Blog (96)
Komentarze (734)
Recenzje (5)

Inteligentne bezpieczeństwo

Strona główna@skandynInteligentne bezpieczeństwo
01.09.2010 20:24

Tak na szybko chciałem się pochwalić antywirusem, który otrzymałem na ostatnim HotZlocie i zainstalowałem na moim notebooku. Piszę, ponieważ bardzo pozytywnie jestem zaskoczony tym dobrym softem.

ESET NOD32 Antivirus - szybki, efektywny i łatwy bez spowolnień systemu to główne cechy antywirusa, który stoi na straży Twojego bezpieczeństwa w Sieci. Skaner antywirusowy, działający w tle, zabezpiecza nasz komputer przed atakami, gdy przeglądamy strony internetowe.

370703

Najistotniejsze cechy

Chroni twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem: wirusy, programy szpiegujące, backdoory, trojany, robaki internetowe i pozostałe malware. Pełna ochrona komputera w czasie rzeczywistym od momenty uruchomienia komputera. Program sprawdza w tle wszystkie uruchomiane procesy systemowe. W przypadku wykrycia złośliwego oprogramowania, natychmiast blokuje proces i automatycznie usuwa. Ponadto możemy uruchomić skanowanie komputera na żądanie: inteligentne (skanowanie dysku lokalnego) lub skanowanie niestandardowe - dokładne (wybór profilu skanowania i skanowanych obiektów). Ochrona poczty przychodzącą i wychodzącą wraz z załącznikami. Twój email będzie zawsze czysty i bezpieczny. Ciekawą funkcją jest wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji maksymalizując twoją obronę przeciw nowym i nieznanym zagrożeniom próbującym zainfekować komputer. Aktualizacja bazy sygnatur wirusów może być przeprowadzana automatycznie lub na nasze żądanie.

Zalety: Funkcjonalny wygląd Łatwa obsługa Szybkość działania Skuteczność Polskojęzyczny Nie spowalnia komputera Wady: Brak

Interfejs

Wygląd programu jest bardzo funkcjonalny, wyróżnia go czytelny i przejrzysty interfejs, przez co program jest łatwy w obsłudze.

370709

Ustawiania zaawansowane

Funkcja ustawienie zaawansowane daje nam możliwość jak najlepszego skonfigurowania programu pod kątem naszych potrzeb : - Antywirus i antyspyware (m.in. ochrona plików, poczty, skanowanie na żądanie) - Aktualizacje (automatyczne lub na żądanie) - Narzędzia (m.in. kwarantanna, harmonogram, aktualizacje systemu, alerty i powiadomienia) - Interfejs użytkownika (m.in. alerty i powiadomienia, menu kontekstowe) - Inne (serwer proxy, licencje, administracja zdalna, integracja z programami pocztowymi)

370712

Podsumowanie

Reasumując ESET NOD32 Antivirus to szybki skaner, który nie spowalnia pracy komputera. Bardzo skutecznie wykrywa i blokuje złośliwe oprogramowanie, jak również te zupełnie nowe, jeszcze nieznane malware. Dodatkowo aplikacja wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, dzięki którym jest w stanie dokonać samooceny, czy nieznany program stanowi zagrożenie.

Jestem bardzo zadowolony z pracy tego, antywirusa, którego mam zamiar używać jak najdłużej. Na koniec dodam, że na HotZlocie wygrałem plecak tej samej firmy – też fajny.

Strony projektu : www.eset.pl www.eset.com

Pozdrawiam. skandyn

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)