Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Kanały YouTube, które mnie (nie) zainteresowały, cz.4

@Shaki81Kanały YouTube, które mnie (nie) zainteresowały, cz.424.10.2016 19:07

Jakiś czas temu opublikowałem kilka wpisów (pierwszy, drugi, trzeci ) na temat kanałów z YouTube. Gdzieś w gąszczu moich niedokończonych wpisów znalazły się jeszcze dwa wpisy opisujące kilka kanałów YT. Pod poprzednimi wpisami kliku z naszych blogerów opisało swoje listy ulubionych autorów YT, dzięki czemu mogłem zasubskrybować kilka kanałów, które mnie zainteresowały. Dziś dla odmiany chciałbym wspomnieć o kilku kanałach o tematyce różnej, które mają sporą ilość subskrybentów, a które zaczęły mnie irytować i nie jestem już ich subskrybentem.

594778

#1 Niekryty Krytyk

Pierwszym na mojej niechlubnej liście znajduje się Niekryty Krytyk, którego głównym motywem jest narzekanie z wszystkiego i wszystkich. Odnoszę wrażenie, że temu człowiekowi nic nigdy w życiu się nie podobało. Ja rozumiem, że nasz kraj do idealnych nie należy i są rzecz które można krytykować, ale bez przesady, Jedynie co mi się podoba u tego człowieka to fakt, że praktycznie nie ima się polityki. Przez jakiś czas jego kolejne filmy były lekko prześmiewcze i dające sporo do myślenia. Po jakiś dwóch latach regularnego pojawiania się na YT, niekryty zajął się innym projektami (pisanie książki czy występy w radio) i jakość filmów spadała diametralnie, a także ton z lekko prześmiewczego stał się bardzo protekcjonalny. Po kolejnym z jego filmików gdzie krytykował jakąś stara bajkę odpuściłem sobie dalsze oglądnie tego człowieka. Są jednak pewne ikony z dzieciństwa których nie powinno się obrażać. Jest on bodajże pierwszym z polskim youtuberów, który wydał swoja książkę, co teraz jest straszne modne wśród popularniejszych polskich youtuberów.

W chwili obecnej jego kanał subskrybuje lekko ponad 1 300 000 osób, a ilość wyświetleń jego wstawek przekroczyła już 215 milionów. Jeden z lepszych wyników do Polskim YT.

#2 SA wardega

Wardega jest pierwszym człowiekiem na polskim YouTube człowiek, który "zajął się zawodowo" tworzeniem (jakże popularnych na świecie) pranków czyli krótkich scenek, w których naśmiewa się bądź straszy przypadkowych ludzi na ulicy. YouTuber ten szczególnie upodobał sobie policję, z którą nie raz miał problemy, a z którymi już nie raz udało mu się nagrać świetne filmiki. Furorę i Internecie zrobił jeden z jego filmów, w którym przebrał pas za pająka i straszył min ludzi. Jak dla mnie to nic szczególnego, ale na chwilę obecną film ten ma ponad 150 milinów wyświetleń. Chyba najlepszy wynik w polskim YT. Mnie początkowo śmieszyły jego żarty, jednak po czasie stwierdziłem że są one po prostu żałosne.

Kanał ten jest subskrybowany przez prawie 3,5 miliona ludzi, a ilość wyświetleń klipów tego twórcy przekroczyła 630 milionów.

#3 AdBuster

W założeniu kanał AdBuster miał obnażać kłamstwa producentów i reklam, które Ci producenci nam wyświetlają i rzeczywiście większość filmów na tym kanale pokazuje, że reklamodawcy w większości przypadków, no powiedzmy mijają się z prawdą. Kanał ciekawy, dowcipny i dość ciekawie zrobiony. Niestety po jakimś czasie zaczyna się nudzić bo bohater sprawdza wciąż te same produkty. Dla przykładu klej pewnej firmy sprawdzał co najmniej 3 razy. Późniejsze odcinki zaczęły być swoistym blogiem, gdzie autor chwalił się swoimi wyjazdami bądź nowym domem.

Na chwile obecną kanał może pochwalić się nieco ponad 1,1 miliona subskrybentów przy ponad 140 milionach wyświetleń wszystkich jego filmów.

#4 SciFun

W zapowiedziach kanał SciFun miał być miejscem w którym skomplikowane zjawiska fizyczne i chemiczne będą wytłumaczone w przystępny sposób. Rzeczywiście kilkanaście pierwszych filmów pokazywało naukę na wesoło, gdzie nawet najtrudniejsze reakcje chemiczne i fizyczne autor kanału tłumaczył prostymi słowami. Niestety po jakimś czasie filmiki zaczęły być bardziej blogowe niż naukowe. Autor zaczął chwalić się gdzie wyjeżdżał co widział. Pierwotna formuła się wypaczyła. Obejrzałem kilka ostaniach produkcji (których swoją drogą za dużo to nie było) i co prawda są bardziej merytoryczne, ale niestety nie są one już takie jak pierwsze.

Niestety kanał ten nie przyciągał takiej rzeszy odbiorców jak te opisane powyżej ponieważ ma tylko nieco ponad 650 000 subskrybentów oraz nieco ponad 140 milionów odtworzeń materiałów zawartych na tym kanale.

#5 topowe teorie spiskowe

Topowe Teorie Spiskowe to kanał , który zajmuje się domysłami na temat różnych teorii spiskowych, których krąży wokół nas bardzo dużo. Sam nigdy nie był zwolennikiem takich teorii, ale o dziwo oglądałem każdy odcinek z wielkim zainteresowaniem. Poruszane tematy były dość ciekawe, a przy okazji dowiedziałem się jakie to niekiedy bzdury (jak choćby teoria o tym, że zamach na WTC to był tylko wielki przekręt ubezpieczeniowy) ludzie wymyślają a innym razem filmy te dały mi sporo do myślenia. Niestety po dwóch latach zmienił się prowadzący kanał i nowy prezenter jakoś nie przypadł mi do gustu. Jego teorie były bardzo naciągane i jakoś swoim głosem i brakiem charyzmy nie potrafił mnie zainteresować.

Kanał ten pomimo sporych zmian może pochwalić się prawie ćwierć milionem subskrybentów przy prawie 30 milionach wyświetleń filmów.

Na koniec jeszcze link do spisu treści mojego blogowania (wiem, wiem ta regułka zaczyna być nudna:)) i zapraszam do czytania moich kolejnych wpisów. Mając na uwadze młodych blogerów (tych starszych zresztą też:)) polecam zapoznać się z tym wpisem, wasze wpisy tylko na tym zyskają, bo niektóre pomimo świetnej treści formatowanie mają bardzo niepoprawne. Ponadto polecam ten wpis na forum gdzie nasz admin forumowy Semtex opisał w przystępny sposób jak wrzucać grafikę na naszego bloga. Informuję także, że wszystkie grafiki, użyte w tym wpisie są mojego autorstwa lub zostały pobierane ze stron, gdzie są dostępne na podstawie otwartej licencji lub z oficjalnych stron podmiotów, o którym wspominałem w powyższym wpisie. Pozdrawiam Shaki81

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)