Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

DevCon 20-06-2013 (Wrocław) - słów kilka

@Shaki81DevCon 20-06-2013 (Wrocław) - słów kilka24.06.2013 09:54

Jako, że dawno nie byłem na żadnej konferencji to trzeba było to jak najszybciej nadrobić:) a że nadarzyła się okazja w postaci DevCon, której jakiś czas temu wspominała redakcja. Zatem zapraszam więc do krótkiego podsumowania tego wydarzenia.

473131
473132

Blok pierwszy - nawet ciekawie :)

Niestety już na początek organizatorzy zaserwowali nam 10 minut spóźnienia oraz jakieś problemy z dźwiękiem, co zaowocowało brakiem dźwięku na pierwszej prelekcji. A niestety pierwsza prelekcja na temat „Rola analizy biznesowej w przygotowaniu wymogów dla wdrożenia systemów informatycznych wspierających działalność firmy” była dość no powiedzmy nieciekawa, a do tego brak dźwięku dał efekt w postaci drzemiącej połowy uczestników tego spotkania.

Druga prelekcja to „Tworzenie technologii to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć jak ją dobrze sprzedać” przeprowadzona przez, prezesa LMS Invest. Opowiadał on o tworzeniu i zarabianiu na własnych pomysłach. Wykład o wiele ciekawszy niż pierwszy, ale niestety w pewnym momencie powiedział jak można obejść Polskie prawo, co mi się bardzo nie spodobało. Co prawda była to tylko dygresja, ale jednak. Jednakże ten prelegent ma wielką pasję w tym co robi, co przełożyło się na chyba najlepszą prelekcję w dniu dzisiejszym. Nawet awaria mikrofonu pod koniec wykładu nie zepsuła tej prezentacji.

Blok drugi równia pochyła

Po przerwie kolejną osobą, która przeprowadziła wykład był pracownik Qualcomm, który opowiadał na temat „Differentiating Your Apps; Delivering High Impact Experiences” W skrócie była to prelekcja o kolejnych nowych technologiach jakie w swoim portfolio na rynku mobilnym ma Qualcomm. Chyba pierwszy raz odkąd pojawiam się na GigCon'ie była to prelekcja w języku angielskim. Wiem, że się czepiam, ale czy naprawa udźwiękowienia to aż taki problem. Kolejna prezentacja 10 minut z mikrofonem, 5 bez mikrofonu, zaś kilka minut działający mikrofon a reszta wykładu bez. Normalnie jak w cyrku. Okazuje się, że Qualcomm to główny sponsor tego wydarzenia. Nie ma to jak dać ciała przy odpowiedniej firmie:). Jednakże prelegent to fachowiec i nawet takie problemy nie zraziły go do przeprowadzenia wykładu do końca.

Następna prezentacja to wykład firmy Technald pod tytułem „Gry na telefon? Przecież takie proste...”. Sam temat, czyli gry mobilne to jeszcze młoda dziedzina, w której jeszcze wiele można zadziałać. Był to jeden z krótszych wykładów, ale na koniec prelegent zostawił trochę czasu na pytania, których pojawiło się dość sporo. Kolejny udany wykład, gdzie o dziwo mikrofon działał.

Trzeci wykład w tym bloku to „Emocje w projektach IT” przeprowadzony przez pracownika Grupy ODiTK. Opowiadał on o tym jak emocje człowieka są ważne przy projektowaniu systemów IT. Niestety w sumie to taki wykład o niczym.

Blok trzeci - cóż bez komentarza

Po drugiej przerwie głos zabrał niezależny ekspert w wykładzie „Dobra architektura... Skąd wiesz?” Wykład traktujący o tym jak efektywnie pisać kod programów oraz jakie błędy są najczęściej popełniane w trakcie tworzenia kodu. Wykład dość ciekawy a sam prelegent mówił, szybko zwięźle i konkretnie.

Przedostatni wykład to „Architektura to podstawa. Efektywna rozbudowa dużych projektów przy użyciu Symfony 2” przeprowadzony przez dyrektora technologicznego VML. Kolejny wykład w stylu pokażemy Wam co kiedyś zrobiliśmy. Żadnych konkretów, oferty czy planów na przyszłość jeśli chodzi o firmę. Niestety nuda.

Ostatnia prelekcja to właściciel firmy redber i jego temat „Aplikacje w chmurze – trendy, wydajność, triki”. Cóż kolejny wykład na temat developerki, nie dla mnie:). Ale i w tym przypadku prelegent nie potrafił przykuć naszej uwagi. Tak więc dwa ostatnie wykłady to czas na drzemkę :)

Dziękuje za uwagę

Podsumowując. DevCon to kolejna konferencja sygnowana przez GigaCon, której głównym celem jest wypromowanie kolejnych firm. A to niestety samo z siebie zbyt emocjonujące nie jest. Miałem nadzieje, że skoro ta konferencja była rozreklamowana przez nasz portal to będzie to coś ciekawszego, a tu niestety lipa:). Z drugiej jednak strony coś w tych konferencjach jest, bo narzekam na każdą kolejną, ale i tak pojawiam się na kolejnych:)

Oczywiście jak zwykle są to tylko moje odczucia i nie są one oficjalnym stanowiskiem redakcji. I cóż. Do następnej konferencji :)

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)