Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Veganet 23.10.2014, kolejna niczym nie wyróżniająca się konferencja

@Shaki81Veganet 23.10.2014, kolejna niczym nie wyróżniająca się konferencja27.10.2014 12:59

Dawno nie byłem na żadnej konferencji, czas najwyższy to zmienić:). A więc do,dzieła:). W dniu 23.10.2014 w hotelu Haston City Hotel odbyła się konferencja wrocławskiej firmy Veganet (partnerem tej konferencji był IBM) pod tytułem „IBM Storwize – najnowsze cechy i funkcjonalności” Firma Veganet zajmuje się dostarczaniem rozwiązań biznesowych IT dla firm i instytucji. Już na początku, podczas powitania obiecano nam, że konferencja ma być typowo techniczna, bez papki marketingowej i... pierwsze co to zaprezentowano jakie to IBM jest świetny i w ogóle. No pięknie się zaczyna:) Ale mam nadzieje, że będzie lepiej, bo dalsza część wstępu była dość ciekawa.

496910

Po krótkim wstępie pojawił się pierwszy prelegent, inżynier systemowy firmy TechData i poprowadził wykład na temat nowości w oprogramowaniu Storwize. Niestety prelegent założył z góry, że na sali są sami profesjonaliści i wszelkie podstawowe informacje o technologiach Storwize zostały praktycznie pominięte, Mi to nie przeszkadza bo znam tą tematykę, ale podejrzewam, że na sali było było kilku mniej zaawansowanych uczestników konferencji. Co prawda cała prezentacja była dość ciekawa, bo tematyka dobra, sam prowadzący mówił dość zwięźle i dynamicznie, ale po ponad godzinie siedzenia praktycznie każdy temat zaczyna się nudzić (no może poza produktami Fibaro, prezentowanymi podczas ostatniego HotZlotu). Ja rozumiem, że IBM jest firmą amerykańską, ale do diabła, dlaczego w polskiej prezentacji nie stosuje się polskich slajdów? Czy tak ciężko przetłumaczyć te kilka slajdów. No dobra okazało się, że tych slajdów było coś koło setki (swoją drogą to lekka przesada), ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy w Polsce.

Drugi blok to zaś ten sam człowiek, ale tym razem było to co tygryski lubią najbardziej czyli pokaz na żywo. Prelegent połączył się z centrum testowym IBM we Francji, skąd pokazał nam jak najnowsze oprogramowanie Storwize działa w praktyce. Niestety jakieś techniczne problemy spowodowały, że drugi pokaz nie doszedł do skutku, a więc prelegent ograniczył się do szybkiego streszczenia pokazu. O dziwo to streszczenie było ciekawsze niż prelekcja z części pierwszej, która również mi się podobała.

Po drugiej przerwie głos zajął jeden z przedstawicieli Veganet (inżynier wsparcia technicznego), który opowiadał o rodzajach i możliwościach replikacji. Jak dla mnie to również i ta prezentacja była ciekawa, zwłaszcza, że Veganet przywiózł trochę sprzętu macierzowego i prelegent na żywo mógł pokazać pewne aspekty konfiguracji. Sprzęt ten można było zobaczyć i sprawdzić jak on działa w rzeczywistości. Był to drugi prelegent, który potrafił zainteresować swoim tematem.

Ponoć na koniec firma Veganet zostawiła najlepsze, czyli prelekcje inżyniera tej firmy na temat współpracy systemów Storwize z Windowsem. Tutaj również przedstawiono prezentację na żywo z udziałem sprzętu serwerowo-macierzowego, o którym wspominałem wcześniej. Niestety pomimo ciekawego tematu i sporej wiedzy tego inżyniera sama prezentacja była jednak nie do końca udana. Jako, że jednak temat dobry, to słuchałem tego wykładu z zainteresowaniem, a interakcja (czytaj rozmowy) z uczestnikami była ciekawym dopełnieniem całej konferencji.

Podsumowując te spotkanie, uważam jednak, że była to jedna z ciekawszych konferencji, na jakich byłem i z chęcią pojawię się na kolejnym spotkaniu organizowanym przez firmę Veganet. Jednocześnie chciałbym podziękować organizatorom za zaproszenie. No i standardowo kończąc trzaby jeszcze wrzucić spis treści i to chyba wszystko na dziś

SprzętHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)