Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Specjalista ds. teleinformatycznych - wymiana dachu i remont administracji cz.46

@Shaki81Specjalista ds. teleinformatycznych - wymiana dachu i remont administracji cz.4619.05.2014 10:20

Sam tytuł może nie do końca informatyczny, ale już tłumaczę o czym będzie dzisiejszy wpis. Jesienią zeszłego roku szpital otrzymał dotację na wyminę dachu w głównym budynku szpitala. Przy okazji remontu dachu zdecydowano się również na remont całego piętra. W sumie pomysł świetny, tylko że przy okazji wymyśliłem sobie, że chyba czas najwyższy na modernizację sieci w administracji (gdzie własnie jest remont). No i od niewielkiej modernizacji się zaczęło, a na wymianie całej sieci się skoczyło. No ale może po kolei.

Obecna siec została zaprojektowana i wdrożona ok 15 lat temu. Budynek składa się z piwnicy, wysokiego parteru i 2 pięter. W piwnicy, na parterze i pierwszym piętrze znajduje się po jednej po jednej skrzynce sieciowej, w której znajduje się patch panel do łączenia telefonów i switch do łączenia komputerów sieć. Niestety switche połączone były punkt-punkt czyli jeden połączony był do kolejnego. Awaria gdzieś na górze powodowała brak dostępu do sieci na kilku piętrach: A wystarczyło kilkadziesiąt metrów nowego przewodu i dzień skakania pomiędzy piętrami :)

W końcu po 5 latach pracy
Układ niezbyt szczęśliwy.

A jak wyglądały same szafki sieciowe to inna historia. odsyłam Was do jednej z wcześniejszych części specjalisty, gdzie pokazałem piękną twórczość:) Przy okazji kładzenia nowych przewodów solidnie wziąłem się za uporządkowanie każdej z szafek sieciowych na poszczególnych piętrach i mamy małe porównanie:

Piwnica

113815
113816

W piwnicy niewielkie zmiany. W końcu dookoła szafki pojawiły się korytka. A z samej szafki w końcu nie zwisają żadne kable. Kilka godzin pracy i mamy porządek.

Parter

113817
113818

Praktycznie żadnych zmian. lekkie uporządkowanie i eliminacja kilku niepotrzebnych przewodów.

1 Piętro

113819
113820

Sytuacja identyczna jak powyżej. Klika zbędnych kabelków poszło i wszystko mamy pięknie :)

2 Piętro

Jeżeli chodzi o drugie piętro to obydwie szafki które wyglądały tak:

113821
113822

Zostały one usunięte a wszystkie podzespoły sieciowe zostały przeniesione do serwerowni i podłączone do szafy serwerowej do jednego porządnego switcha Cisco

Co zostało jeszcze? W tej chwili pozostaje jeszcze dokończenie modernizacji części telefonicznej bo niestety w trakcie budowy zrobił się mały bałagan, który wygląda tak:

508512

No i oczywiście skończenie szafy serwerowej, która w końcu nabiera odpowiednich kształtów:

508514

Wszelkie prace przy przebudowie całej sieci zostały wykonane przez dwie osoby a mianowicie przeze mnie oraz faceta, który został zatrudniony do prac remontowych. Szybko się jednak okazało, że gość zna się dobrze na sieciach, a wiec został oddelegowany do pracy ze mną. Cała przebudowa trwała pół roku, ponieważ oczywiście w międzyczasie trzeba było wykonywać bieżące obowiązki

AAA bo znowu zapomnę - spis treści mojego blogowania jest tutaj.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)