Blog (96)
Komentarze (734)
Recenzje (5)

QUAKE LIVE for Linux

Strona główna@skandynQUAKE LIVE for Linux
21.02.2012 15:03

Jak wiadomo nie samą pracą człowiek żyje. Dlatego w kolejnym moim tekściku chciałbym opisać pewną gierkę, w którą od niedawna sobie pogrywam w przeglądarce internetowej. Dokładniej mowa tu będzie o grze sieciowej QUAKE LIVE, czyli jest to po prostu szybka strzelanka z widokiem pierwszej osoby (First Person Shooter). W tym miejscu warto również wspomnieć, że gra nie tylko dobrze chodzi pod systemem Windows, ale także u mnie pod Ubuntu spisuje się wręcz idealnie.

407030

Gra oczywiście nie wymaga instalacji na dysku, bo jak wiadomo gra się z poziomu przeglądarki internetowej. Jedyne co musimy zrobić to zarejestrować się, a następnie pobrać jedną wtyczkę.

407032

Wskutek czego nie pozostaje nam nic innego jak tylko przyłączyć się do rozgrywki sieciowej. Wybierając jakąś dostępną planszę z tzw. meczem (ang. match). Nie będę się rozpisywał na czym polega gra, ponieważ myślę, że wszystkim są dobrze znane zasady gier doomopodobnych. Tym bardziej, że obsługujemy grę tak samo, czyli jest to mysz oraz klawiatura.

407034

Poza tym do dyspozycji mamy menu gry, w którym możemy np. ustawić głośność, jasność obrazu, a także wybrać czy chcemy grać w oknie przeglądarki, czy na pełnym ekranie monitora.

407036

Podsumowując to moim zdaniem jest to dobra i co najważniejsze szybko, płynnie chodząca gra, jak na przeglądarkę internetową. Co więcej posiadająca bardzo ładną grafikę oraz oprawiona jest również ciekawymi efektami dźwiękowymi. W którą możemy grać w wolnych chwilach również pod Linuksem, ponieważ jak wiadomo dostępna jest na tenże system. Na zakończenie chciałbym jeszcze polecić przykładowy film z gry, który oczywiście znalazłem na YouTube.

Pozdrawiam.

Udostępnij:
Komentarze (15)