Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Uwaga na Flash Player Pro

@Shaki81Uwaga na Flash Player Pro29.05.2014 22:42

Kilka dni temu na jednym z komputerów mojego znajomego pojawiła się informacja o konieczności aktualizacji Flash Player Pro. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać tej aktualizacji bo jest to spyware, które odpowiedzialne jest za wyświetlanie reklam. Na chwilę obecną stwierdziłem, że wszystkie najpopularniejsze przeglądarki narażone są na taki komunikat. Gdy pojawi się taki komunikat dostęp do większości stron zostaje zablokowany (natomiast strona dobrychprogramów działa bez zarzutów) i za każdym razem pojawia się taka informacja:

518659

Na chwilę obecną wiele popularnych antywirusów nie wykrywa tego zagrożenia. Skan za pomocą AdwCleaner czy Malwarebytes Anti-Malware nie radzi sobie z tym problemem.

Po przeszukaniu kilkunastu stron okazało się, że problemem jest firmware routerów TP-LINK, w których luka w oprogramowaniu. A dokładniej funkcja zdalnego zarządzania routera ADSL TP-LINK. Problem dotyczy głownie starszych produktów wycofanych już z rynku, ale w dalszym ciągu użytkowanych przez wiele osób a mianowicie :TD-W8901G, TD-W8951ND, TD-W8961ND, TD-8840T, TD-8816, TD-8817. Router należy odpowiednio zabezpieczyć, a najlepiej zresetować go do ustawień fabrycznych i dokonać odpowiedniej konfiguracji.

Na oficjalnej stronie TP-LINK'a przedstawiony jest cały proces poprawnej konfiguracji. Nie ma sensu go tu przepisywać, wystarczy zajrzeć tu i tu.

Niestety w jednym z przypadków z jakim się spotkałem powyższa konfiguracja zadziałała w pełni dopiero po przeinstalowaniu wszystkich przeglądarek. Jedynie Internet Explorer zadziałał. Oczywiście po zmianie konfiguracji routera należy zrestartować komputer.

No i znowu zapomniałem o moim spisie treści :)

PoradnikiBezpieczeństwo
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)