Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)
@Shaki81GigaCon 21-03-2012 - IT w służbie zdrowia

GigaCon 21-03-2012 - IT w służbie zdrowia

26.03.2012 11:40, aktualizacja: 14.06.2014 22:46

21-03-2012 miałem przyjemność uczestniczyć w kolejnej już konferencji GigaCom, tym razem na swojsko brzmiący temat "IT w Służbie Zdrowia". Tym razem nie gościł nas wrocławski hotel "Orbis" tylko wrocławski Hotel "Scandic". Ostatnim razem rozpisałem się za dużo, tym razem postaram się to trochę streścić:)

Konferencja została podzielona na trzy dwugodzinne bloki. Pierwszy blok rozpoczął wykład o światowej bazie danych dawców i biorców organów do przeszczepów. Co prawda prelegent e miał sporo wiedzy, ale nie potrafił o tym powiedzieć. Drugim wykład był o prowadzeniu dokumentacji elektronicznej w służbie zdrowia. Prelegentka pokazała jak ułomne są przepisy prawa stosowane przy prowadzeniu dokumentacji elektronicznej. Prelegentka wydawała się lekko zdenerwowana, ale wykład o prawie przedstawiła w dość przystępny sposób. Pierwszy blok zakończył się wykładem o rozwiązaniach firmy Oracle w obrębie bezpieczeństwa danych medycznych w systemach IT. Prelekcja była przeprowadzona dynamicznie i ciekawie. Oby więcej takich wykładowców:).

Drugi blok rozpoczął się wykładem o sieciach sensorycznych, które możemy zastosować we współczesnej medycynie i innych aspektach życia codziennego (jak choćby wojskowość czy tworzenie inteligentnych budynków). Temat wydawał mi się, ciekawy, ale prelegent mówił, wolno, cicho i ogólne nieciekawie, co zaowocowało niebyt dużą ilością słuchaczy. Przed kolejną przerwą głos zabrał, przedstawiciel firmy Netgar, który przedstawił rozwiązania sprzętowe dla szpitali z zakresu urządzeń sieciowych. Wykład przestawiony w sposób dość ciekawy i rzeczowy, bez zbędnego przynudzania:

Trzeci blok prelekcji rozpoczeła prlekcja na temat procesu wdrożenia dokumentacji medycznej w jednostkach służby zdrowia. Temat dość obszerny, ale pan wykładowca opowiadał dość ciekawie i spontanicznie. Kolejny wykład to platforma P1-udostępnianie zasobów cyfrowych dla służby zdrowia. Zaś ten temat wydawał się ciekawy a prelegent nie do końca potrafił przekazać swojej wiedzy. Ostatni wykład to przedstawienie jak można obniżać koszty funkcjonowania bez obniżania bezpieczeństwa pacjenta. Nie dość że temat nieciekawy to jeszcze prelegentka nie bardzo mogła się odnaleźć w swojej roli.

No cóż organizator tym razem nie stanął na wysokości zadania, tylko dwóch wystawców (na poprzedniej konferencji wystawców było bodajże 8) i do tego brak miejsca dla kolejnych oraz brak odpowiedniej ilości miejsc dla zaproszonych uczestników nie świadczy dobrze o organizacji. Do tego wśród materiałów konferencyjnych znalazła się folder biura podróży, którego za czorta nie mogę dopasować do tematyki konferencji dopełnia słabe przygotowanie GigaCon.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Oprogramowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)