Blog (56)
Komentarze (223)
Recenzje (0)

Pani Krysia z księgowości – odcinek 27:show

Strona główna@siwPani Krysia z księgowości – odcinek 27:show
24.07.2015 20:29

Prawdziwych teleturniejów już nie ma. Widziałem gdzieś w sieci taki artykuł, nawet go nie czytałem, ale mogę zgodzić się z tytułem. Czy to, że telewizje zalewa woda pluskająca po skokach gwiazd do wody oznacza, że społeczeństwo głupieje? Wydaje mi się, że nie do końca. To znaczy jestem daleki od stwierdzenia, że ludzie są coraz głupsi i telewizja zniża poziom specjalnie dla nich. Raczej chodzi o to, że społeczeństwu po ciężkim dniu pracy nie chcę się już wytężać umysłu siedząc wieczorem przed telewizorem. Oczywiście jest grupa, której chcę się wytężać umysł. To właśnie dzięki tej grupie swoją emisję ma jeszcze teleturniej „Jeden z Dziesięciu” z genialnym w swojej roli prowadzącym. Parafrazując klasyka „Tadek Sznuk to równy gość ”.

Koniec tych teorii domorosłego psychologa… Kiedyś skończę te studia i będę miał być może więcej do powiedzenia. Teraz zajmijmy się naszym dzisiejszym gościem. To laptop marki Hape, taka tam seria dla domowych użytkowników, idealna dla córki Pani Krysi, która jest na półmetku liceum czy technikum. Problem w tym, że jak większość laptopów po około dwóch latach używania tego też złapała pewna choroba. Uleczalna na szczęście, lecz tylko we wczesnym stadium. Nastawmy się więc pozytywnie i jedziemy z tematem. Aby się pozbyć choroby zorganizujemy teleturniej . Zapraszam serdecznie do dalszej części…

Nie będzie to teleturniej z taką powagą, klasą i profesjonalizmem jak wspomniane wyżej „Jeden z dziesięciu”. Raczej coś stylu „Familiady” z domieszką „Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty”. Teleturniej muszę oczywiście poprowadzić ja,ponieważ ostatnio ktoś pod moim tekstem napisał, że mam parcie na szkło. Nie zawiodę Cię anonimowy kolego! Pozdrawiam. ;)

bEqOMvcn

Żeby nie przedłużać… Ja nazywam się Kamil, jestem właścicielem i redaktorem naczelnym jednoosobowej redakcji Pani Krysi, a to jest teleturniej o nazwie „Gdzie mają mózg osoby piszące w Internecie?”. Przybliżmy zasady: mamy 4 zawodników, kilka pytań na, które trzeba odpowiedzieć w kilku zdaniach i wspaniałe nagrody. A naszymi dzisiejszymi zawodnikami są:

 • Głos z piekieł: alter ego Pani Krysi mówiące to czego boją się powiedzieć inni, dosyć wulgarne, dosadne, powstałe po to by nie było nudno w tekstach.
 • Zabójca marzeń: kolejne alter ego Pani Krysi, bardzo podobne do Głosu z piekieł, lecz widzące dosłownie wszystko w czarnych kolorach, myślące raczej normalnie, ale niedopuszczające do siebie dobrych myśli.
 • Wężoptak: Przyjaciel, strażnik poprawności, recenzent.
 • Shaki81: Z racji bycia jedyną normalną osobą w tym zestawieniu poproszę go o przedstawienie siebie: Bloger, geek, komputerowiec, człowiek o wielu zainteresowaniach, uwielbiający wszystko co mechaniczne, elektroniczne lub elektryczne mające więcej niż 30 lat. Na co dzień jednak człowiek, który próbuje (z różnym skutkiem) wprowadzić polską służbę zdrowia w XXI wiek, choć czasami zastanawiający się czy ta służba zdrowia weszła w XX wiek.

Cóż… to zależy kolego czy masz na myśli sprzęt czy ludzi. Ok, skoro już wszystko wiemy to przejdźmy do pierwszego pytania. (Tu powinna być jakaś wypasiona melodia. Ale jej nie ma z dwóch powodów. Po pierwsze finanse przeznaczone na produkcję teleturnieju nie starczają na zatrudnienie muzyka, a moje umiejętności są niewystarczające. Po drugie to tekst, więc wypada skupić się na czytaniu.)

Jaki wpływ ma laptop wyłączający się od zbyt wysokiej temperatury na podzespołach na zdrowie psychiczne klienta?

