Blog (7)
Komentarze (112)
Recenzje (0)
@Slony50Google bez tajemnic! Cz. 2 - GMail

Google bez tajemnic! Cz. 2 - GMail

15.07.2010 10:17

Postanowiłem trochę zmienić cykl ''Google bez tajemnic!'', w drugiej części opisać miałem Mapy Google, jednak je opiszę w 3 części. Dzisiaj ciekawostki o GMail'u.

Tworzymy i edytujemy etykiety

Katalogi w GMail to etykiety. Etykiety pozwolą nam nie zgubić się w gąszczu wiadomości. Logujemy się do swojego konta. Klikamy odpowiednio na [URL=http://img62.imageshack.us/i/gp7ta8k9rgdu0bqmw.png/][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/3272/gp7ta8k9rgdu0bqmw.png[/IMG][/URL] . W polu [URL=http://img14.imageshack.us/i/xi5pyhiuln3ewj7salkm.png/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/7959/xi5pyhiuln3ewj7salkm.png[/IMG][/URL] wpisujemy nazwę etykiety, w której będą umieszczone konkretne wiadomości, np. ''Mediarun'' czy ''Forum''. Klikamy na ''Utwórz''. W lewym boku pojawia nam się nowa etykieta. Aby dostarczyć do niej wiadomości/maile to z ''Odebrane'' odpowiednie zaznaczamy w kwadracikach. Następnie klikamy na ''Przenieś'' i wpisujemy nazwę naszej etykiety, np. ''Mediarun''. Gotowe, teraz na pewno nie zgubimy w gąszczu ważnych wiadomości bądź informacji.

Tworzymy filtry

Jeżeli męczące jest przenoszenie każdej wiadomości odebranej do odpowiedniego katalogu, to możemy ustawić tak, by GMail automatycznie przenosił mail do odpowiedniej etykiety. Klikamy na

[URL=http://img227.imageshack.us/i/3i6a3jy0rx0xkqxfj7wx.png/][IMG]http://img227.imageshack.us/img227/8056/3i6a3jy0rx0xkqxfj7wx.th.png[/IMG][/URL]

W pole ''Od'' wpisujemy nazwę odbiorcy (np. ''Mediarun''). Klikamy na ''Następny krok''. Google Mail wyszuka teraz automatycznie wszystkie wiadomości przysłane przez wpisanego odbiorcę. Teraz w sekcji ''Zastosuj etykietę...'' zaznaczamy tą kategorię, która pasuje do wiadomości. I ostatecznie na ''Utwórz filtr''. Od teraz GMail wybrane maile będzie przenosił do wybranych etykiet.

Wirtualny dysk GMaila

GMail oprócz poczty oferuje także funkcję wirtualnego dysku- GMailDrive. Możemy na nim przechowywać aż kilka gigabajtów danych, jednak każdy pojedynczy plik nie może przekroczyć 20 MB i nie można przechowywać plików EXE. Pobierzemy ten mały programik z tej strony-> http://www.dobreprogramy.pl/GMail-Drive,Program,Windows,12288.html . Wypakowujemy dane i instalujemy GMailDrive. Pojawia się nowa ikona dyskowa. Aby zacząć z niego pełnoprawnie korzystać musimy się zalogować do niego. Klikamy PPM (Prawym Przyciskiem Myszy) na ikonę dysku wirtualnego. Z menu wybieramy opcję ''Login As...''. Pojawia się okienko logowania. W ''Username'' wpisujemy adres e-mail, a w ''Password'' hasło nasze do poczty. Klikamy na OK. Bez problemu teraz możemy umieszczać pliki na dysku GMail.

Filtrowanie wiadomości GMailDrive

Niestety jedynym mankamentem GMailDrive jest to że przesyła SPAM na naszą pocztę. Jednak i na to jest rada. Wystarczy utworzyć nową etykietę, np. ''GMailDrive''. Następnie utwórzmy nowy filtr. W pole ''Temat:'' wpisujemy GMAILFS:, klikamy na ''Następny krok''. Odznaczamy teraz opcje ''Pomiń folder Odebrane'' i ''Oznacz etykietą''. Z listy wybieramy wcześniej utworzoną nazwę etykiety. Na koniec wciskamy ''Nowy filtr''. Od teraz GMailDrive nie będzie już spamował nam skrzynki.

Gspace

Gspace to wtyczka do przeglądarki Mozilla Firefox, która pozwala odtwarzać pliki muzyczne i zdjęcia które są zawarte w naszej poczcie GMail. Wtyczkę pobieramy ze strony-> http://getgspace.com/ . