Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

To już 4 lata jak się ze mną męczycie

@Shaki81To już 4 lata jak się ze mną męczycie25.02.2015 13:44

Nie wiem jak i nie wiem kiedy, ale stuknęło mi cztery lata blogowania na portalu. Przydałoby się więc jakieś małe podsumowanie ostatniego półrocza. Zapraszam wiec do krótkiego zestawienia, zwłaszcza, że od ostatniego podsumowania minęło już pół roku.

Na portalu znany jestem głownie z dwóch serii (w sumie to teraz trzech) a mianowicie "specjalisty ds. teleinformatycznych", cyklu wywiadów z serii "Blogger od kuchni". oraz historii Commodore a od nowego roku Amigi. Te cztery tematy w dalszym ciągu przyciągają sporą rzeszę czytelników i komentatorów, co bardzo mnie cieszy, bo nic tak nie motywuje jak Wasze komentarze, choć ostatnio jakoś ich mnie pod moimi wpisami.

Specjalista

Moją przygodę z blogowaniem zacząłem właśnie od specjalisty, którego "przygody" ciągnę do dnia dzisiejszego. Pół roku temu ponarzekałem trochę na Windowsa XP, a później przejrzałem, jakie dyski twarde padają najczęściej. Kolejny wpis to podsumowanie miesięcznej praktyki ucznia szkoły średniej. Kolejny miesiąc i kolejne podsumowanie - tym razem półrocznego stażu. Z końcem roku trza było zrobić podsumowanie wykonanych prac w 2014 roku roku, a na koniec złamałem nogę :).

Wywiady

Drugim moim koronnym tematem na blogach są wywiady z naszymi blogerami. W połowie zeszłego roku odniosłem wrażenie, że ten temat się przejadł, postanowiłem więc zawiesić tą serię. Pod koniec roku zrobiłem tylko krótkie podsumowanie przeprowadzonych wywiadów w 2014 roku. Jednakże od początku tego roku postanowiłem reaktywować serię i przyjęła się ona dość dobrze. Do tej pory powstały dwa wywiady, a następny już się produkuje:) W tym roku miałem przyjemność porozmawiać z Ostatnim Mohikaninem oraz z bravo.

Commodore

Wpisy o Commodore zaplanowałem na cały rok 2014 i w sumie udało mi się tego dokonać. A więc z końcem roku zakończyłem tą serię. W drugim półroczu napisałem o nieudanych następcach C-64 i zaraz oczywiście o jedynym realnym następcy kultowego C-64, czyli C-128. Później powstał tekst o kilku prototypach Commodore. Nie zabrakło kilku słów o zabawie Commodore z PC, oraz o tym co dzieje się z marką Commodore w chwili obecnej. Na koniec zestawiłem najważniejsze daty w życiu Commodore i zakończyłem opis Commodore.

Amiga

W zeszłym roku na moim blogu królował Commodore, a więc ten rok zdominuje (przynajmniej taka mam nadzieję:)) Amiga. Póki co pojawiły się się dwa wpisy, a mianowicie na początku roku krótka notka o początkach tej firmy. Drugi wpis zawierał opisy kilku urządzeń Amigi, które pojawiły się na rynku jeszcze przed pierwszymi komputerami tej firmy. Kolejne wpisy o Amidze już powstają. Mam nadziej, że wpisów o Amidze powstanie co najmniej 12, a co z tego wyjdzie? Pożyjemy zobaczymy.

Tak ogólnie

Poza moimi seriami od czasu do czasu piszę imam się różnych tematów dotyczących IT, tak więc najpierw napisałem kilka słów o pamięciach DDR 4. Później powstało kilka słów konferencji organizowanej przez firmę VegaNet na jakiej miałem przyjemność być. W zeszłym roku odbyły się wybory do samorządów lokalnych, które były obsługiwane przez nowe oprogramowanie i nie wszystko poszło tak jak powinno. Oczywiście nie omieszkałem wyrazić swojej opinii na temat przebiegu tych wyborów. W międzyczasie w moje ręce wpadł budżetowy laptop Asus K555LD i również pokusiłem się o krótką recenzję tego sprzętu. Niedawno podsunąłem proste rozwiązanie problemów niechcianym oprogramowaniem. Ze dwa lata temu postanowiłem zrobić spis treści mojego blogowania, który aktualizowałem wraz z każdym wpisem. Po trzech latach spis trochę za dużo urósł, a więc z początkiem roku zrobiłem nowy spis treści.

Nowy Windows

Okazuje się, że kilka wpisów poświeciłem nowemu Windowsowi. I tak na początek zastanawiałem jakie nowości przyniesie nam Windows 9 (wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że kolejny Windows będzie oznaczony numerem 10).Chwilę później napisałem kilka plotek na temat nowego Windowsa. W końcu pojawiła się wersja Technical Preview, zainstalowałem go dość szybko na maszynie wirtualnej i podzieliłem się pierwszymi wrażeniami. Następnego dnia już na spokojnie przyjrzałem się zmianom w nowym Windowsie. Kilka dni później postanowiłem zainstalować Windows 10 na moim Asusie T100 i zobaczyć jak to wygląda na fizycznym komputerze. Na koniec przeglądając Windows 10 dostałem rozdwojenia jaźni i jak na razie to tyle odnośnie nowego dziecka z Redmond.

No i coś na koniec

Na koniec zawsze wrzucam kilka suchych faktów odnośnie mojego bloga tym razem nie będzie inaczej a wiec w tym półroczu wyglądało tak:

  • Ilość wpisów – 30 (trochę lepiej niż poprzednio)
  • Ilość komentarzy (ogółem) – 503 (niestety 30 mniej)
  • Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 17 (średnia zaś słabsza)
  • Ilość wyświetleń (ogółem) – 168812 (prawie 3 razy więcej niż w poprzednim półroczu)
  • Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 5822
  • Trzy wpisy osiągnęły ponad 14000 wyświetleń - Dzięki
  • Na 30 opublikowanych wpisów 23 pojawiło się na stronie głównej bloga a 1 na stronie głównej portalu

Jedno z lepszych półroczy mojego blogowania:)

Spis obejmuje wpisy które powstały od początku września 2014 do końca lutego 2014. Pozostaje tylko podziękować Wam drodzy czytelnicy, że czytacie i komentujecie moje wpisy, bo nie ukrywam, że wasze komentarze bardzo mnie motywują do dalszego pisania. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam i zapraszam do czytania kolejnych wpisów :).

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Hobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)