Blog (96)
Komentarze (734)
Recenzje (5)

ZEN Linux

@skandynZEN Linux11.11.2011 17:15

Tym razem w kilku zdaniach chciałbym przedstawić kolejny system operacyjny, który został zainstalowany na moim notebooku, a dokładniej będzie to opis dystrybucji Linuxa. Oczywiście chodzi tu o mój ulubiony system z pod znaku pingwina, o którym już wspominałem wcześniej na blogu, czyli o PCLinuxOS, który zastąpił dotychczas używane środowisko graficzne KDE. A jest to wersja minimalistyczna stworzona na bazie PCLinuxOS Gnome nazwana - ZEN-mini 2011. W której umieszczone zostały tylko podstawowe programy do korzystania z systemu (obraz ISO 370MB). Moim zdaniem jest to dużo lepsze wydanie aniżeli inne przepakowane programami dystrybucje, ponieważ wolę samemu zainstalować moje ulubione programy. Bez jakichkolwiek problemów za pomocą narzędzia: Synaptic Software Manager.

Tak więc pomijając instalacje systemu, a następnie spolszczenie, które są banalnie proste i myślę, że nikomu nie powinno to sprawić większego problemu. Przydałoby się napisać o samym systemie, czyli jak się sprawuje po kilku dniach użytkowania. A sprawuje się bardzo dobrze i jest to bardzo lekka dystrybucja, którą już na samym początku cechuje szybkość uruchamiania systemy i zainstalowanych programów. Co do samego interfejsu mojego nowego systemu to musiałem go troszeczkę poprawić za pomocą opcji: wygląd - dostępnej w preferencjach systemu. Chodzi tutaj o wygląd okien, a także o inny zestaw ikon, który doinstalowałem poprzez repo. Poza tym nic więcej nie trzeba robić tylko pobrać nasze ulubione programy w wyniku, czego możemy się już cieszyć naszą nową dystrybucją Linuksa. Dla bardziej ciekawych tejże dystrybucji polecam recenzje w języku angielskim - PCLinuxOS Zen Mini 2011 Review.

Podsumowując dystrybucje ZEN-mini 2011 jako użytkownik, który miał styczność z tymże systemem od samego początku istnienia to moim zdaniem jest to bardzo dobrze zrobiony i przyjazny Linux. Przeznaczony nie tylko dla początkujących, ale także dla doświadczonych użytkowników, którzy chcą mięć pełen wpływ na wygląd systemu oraz zainstalowanych programów. Na zakończenie mojego wpisu warto dodać, że dystrybucja Mini-ZEN oznaczona jest numerkiem 2011.07 ze środowiskiem graficznym Gnome 2.32.0 i kernelem 2.6.38.8-pclos3.bfs.

398039
398040
398041

Pozdrawiam.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)