Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

HotZlot 2014 po mojemu

@Shaki81HotZlot 2014 po mojemu14.07.2014 10:06

Ja wiem, że dziś powinien się pojawić kolejny wywiad, ale jak na razie ta seria została tymczasowo zawieszona, powrót do niej za jakiś czas. A że póki co nie mamy za dużo relacji z HotZlotu 2014, to może ja skrobnę kilka słów. HotZlot 2014 przeszedł do historii już prawie tydzień temu. Ale jak to bywa u mnie blogu trzeba by coś skrobnąć o tym, co tym razem redakcja dla nas przygotowała. A w tym roku znowu wysoko podniesiona poprzeczka została zrealizowana w 100%, przynajmniej tak mi się wydaje, ale może po kolei.

Dzień zerowy - Chłopaki u mnie

Dla mnie HotZlot w tym roku zaczął się dzień prędzej, bo gościłem u siebie w domu dwóch uczestników HZ, a mianowicie djDziadek i Scorpion.B przyjechali w nocy z Łodzi do Wrocka i nie mieli gdzie się zatrzymać. Późnym wieczorem odebrałem ich z Wrocka i jakoś nie było czasu aby się za dużo przespać, bo oczywiście trzeba było uczcić spotkanie wodą rozmowną. Nie mniej zaczęło świtać jak kładliśmy się spać.

Dzień pierwszy - No to jedziemy do Zamku na skale.

Po bardzo długim śnie (jakieś 4 godziny) wyruszaliśmy do Wrocka, gdzie odbieraliśmy MaxDemage. W tracie podróży doszły nas słuchy, że pierwsze gadżety rozdawano we Wrocławiu (kurcze a myśmy się nie załapali), a na miejscu rozłożono dla nas czerwony dywan...

yyy to dna nas?
no i pierwsze prezenty nas ominęły

Z Wrocka spokojnym tempem wyruszyliśmy do Zamku na Skale. Po udanej podroży cali i zdrowi dojechaliśmy na miejsce.

No i dotraliśmy
No i dotraliśmy

Jeszcze nie doszliśmy na miejsce a miejsce a już pierwsze znajome twarze pojawiły się na horyzoncie. Jak to miło spotkać się po roku ze starymi dobrymi znajomymi. Oczywiście jednym z pierwszych widoków był Gutek, który nieprzerwanie od kilku lat pełni zaszczytną roje głównego rejestratora, a koło niego...

520306

oczywiście aby odebrać swój zestaw powitalny trzeba było swoje odczekać w kolejce

520308

nagrodą za czekanie był pokaźny zestaw, który znajdował się w torbie

520310

Po pysznym obiedzie rozpoczęły się pierwsze sesje. Na początek małe przywitanie i rozdanie pamiątkowych dyplomów dla naszych moderatorów (zarówno bloga jak i forum)

zadowolony moderator :)
Docent w akcji...

Po wszelkich formalnościach, przywitaniach i podziękowaniach przyszedł czas na sesje zaplanowane na piątek. Na pierwszy ogień poszedł Samsung i jego Knox

520316

Zaraz po Samsungu swoją prezentacje przedstawił Intel

520318

Obie prezentacje dość ciekawe, no i oczywiście poprowadzone w sposób, który zainteresował chyba każdego.

Tradycją zawiązaną w zeszłym roku jest geocahing (czy jakoś tak), oczywiście w tym roku nie mogło być inaczej, a więc kilka grup zaczęło uganiać się wokół zamku zmagająca się z komarami i innymi żyjątkami:)

520321

Wieczorek został przeznaczony na czas wolny, kiedy to można było pogadać z partnerami, obejrzeć ich wystawy czy skorzystać z sauny i basenu.

Dzień drugi - Trochę sesji i trochę integracji.

Dyskusje poprzedniego dnia trwały do późnych godzin nocnych (no, dla niektórych porannych), a wiec poranek był dla niektórych dość ciężki. Dobrze, że śniadanie serwowano do godziny 10 :).

