Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)
@Shaki81Co nowego przyniesie nam Windows 9 (Nazwa kodowa - Threshold)

Co nowego przyniesie nam Windows 9 (Nazwa kodowa - Threshold)

26.08.2015 20:28

Kilka lat temu przed premierą Windowsa 8 zebrałem plotki i przecieki na temat tego Windowsa, po premierze plotki te skonfrontowałem i wyszło mi na to, że tylko połowa zapowiedzi okazała się prawdą. A jak będzie tym razem? Zobaczmy. W zeszłym roku trochę przed premierą nowego Windowsa również zastanawiałem się co takiego przyniesie nam nowe dziecko z Redmont, czas najwyższy skonfrontować te doniesienia.

551999

[numlist] [item]Sama nazwa Windowsa - Windows 9[/item] Microsoft zrobił nas w konia i nowemu Windowsowi nadano numer 10, dlaczego taka decyzja? A to to już trzeba Microsoft zapytać.

[item]Niepraktyczny Pasek Zaklęć (Charm Bar) ma zniknąć[/item] Miał zniknąć, ale jakoś mu się to nie udało. Pasek Zaklęć jak sobie był tak jest. Może ma trochę mniejsze znaczenie niż w przypadku Win 8, ale nadal z niego nie zrezygnowano.

[item]Interfejs Modern ma pojawić się w wersji drugiej, co ma dać przede wszystkim możliwość uruchamiania programów Modern w okienkach desktopu.[/item] Czy ta wersja Modern to druga wersja? Tego nie wiem, ale fakt jest faktem, że programu trybu Modern można uruchamiać w oknach trybu desktop.

[item]Upragnione Menu Start ma powrócić[/item] Menu start wróciło, ale niestety w dość zmienionej formie i nie każdemu przypadło do gustu, a więc pozostaje nam albo zmuszenie się do obsługi nowego menu start albo wykorzystać jakąś alternatywę ja np Classic Shell.

[item]Zostanie zaimplementowany system sterowania głosowego Cortana[/item] Szumnie zapowiadana jako super nowość nie pojawiła się wraz z premierą nowych okienek, a trzeba było czekać na jej pojawienie jeszcze trochę czasu. W dalszym ciągu Cortana działa tylko w kilku językach.

[item]Pojawią się wirtualne pulpity[/item] Praktycznie pierwsza rzecz która została zaimplementowana jak należy. Co tu więcej mówić - w końcu mamy wirtualne i pulpity i sprawdzają się one znakomicie.

[item]Pojawi się edycja Windows 9 w wersji bezpłatnej, lub w wersji abonamentowej.[/item] No i tu miłe zaskoczenie bo dla użytkowników posiadających wcześniejsze wersje Windowsa, najnowszy system otrzymali za darmo. Wystarczy tylko zapisać się do "Windows Insider Program " i otrzymujemy najnowsze wersje systemu za darmo.

[item]Pojawią się nowe wersje "podstawowych" programów Windowsa tj:[/item]

  • DirectX
  • Punkt dla Microsoftu - pojawiła się nowa (12) wersja tego składnika, dostępna tylko tylko dla nowego dziecka z Redmond. Windows Media Player
  • Minus dla Microsoftu - Windows 10 posiada w dalszym ciągu wersję 12 tego oprogramowania, podobnie jak Windows 8.1 Internet Explorer
  • A tutaj nie wiem dac minus czy plus. No bo z jedej strony nie dostaniemy już nowego Internet Explorera, w zamiana mamy Spartana, yyy... znaczysie Edge.

[item]Znów powraca temat sterowania Windowsa gestami - były takie zapowiedzi przed premiera Windows 8, ale wtedy im nie wyszło. Może tym razem się uda.[/item] Niestety sterowanie gestami dalej kuleje, za to sterowanie głosem zaczyna być popularniejsze.

[item]Rezygnacja z trybu 32-bitowego. (Tym razem jednak cisza o trybie 128-bitowym:))[/item] Nie ma tak dobrze, Windows 10 pojawił się zarówno w wersji 32 jak i 64 - bitowej.

[item]Pojawi się o wiele lepsze zarządzanie baterią niż w przypadku ósemki[/item] Osobiście nie zauważyłem żadnej różnicy, a sprawdzałem na 3 różnych laptopach. Albo ja jestem ślepy , albo to była tylko nagonka marketingowa.

[item]Pojawi się wersja typowa na desktopy, gdzie całe środowisko Modern zostanie ukryte[/item] Niestety Microsoft tak zakochał się w swoim Modern, że za czorta nie che się go pozbyć.

[item]Pojawi się również nowe Centrum powiadomień[/item] Na koniec pochwała dla Microsoftu - Centrum powiadomień pojawiło się i działa świetnie. [/numlist]

Dziękuje i do zobaczenia

.

Na koniec jeszcze tylko link do spisu treści mojego blogowania i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. Jeszcze jedno ogłoszenie parafialne zwłaszcza dla nowych blogerów zapoznajcie się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie maja bardzo niepoprawne.

InternetWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)