Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

To już plaga

@Shaki81To już plaga28.01.2013 11:41

Hakerzy działają w najlepsze. Co chwila słychać gdzie w sieci o kolejnych próbach wyłudzenia danych. Nawet nasz portal jakiś czas temu ostrzegał o próbie wyłudzenia danych klientów banku Millenium. W tamtym przypadku tekst maila był po prostu źle napisany (zapewne jakiś translator), ale i tak wiele osób nabrało się na ten sposób wyłudzenia. No cóż świadomość ludzi na temat bezpieczeństwa w sieci w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Ale cóż..

Jako, że korzystam z sieci dość dużo to i mnie nie ominęły takie maile. Pod koniec zeszłego roku otrzymałem chyba z 5 maili proszących o weryfikację moich danych. Dwa z nich są poniżej, Ich treść jest "lepsza" niż w przypadku przytoczonego maila od Millenium Bank. Wprawne jednak oko już na pierwszy rzut widzi, że coś z nimi nie tak a mianowicie:

Włamanie na Allegro
Włamanie na Allegro

Już na pierwszy rzut oka widać, że to nie z Allegro ponieważ wszystkie maile jakie otrzymujemy zaczynają się od naszego imienia ni nazwiska (zawsze) a tu jakoś tego brakło. Druga sprawa to dlaczego mamy udać się pod adres http://ssl-allegro.uni.me a nie pod zwykły www.allegro.pl? Pojęcia nie mam.

Włamanie na Facebooka
Włamanie na Facebooka

No i stało się ktoś włamał mi się na konto facebook'a. a dokładniej to Konto w serisie Facebook (a co znaczy słowo serisie? - bladego pojęcia nie mam). Tutaj również jak poprzednio należy się zalogować na jakąś inną stronę a nie www.facebook.com. Do tego sam tytuł maila - zamiast tekstu jakieś krzaczki, a co znaczy to xcxc przed Drogi użytkowniku też bladego pojęcia nie mam. (no chyba że mieniłem imię i nazwisko na xcxc). A żeby było ciekawiej to ja nie mam konta na FB a więc jak ktoś mógł się na nie włamać... Pozostawię to bez zbędnego komentarza.

Przy okazji przypomniało mi się jak to jakiś czas temu wygrałem 1 200 000 funtów. Procedura i zamiary takie same - wyłudzić Twoje dane. Tak wiec drogi użytkowniku dbaj o swoje dane bo nie wiadomo kiedy i Ciebie ktoś będzie chciał oszukać.

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

InternetBezpieczeństwo
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)