Po śniadanku przyszedł czas na pierwszy blok sesji naszych partnerów. Na pierwszy ogień poszła Opera i jej nowa przeglądarka

520326

Zaraz po chłopakach z Opery posłuchaliśmy wystąpienia chłopaków z Kingstona

520328

Mała przerwa i dwie kolejne prelekcje naszych partnerów. Tym razem tp-link

520330

oraz Fibaro ze swoim systemem inteligentnego domu.

520332

Po Fibaro nastąpiła krótka przerwa i sala należała do naszych użytkowników. Na pierwszy ogień poszli penguin i Ryan, który opowiadali o procesie rekrutacji na stanowiska developerskie. Następnie pojawił się Limak i jego latające drony.

116794
116795

Gdzieś pomiędzy kolejnymi prelekcjami zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie, a że pogoda nie specjalnie dopisała to zdjęcie zrobiono w zadaszonym dziedzińcu zamku.

520338

Oczywiście HotZlot bez rozgrywek siatkówki to nie HotZlot, a więc i w tym roku nie było inaczej:

520340

Na wieczór pozostała tylko impreza integracyjna, która już po raz kolejny odbyła się przy akompaniamencie rewelacyjnej grupy Mescalero.

Dzień trzeci - Dla niektórych to już koniec.

No i sobotnia.impreza integracyjna trwała do wczesnych godzin rannych, a więc pobudka dla niektórych była bolesna :). Dobrze, że w niedzielę śniadanie serwowane było do godziny 11:). Po posiłku zakończyła się podstawowa część zlotu. Trochę osób pożegnało się z nami, a reszta została na pobyt rozszerzony.

Tradycją pobytu rozszerzonego jest lighting talks prowadzone przez naszych użytkowników. Tym razem mieliśmy 3 wystąpienia. Pierwszy był lukasamd, który opowiadał o opuszczonym mieście Pstrążu, Drugi był djfoxer, który powiedział nieco tworzeniu aplikacji dla WindowsPhone, dla osób które nie znają żadnego języka programowania. Ostatni był penguin, który opowiadał o skokach na bungie

Po południu oczywiście trochę wolnego czasu a wieczorem ognisko i ciąg dalszy integracji, tym razem jednak trzeba było samemu upiec sobie kiełbachę. No i niektórym to pieczenie zeszło do 5 rano:). Oczywiście przy takim ognisku pojawił się Krogulec, który zamęczał nas kolejnym opowiadaniami na temat działania DP, a zresztą nie tylko. Jednak ten facet ma dar do opowiadania:)

Dzień czwarty - A dziś to już koniec dla wszystkich.

Niestety w poniedziałek HZ zakończył się definitywnie i trzeba było pożegnać się i odjechać do domu, wracając do rzeczywistości, a to trochę boli po takim wspaniałym wydarzeniu.

Na koniec jeszcze kilka fotek, które w jakiś sposób obrazują czym jest HZ

116798
116799
116800
116801
116802
116803
116804
116805
116806
116807
116808
116809
116810
116811
116812
116813
116814
116815

Na koniec pozostaje tylko podziękować wszystkim po kolei i każdemu z osobna za kolejny zlot, który był po prosty świetny. W pierwszej kolejności podziękowania nalezą się redakcji za zorganizowanie HZ, równie wielkie podziękowania nalezą się partnerom, bez których takie spotkanie nie byłoby możliwe. No i oczywiście dziękuje wam użytkownicy DP, za to że byliście, że mogłem się z Wami spotkać i pogadać.Mam nadziej również, że żaden z autorów zdjęć (zostały one wybrane od różnych użytkowników) nie ma nic przeciwko użyciu ich zdjęć w tym wpisie. Kurcze, z krótkiego opisu wyszła mi mała fotorelacja:)

Przy okazji okazuje się, że to mój 4 HotZlot i do tej pory na temat każdego poprzedniego coś skrobnąłem:

Na koniec oczywiście standardowo spis treści wszystkiego, co do tej pory udało mi się spłodzić na blogu.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)