mała wojna kto ma być następny macminik czy Over. Wtedy “wygrał” macminik, on więc był pierwszy a teraz przyszła pora na overa, który jest już jakiś czas z nami a na blogu zasłynął jako specjalista od wszystkiego co dotyczy sprzętu od UPC. Zapraszam więc do kolejnego wywiadu

1. Początku chyba już nikt i nic nie zmieni, a więc czym zajmujesz się na co dzień? Szkoła praca, czy studiowanie życia?

Witam, może tak, szkoła w tym kraju moim osobistym zdaniem jest potrzebna, tylko jak się chce mieć jakąś konkretną specyfikację, lekarz, prawnik, etc. Osobiście postawiłem na rozwój samego siebie i w swoim tempie. Startowałem w wieku 15 lat z AMDK5 100MHz i paru MB RAM. W międzyczasie szkoła i komputery, siedzenie po 17 godzin dziennie (nie granie) i odkrywanie różnych tematów związanych ze sprzętem głównie. A wiadomo, że jak coś się lubi robić i łączy pasję z zawodem to nawet uczyć się za dużo nie trzeba. Może mały przykład: Wolisz żeby przed tobą i za tobą jechała jakaś dziewczyną co wczoraj zdała egzamin na prawko i nie wie co ma robić, czy może żeby przed i za jechał ktoś bez prawka, ale za to jeździ już bez niego 7 lat i ma wszystko obcykane? (skrajny przykład ale takie lubię)

Skończyłem LO i stwierdziłem ze mam zamiaru dalej się uwsteczniać (poziom szkoły). Na dalszą naukę nie miałem czasu, a to dlatego, że miałem po prostu za dużo klientów i nie chciałem ich zostawić na pastwę konkurencji, która w tamtych czasach aż taka duża nie była ale jednak. Trzeba było przejąć rynek, a to z biegiem czasu bardzo się opłaciło. Więcej nie opiszę bo za dużo byście wiedzieli :)

2. Avatar i nick. Czy dla Ciebie mają jakieś specjalne znaczenie czy niekoniecznie? Z tego co wiadomo Twój avatar to kobieta, a nick niedawno zmieniłeś.

Avatar ma znaczenie, bo jak zobaczycie fajną dziewczynę to ją zapamiętacie i skojarzycie ją z danym momentem. Także moje wpisy są kojarzone z fajnym Avatarem. Kobiety, najlepiej moim zdaniem zachodzą w psychikę mężczyzn :)

Nick musiałem zmienić bo wiele osób zmieniało pierwotną nazwę na np: Overlocker etc. Co prawda jedna literka ale bardzo mnie to wkurzało (kojarzyło mi się to z maszynami do szycia nie wiem dlaczego), aż pewnego dnia na zlocie ktoś (wiem kto) skrócił mojego nicka i tak postanowiłem zmienić po dłuższym zastanowieniu, dla lepszej komunikacji :)

474346

3. Nie samymi jednak komputerami człowiek żyje. Pewnie jest jeszcze coś poza całym światem IT

No tak są inne rzeczy.

  • Komputery,
  • Sieci Hybrydowe (HFC)
  • Naprawy Laptopów i PC :)
  • Overclocking

Do mola komputerowego też nie należę, także niekiedy imprezy ale na spokojnie :) Ale grunt to się nie załamywać tylko iść do przodu. Praca to nie wszystko ;)

4. Sieci Hybrydowe, raczej temat niszowy. Dlaczego właśnie takie zainteresowania? Ze względu na rodzaj pracy? Czy po prostu ten temat Cię zainteresował?

To wszystko zrodziło się w jednym momencie, a mianowicie, praca, blog, pomysły na pisanie i kontakt z klientem.

5. Blogujesz już od jakiegoś czasu, dlaczego właśnie DP? Przecież jest wiele innych platform blogowych.

Wolę DP bo nie dość że jest tu unikalna atmosfera, to i grono odbiorców jest po prostu konkretne, Nie ma bałaganu jak na innych blogach. Jeden blog i konkret, poza tym nie miałbym czasu na 2 blogi, taki urok pracy w terenie.

6. No a tematy na kolejne wpisy, samo życie. Czy jednak każdy wpis jest dokładnie przemyślany?

Przeważnie wygląda to tak: siedzę sobie przed komputerkiem, i nagle zapala mi się nad głową taka żarówa (jak z kaczora donalda) i po prostu pisze, dopóki mam inwencję twórczą, a ona nie pojawia się tak na zawołanie. Musi być odpowiednia temperatura, godzina, i odpowiedni humor :) (Żart) Często jednak planuje wpis, ale jest on pisany z konkretną tematyką jak np: temat UPC czy testy Intela, ale, planowanie i spontan jest mniej więcej na poziomie 50/50.

