Blog (96)
Komentarze (734)
Recenzje (5)

My name is Norton

@skandynMy name is Norton07.09.2010 20:39

Przyszedł teraz czas na następne oprogramowanie, które otrzymałem na HotZlocie. Zainstalowane zostało na drugim moim notebooku z systemem operacyjny Windows Vista. Opisywany w poprzednim moim blogu był antywirus a aplikacja, którą postaram się teraz w przedstawić jest pakietem zabezpieczającym, który również zrobił na mnie dobre wrażenie.

Norton 360 – kompleksowa ochrona w skład, której wchodzą: zabezpieczenie komputera, ochrona tożsamości, tworzenie kopii zapasowych i optymalizacji systemu. All-in-One wszystko w jednym sprawią, że Twój komputer jest bezpieczny nie tylko podczas przeglądania Internetu, korzystania z poczty i komunikatora internetowego, ale również, gdy będziesz korzystał ze sklepów i banków internetowych.

Zabezpieczenie komputera

Antywirus - pracujący cicho w tle całkowicie integrując się z Twoim systemem z minimalnym wykorzystaniem zasobów sprzętowych. Automatyczny i skuteczny ochroni komputer przed wszelakim złośliwym oprogramowaniem. Ciekawymi funkcjami są Norton Insight, rozpoznając zaufane pliki, które nie wymagają ponownego skanowania, przez co zwiększa się wydajność komputera oraz Norton Download Insight sprawdzenie nowo pobranych plików przed ich zainstalowaniem lub uruchomieniem w komputerze. Oprócz tego sprawdzanie poczty antyspam moduł integrujący się z Outlook i Outlook Express. Ponadto skanowanie komputera na żądanie: Skanowanie szybkie – przeprowadzane jest szybkie skanowanie najważniejszych obszarów systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania oraz luk w zabezpieczeniach dodatkowo sprawdzana jest ilość wolnego miejsca na dysku twardym. Pełne skanowanie – dokładne skanowanie całego komputera w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, luk w zabezpieczeniach, optymalizacji systemu, ilości wolnego miejsca na dysku, a następnie automatycznie tworzone są kopie zapasowych plików. Wybrana lokalizacja - podobnie jak skanowanie dokładne tylko z możliwością wyboru skanowanych obiektów.

Firewall - ochrona przed włamaniami i atakami, hakerów przy użyciu działającej w tle dwukierunkowej zapory ogniowej.

Ochrona tożsamości

Antyspyware - dodatkowo ochroni przed oprogramowaniem szpiegującym próbującym wykraść nasze prywatne dane. Będziesz mógł bezpiecznie korzystać z zakupów online jak również internetowego konta bankowego.

Kopia zapasowa

Backup - automatyczna kopia wybranych katalogów, plików według harmonogramu lub na żądanie. Archiwizowane dane są oznaczane specjalnym symbolem. W razie awarii systemu przywracane są uszkodzone lub usunięte pliki i foldery. Dodatkowo do dyspozycji mamy 2 GB na kopie zapasowe na serwerze. Twoje ważne dane będą zawsze bezpiecznie przechowywane online.

Optymalizacja komputera

Wydajność - mechanizm działający w tle bez obciążeń komputera, dba o to żeby nasz system był jak najlepiej zoptymalizowany. Dysk twardy zdefragmentowany i czysty bez zbędnych plików tymczasowych. Czyszczenie rejestru, aby zwiększyć wydajność. Ponadto kontrola uruchomianych programów w autostarcie. Przydatną funkcją jest wygenerowanie raportu diagnostycznego, który umożliwia zebranie szczegółowych informacji o komputerze m.in. stan pakietu zabezpieczającego, wykorzystanie zasobów, autostart, zainstalowane programy, łączność sieciowa, uruchomione procesy.

Wygląd

YouTube - film Norton 360 4.0 Interfejs

370929

Ustawienia

Advanced – szczegółowe dostosowanie pakietu do naszych potrzeb, czyli: - Ochrona antywirusowa (m.in. automatyczna ochrona w czasie rzeczywistym, skanowania i zagrożenia). - Zapora (m.in. reguły programów, ruchu, ochrona przed włamaniami i ochrona przeglądarki). - Antyspam (adresy, integracja z programem pocztowym). - Moja sieć (mapa zabezpieczeń sieci) - Kontrola rodzicielska i Kontrola prywatności (korzystanie z tego modułu wymaga pobrania z internetu). - Ochrona tożsamości (sejf tożsamości, bezpieczne przeglądanie internetu). - Harmonogram zadań (planowane lub automatyczne zaznaczone zadania do wykonania będą samoczynnie pracowały w tle). - Ustawienia administracyjne (m.in. optymalizator czasu bezczynności, proxy, Norton Community Watch, monitorowanie wydajności, tryb oszczędzania energii). - Ustawienia kopii zapasowej (sposób, w jaki ma być zrobiony backup).

370932

Przegląd

Zakładka - dolny wykres przedstawia stan obciążenia procesora i wykorzystania pamięci operacyjnej. Górny natomiast przedstawia liczbę skanowania systemu, wykrycia złośliwego oprogramowania, pobierane i instalowane aplikacje.

370935

Test

Finish - Norton 360 został zainstalowany, na notebooku wyposażonym w dwurdzeniowy procesor Intela i pamięć operacyjną 4GB RAM. Już na samym początku miłą niespodzianka dla mnie była szybkość działania pakietu bez obciążeń systemu na takim sprzęcie jest w ogóle nie odczuwalna. Następnym dużym plusem są automatyczne aktualizacje w tle średnio, co 10 minut. Pakiet zabezpieczający bardzo dobrze radzi sobie z wykrywaniem wszelkiego rodzaju zagrożeń. Nie dawno usunął mi wirusa a dokładniej konia trojańskiego plik a2g21.exe. Następnie wygląd programu prezentuje się bardzo ładnie, czytelnie i nikomu nie powinien sprawić trudności. Dodatkowo zaawansowana optymalizacja komputera oraz backup online sprawiają, że jest to narzędzie wielofunkcyjne a zarazem bardzo proste w użyciu.

Po dwumiesięcznym użytkowaniu programu jestem bardzo zadowolony i mogę go polecić wszystkim, którym zależy na szybkości działania, wygodzie i bezpieczeństwu systemu. Symantec jest znowu solidny jak za dawnych lat wspominając Nortona Commandera.

strony projektu: www.symantec.pl www.symantec.com

Pozdrawiam. skandyn

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)