Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Fanboj Opery – chyba czas na inną przeglądarkę czyli moje bolączki w Operze

@Shaki81Fanboj Opery – chyba czas na inną przeglądarkę czyli moje bolączki w Operze14.09.2011 00:43

[image=img1]

Produkty Opery znam od kilku lat, od ponad dwóch przeglądarka norweskiej firmy jest moją główną przeglądarką zarówno w domu jak i w pracy. Jak coś mi nie działa uruchamiam Chroma. Inne przeglądarki jakoś mi nie leżą. Kwestia gustu i tyle. Do tej pory jakoś ścierpiałem wszystkie problemy ale ostatnio chyba przelała się czara goryczy. Z drugiej strony mam jednak nadzieje, że programiści z Opery poprawią te błędy i dalej będę mógł cieszyć się pracą na mojej ulubionej przeglądarce.

No to po po kolei : 1) Nasza Klasa – jakoś po wpisaniu loginu i hasła nic się nie dzieje, cisza jak po śmierci organisty, raz dla testu czekałem 5 minut i nic, ani informacji o błędzie, ani kolejnej strony. 2) Portal GaduGadu – W najnowszej wersji GG na dole okna pojawiają się różne informacje (o ich jakości wypowiadać się nie mam zamiaru), po kliknięciu na odnośnik raz otwiera się strona z żądaną treścią, innym razem pojawią się biała strona i nic więcej. 3) Próba pobrania jakiegokolwiek pliku z Chomikuj.pl kończy się niczym. Po kliknięciu pobierz nie ma żadnej reakcji. Próbowałem z dużymi jak i z małymi plikami, ciągle to samo. 4) Mam zainstalowanego FoxitReader'a. Przy próbie otworzenia pliku pdf zawartego na stronie przeglądarka zawsze mi się zawiesza. Przyzwyczaiłem się do zapisywaniu pdf'ów na dysku, ale niestety nie tędy droga 5) No i moja największa bolączka – radia internetowe, Sprawdziłem radio Eska i radio Plus. Po około 10-15 minutach zrywa mi połączenie na routerze. Po tym Router musi synchronizować się na nowo. W domu można to przeżyć, ale w pracy – przegwizdane. Radia słucham na innej przeglądarce. W wersji 10.00 radio Eska nie chciała działać w ogóle. Myślałem, że to problem wtyczki flasha, ale przeinstalowanie tej wtyczki nie dało niestety nic.

Natomiast żaden z powyższych problemów nie pojawią się na Chromie czy Firefoxie.

Powyższe problemy mam na dwóch komputerach. – Opera zainstalowana na Windows 7 (jeden Professional 64 bity, drugi to Home Premium 32 bity). Nie są to oczywiście wszystkie problemy, bo stron robiących różnorakie problemy dla Opery jest o wiele więcej. Chciałem tutaj przedstawić problemy pojawiające się dla przeciętnego Kowalskiego używającego Internetu poprzez Operę na co dzień. Czy u Was też pojawiają się takie problemy czy to tylko ja jestem jakiś dziwny lub pechowy?

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)