Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

No i minął rok na blogu dobrychprogramów

@Shaki81No i minął rok na blogu dobrychprogramów27.02.2012 09:18

Niniejszym oficjalnie informuje iż jestem autorem Mojego bloga, żadne jego części nie są i nie będą nigdy kopiowane z innych stron. Jeśli ktokolwiek uważa inaczej to proszę o udowodnienie tej tezy a nie rzucanie bezpodstawnych oskarżeń w moją stronę. Tym optymistycznym akcentem rozpoczynam dzisiejszy wpis :)

Rok minął jak z bicza strzelił :)

W sumie to nie wiem kiedy to zleciało, ale jakoś rok temu umieściłem pierwszy wpis na blogu. Jakoś tak się przyzwyczaiłem do tego, że co tydzień daje jeden wpis, że jak się nie wyrobię to jakoś źle się czuje :) Pół roku temu podsumowałem pierwsze półrocze, czas więc na podsumowanie drugiego półrocza i całego roku. Do dzieła więc:

Od poprzedniego podsumowania (pod koniec sierpnia) "popełniłem" 25 wpisów. Tym razem mój blog był bardziej zróżnicowany niż w pierwszym półroczu, gdzie specjalista ds... zdominował go całkowicie. Zaraz po podsumowaniu zastanawiałem się czy po zmianie na stanowisku CEO Appple będzie to początek nowego czy koniec starego dobrego Apple. Kolejny wpis to narzekanie na przeglądarkę Opery, której używam na co dzień. Tekst ten wywołał dość sporą dyskusję na problemami nękającymi tą przeglądarkę. Kolejne dwa wpisy (pierwszy i drugi ) też nie pozostały bez echa bo były porównaniem instalacji Windowsa i Linuxa. No i niechący wywołałem kolejna dyskusję o wyższości Linuxa nad Windowsem (czy tam odwrotnie), a nie to było moim zamiarem.

Wpisem, który uzyskał najwięcej komentarzy było poszukiwanie przeze mnie nowej pracy. Niestety moje poglądy na temat rodzimego rynku pracy uległy całkowitej zmianie. Kolejny wpis to linux bez terminala, gdzie zastanawiałem się czy możliwe jest używanie tego systemu bez terminala Próbowałem opowiedzieć trochę o DVBT. Tekst ten też się spodobał czytelnikom, bo dostał ponad 50 komentarzy.

W między czasie byłem na GigaCom we Wrocłwiu, o którym tez napisałem kilka słów. Zastanawiałem się również czy jesteśmy uzależnieni od Internetu. Kolejny raz spróbowałem coś o Linuxie i zadałem pytanie jak przygotować dysk SSD do pracy z lunuxem. Kilka komentarzy i już wiedziałem co i jak. Pisałem również o uczelniach wyższych i piractwie. a także opisałem perypetie z nowym laptopem.. Po raz kolejny opisałem moje doświadczenia z tp.pl

Jakiś czas temu zakupiłem tablet Lark FreeMe-GPS DVBT, dzięki temu powstała recenzja tego urządzenia (cześć pirewsza i część druga ). Również i mnie dopadła moda na pieczenie podzespołów komputerowych. Jaki był tego efekt. Kto czytał ten wie :). Mój najsłabszy wpis pojawił się pod koniec zeszłego roku. W sumie to teraz nie wiem co chiałem w nim przekazać.

Nowy rok przyniósł powrót specjalisty (cześć pierwsza, druga, trzecia oraz czwarta ). Kolejny tekst to próba zastanowienia się nad naszym systemem szkolnictwa i uczniami uczęszczającymi do szkół informatycznych.. Na początku lutego byłem na kolejnej konferencji GigaCon we Wrocławiu . Do tego niedawno dałem się porwać tematowi ACTA i też dodałem coś od Siebie. Przed tygodniem natomiast opisałem wady zaletyskrzynki pocztowej i webmaila.

Podsumowując suchymi liczbami: Ilość wpisów – 25 Ilość komentarzy (ogółem) – 611 Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 25 Ilość wyświetleń (ogółem) – 11298 Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 451 Jeden z ostatnich wpisów(specjalista i praktykant) miał ponad 2200 wyświetleń – niezły wynik :)

W stosunku do poprzedniego półrocza nieznaczna poprawa ilości wpisów, Natomiast liczba wyświetleń poszczególnych wpisów podwoiła się.

Na 25 opublikowanych wpisów 16 pojawiło się na stronie głównej - też nieźle. Poprzednie półrocze było jednak lepsze (na 27 wpisów 20 na stronie głównej).

D Z I Ę K U J Ę

Dziękuje więc wszystkim za wszystkie słowa otuchy i komentarze których sporo się pojawiło w tym czasie . DZIĘKI. Co dalej? Mam kila pomysłów na nowe tematy, a jakie? Czas i życie pokaże. Specjalista ds... będzie się pojawiał co jakiś czas. Jest też pomysł na nowy (stary) cykl wpisów, ale to obaczycie w swoim czasie. Nie pozostaje nic więcej jak tylko zaprosić do czytania i komentowania moich kolejnych wpisów.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)