 • Głos z piekieł: Zły! Czego Ty tu nie rozumiesz? Mam Cię walnąć?
 • Zabójca Marzeń: Sytuacja jest beznadziejna, wpływ jest taki duży, że ciężko z tego wybrnąć, to wszystko na nic.
 • Wężoptak: Niepoprawny.
 • Shaki81: Oj bardzo duży. Z racji tego, że pracuje w służbie zdrowia i znam realia pracy szpitali psychiatrycznych (o tym może kiedyś) to wiem iż większa temperatura laptopa tym samopoczucie użytkownika gorsze i odwrotnie im użytkownik bardziej szalony tym częściej jego laptop wyłącza się samoistnie.
bEqOMvct

Dziękuje za odpowiedzi, nasz regulamin mówi o tym, że o poprawności odpowiedzi dowiecie się później dużo później… Następne pytanie.

Co zrobić człowiekowi, który na pytanie użytkownika na forum „Co zrobić gdy mój laptop się wyłącza podczas pracy, jest cały gorący i wentylator głośno chodzi?” odpowiada „kup se podstawkę, na Allegro.pl dorwiesz taką za grosze.”?

[list] [item]Głos z piekieł: Upierdzielić kabel od Internetu przy samej wtyczce!!! Niech nie wypisuje bzdur. To tak jakby karmić lwa dietetycznymi chrupkami.[[/item][item]Zabójca Marzeń: Nie da się już z nim nic zrobić.[/i][/item][item]Wężoptak: Szkolić, uzmysławiać, mówić, poprawiać jego błędy.[/item][item]Shaki81:Nic. Z takim przypadkiem już nic nie da się zrobić.[/item] Dziękuje za odpowiedzi, na tym etapie mogę powiedzieć w jaki sposób nasz teleturniej jest związany z „Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty”. Taką odpowiedź, jaką zacytowałem w pytaniu może napisać tylko umysłowy piątoklasista… Czas na następne pytanie.

Uszereguj w kolejność od najmniej do najbardziej ważnej rzeczy jaką trzeba posiadać przy czyszczeniu laptopa z kurzu. Rzeczy: Pędzelek, zestaw śrubokrętów, pasta termoprzewodząca, specyfik usuwający starą pastę, pojemniczek z magnesem na śrubki, parasol, bułka, tablet, dzik...

 • Głos z piekieł: Głowę sobie uszereguj pajacu! Co to za pytanie. Nie zgadzam się… Protestuje.
 • Zabójca Marzeń: Jakie to ma znaczenie, to jest wszystko bezsensu. Po co tak układać.
 • Wężoptak: Przede wszystkim to proszę wyrzucić Głos z piekieł… głosa z piekieł… Tego krzykacza ze stanowiska numer 1. Moja odpowiedź brzmi, że tak. Dokładnie. Wszystko spoko. Ale trzeba poprawić.
 • Shaki81: Ale szeregowanie tego nie ma sensu bo żadna z tych rzeczy nie jest potrzebna. Bo tak:
bEqOMvcu
 1. specyfik do pasty - po co? wystarczy kawałek papieru toaletowego.
 2. Pojemniczek z magnesem? Żeby się ekran rozmagnesował?
 3. Parasol? Żeby ktoś sobie oko wydłubał?
 4. Bułka? Toż mamy laptopa naprawiać czy kolacje konsumować?
 5. Tablet? Żeby zaraz ekran popękał?
 6. Dzik? Toż tych pojazdów już dawno nie produkują.

Dziękuje za odpowiedzi. Swoją drogą… mamy tu edukacyjny element teleturnieju (a już się obawiałem, że nie będzie tego). Pan prowadzący nawet nie wiedział, że dzik to był pojazd… Wróćmy na tory naszego teleturnieju. Następnie pytanie będzie obrazkowe.

560904

Co czeka nas po wyciągnięciu, odpięciu i obróceniu płyty głównej laptopa?

 • Głos z piekieł: Kres Twojego pisania… Hehehe he he…
 • Zabójca Marzeń: Zło, coś niespotykanego, a tak w ogóle to myślę, że nie warto obracać. Po co zaczynać.
 • Wężoptak: Wydaje mi się, że druga strona płyty głównej laptopa, ale mogę się mylić…
 • Shaki81: Krew, flaki i podroby. AAA, nie czekaj to nie świniobicie.
bEqOMvcv

Dziękuje za odpowiedzi, z kolei na tym etapie mogę zdradzić część aktualnej punktacji, właściwie to chcę zakomunikować, iż Głos z Piekieł ma -800 punktów. Zapewne teraz coś krzyczy i wysuwa obelgi, ale wyłączyliśmy mu mikrofon. Drodzy Panowie kolejne pytanie…

560908

Jak nazwać sytuacje na zamieszczonym powyżej obrazku?