7. A można jeszcze gdzieś w necie znaleźć Twoją twórczość czy ograniczasz się jednak tylko do DP?

Twórczości gdzie indziej nie znajdziesz tylko DP:) (No chyba że ktoś skopiował moje myśli)

8. A właśnie przy okazji, Twoje pierwsze wpisy były słabsze, a teraz jest coraz lepiej. Banan w swoim wywiadzie przyznał się, że inni blogerzy dokonują korekty jego tekstów, a jak u Ciebie prosisz innych o pomoc czy jednak wystarczy Ci, że sam sprawdzasz Swoje wpisy?

Na początku była mi potrzebna pomoc**, chyba jak większości, ale dzięki temu szybko postawiłem się na nogi z pisaniem i treścią :) Nie ma się czego wstydzić jak ktoś potrzebuje pomocy, zwłaszcza tutaj to jest ona udzielana. Oczywiście bez nadużyć dowiedzieć się tego się potrzebuje i samemu stawiać kroki. To jak nauka chodzenia, najpierw ci pomagają rodzice a potem sam biegasz o własnych siłach. **(Rzadkie uczęszczanie na język polski, co przy blogowaniu wyszło na jaw.)

9. Kochana wojenka - Windows kontra Linux. Po której stronie się opowiadasz?

Nie jestem po żadnej stronie, każdy system ma swoje wady i zalety. W zależności od potrzeb przydaję się Windows,Linux i OSX.

10. Widać, że korzystasz z każdego systemy desktopowego, a masz jakieś specjalne preferencje co do systemu mobilnego?

Na co dzień przewija mi się parę systemów na których muszę pracować.Począwszy od Androida, IOS,OSX, Linux, Windowsy. Osobiście idealnie by było z mojej perspektywy gdyby Android wyglądał jak wygląda teraz, ale miał by stabilność IOS’a, ale nie ma tak dobrze.

11. No i w tym miejscu chyba też musi paść to pytanie a mianowicie - Windows 8 - testowałeś? Jakie wrażenia?

Testowałem i nigdy ten system u mnie na dysku nie będzie zainstalowany. Już nie wspominając o marudzeniu klientów że wolno chodzi, jest mało responsywny, dłuuugo się włącza i muli. To głownie zasługa producentów, którzy pakują aplikacje, które w 95% są bezsensowne i tylko zapychają komputer/laptop. Jako świeża kopia system jest względnie szybki, ale jak dla mnie to kontynuacja pasma porażek Visty. Nie wspominam już o fakcie że połowa moich klientów nie “kuma” tego systemu i stał się bardziej skomplikowany od 7. W Windows7 było to bardziej czytelnie rozwiązane dla “ludu”. Windows 8 u mnie nie zagrzeje miejsca, choć do tragicznych nie należy, ale dałbym mu łapkę w górę jeżeli chodzi o niektóre problematyczne sprawy typu Vista=Windows 8.

12. A po której stronie widzisz siebie lepiej - po stronie oprogramowania czy sprzętu. Choć czytając Twoje wpisy to raczej bardziej bawi cię zabawa ze sprzętem.

Zdecydowanie sprzęt. Programowania choć bym chciał to nie wchodzi mi w to do głowy, w przeciwieństwie do nowinek technologicznych czy “trików” i ogólnie pojętego pojmowania wiedzy w sprzęcie i oprogramowaniu.

13. Sam nick zobowiązuje:) Overcloking to dla Ciebie tylko zabawa czy jednak no powiedzmy sposób na życie?

Jak na razie jest to kontynuacja pasji, aczkolwiek chętnie bym zrobił z tego sposób na życie. Jednak aby zaistnieć musiałbym publikować moje osiągi ze sprzętów wartych 10K+. A na to funduszy w chwili obecnej nie posiadam. Zmienianie sprzętu co parę miesięcy na coraz nowszy, podkręcanie chłodzenie azotem/lodem też kosztuje.

14. Na koniec (również jak zwykle:)) pytanko odnośnie HotZlotu. Byłeś już na nim, jakie odczucia? Pewnie chciałbyś i w tym roku się tam pojawić?

Odczucia? Trudno określić uczucia które są po za granicami zwykłych maksymalnych odczuć, a HotZlot jest ponad wszystkim. Jednym słowem adekwatnym jest określenie “Epickie”.

15. Dziękuję za rozmowę. Jakieś słowo na zakończenie do naszych czytelników

Ja również dziękuje i pozdrawiam stałych czytelników moich wpisów ;) Co do HotZlotu to jak się na niego nie dostaniecie to głowa do góry, trzeba pomyśleć aby udzielać się na jeszcze wyższym poziomie.

Na koniec linki do wszystkich wywiadów:

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

No i jak zwykle czekam propozycje kogo by tu kolejnego na tapetę wziąć:)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)