Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Fanboj Opery – odszczekuje swoje problemy z tą przeglądarką

@Shaki81Fanboj Opery – odszczekuje swoje problemy z tą przeglądarką16.04.2012 11:35

Jestem Fanbojem tej przeglądarki i tyle. Jakiś czas temu napisałem co mnie boli w przeglądarce Opera. Byłem wtedy dość zły, że moja ulubiona przeglądarka nie działa tak jak bym chciał. Praktycznie byłem zdecydowany na zmianę przeglądarki na Chrome, ale szkoda mi było klienta pocztowego i po prostu siła przyzwyczajenia była silniejsza, zostałem więc przy Operze i nie żałuje.

406387

O tego czasu (prawie pół roku od wspomnianego wpisu) wiele się zmieniło (a nawet bardzo wiele). Jak wspominałem zostałem przy Operze, pojawiła się wersja 10.50, później 11.00 . W tej chwili mam najnowszą stabilną 11.62 i... wszystkie moje bolączki odeszły w zapomnienie. Już praktycznie wersja 11.00 "zlikwidowała" problemy o których pisałem wówczas, te problemy to:

[list] [item]1. Nasza Klasa – po prostu zaczęło się logować i tyle :) Działa[/item][item]2. Portal GaduGadu – Co prawda w Nowym GG nie ma już paska z wiadomościami, ale portal GG działa bez problemów.[/item][item]3. Z chomikiem też już nie ma problemów. Podobno wystarczyło wyczyścić cache przeglądarki. Wówczas nie zadziałało.[/item][item]4. Współpraca z Foxit Reader'em też nie sprawia już problemów. Wówczas (już po opublikowaniu wpisu) zainstalowałem Adobe Reader i ten nie sprawiał problemów.[/item][item]5. Współpraca z radiami internetowymi - od momentu aktualizacji do wersji 11.00 problem znikł.[/item] Tak więc, wiedziałem, że nie zdradza się :przyjaciół" i pozostaje się im wierny.

Czy ta przeglądarka jest już doskonała? Na pewno nie. W dalszym ciągu brakuje mi wersji 64-bitowej, bo przy pracy z więcej niż 10 otwartymi kartami jest no, uciążliwa. Miejmy nadzieje, że wersja 12.00 będzie lepiej "współpracowała" z większą ilością pamięci RAM.

A wczoraj z kolei zauważyłem, że zdjęcia z motoallegro nie zawsze się ładują poprawnie - i jak tu nie kochać tej przeglądarki :)

AAA... właśnie od czasu do czasu pojawia się takie oto okienko:

406393

No i miało być jak to Opera poprawiła moje bolączki a wyszły nowe problemy. Oczywiście i tym razem przetestowane za rożnych platformach sprzętowych na Windowsie 7 (zarówno 64 jak i 32 - bitowym)

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

OprogramowanieInternet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)