 • Głos z piekieł: Istna tragedia, dno, syf i metr mułu. Tak słabo dbasz o laptopy klientów i dlatego mamy sytuacją jaką mamy.
 • Zabójca Marzeń: Nie ma o czym mówić… Aż chce się powiedzieć, że jest sytuacja bezsensu, bez wyjścia i bez niczego.
 • Wężoptak: Typowa.
 • Shaki81: WOW, ale piękna hodowla.

Kolejne pytanie: dlaczego laptop nie mógł oddychać?

560912
 • Głos z piekieł: Taki słaby jesteś, że musisz się innych o takie rzeczy pytać? Zaraz Cię tam uspokoję… co za debil. Prowadzący debil… Po prostu debil.
 • Zabójca Marzeń: Bo sytuacja była bardziej beznadziejna niż to wydawało się na początku.
 • Wężoptak: Wydaje mi się, że może chodzić o dostęp powietrza.
 • Shaki81: Hmm. A po ma oddychać, przecież to nie żywy organizm i płuc nie ma. No dobra nie mógł oddychać bo przez te żeberka za tym czymś siwym bezdechu dostał.
bEqOMvcw

I tak szybko jak rośnie liczba punktów minusowych Głosu z piekieł, tak szybko przechodzimy do następnego pytania.

Ile kosztowała Panią Krysię kompleksowa usługa czyszczenia układu chłodzenia oraz zmiana pasty termoprzewodzącej w laptopie jej córki?

 • Głos z piekieł: Ty komercyjna świnio!!! Tylko kasa Ci w głowię. Weź się do uczciwej roboty…
 • Zabójca Marzeń: Jakie to ma znaczenie gdy sensu brak?
 • Wężoptak: Co znowu psujesz rynek swoimi niskimi cenami? Znowu tylko pięć dych pewnie.
 • Shaki81: A to wszystko zależy jak wygląda córka pani Krysi.

I zanim przejdziemy do ostatniego pytania możemy rozwiązać konkurs z poprzedniego odcinka. Mianowicie pytanie brzmiało ile Pani Krysia zapłaciła za konfigurację routera. Odpowiedź brzmi 60zł. Za ponad 30 minut pracy. Myślę, że to uczciwa cena... za taki czas. Ale możecie to skrytykować w komentarzach.

I pora na ostatnie - finałowe pytanie w naszym teleturnieju.

Gdzie mają mózg osoby piszące w Internecie?

 • Głos z piekieł: To są bezmózgie kretyni! Debile! Odseparować ich. Najlepiej wrzucić ich do jednego wora co prowad…..
 • Głos z piekieł ma problem z mówieniem… Przejdźmy do kolejnego zawodnika.
 • Zabójca Marzeń: W głowie. Ale najczęściej nie działa. Nic nie działa…
 • Wężoptak: Problem w tym, że często go nie mają. Co może zaszkodzić również innym.
 • Shaki81: Zaraz, zaraz - to oni mają mózg?

Dziękuje za odpowiedzi… Tym samym dotarliśmy wreszcie do końca. Uff… Ale gdzie element teleturnieju? Kto wygrał? No właśnie kto według Was wygrał? I tu zwracam się do czytelników, komentujących.

Jedno jest pewne: wygrałem ja z laptopem, była to łatwa walka, spokojna walka i uczciwa walka. Zatem co można powiedzieć… interwencja była zakończona, a w laptopie postanowiłem jeszcze zaktualizować Firefoxa i ściągnąć kilka aktualizacji Windowsa. Dziękuje koledze Shaki81 – tak, odpowiadał on, we własnej osobie. Zapraszam na jego bloga. I wspomnę przy okazji, że to jego seria wpisów zmotywowała mnie do tego aby zacząć pisać na blogu.

PS. Mam wrażenie, że po tym tekście nikt już nie będzie miał mnie za normalnego, a ja za jakiś czas będę patrzył na owy wpis z zażenowaniem. :D :D

Uderz do jednoosobowej redakcji Pani Krysi na PW: [klik]

Lub napisz oficjalnie w komentarzach.

bEqOMvdj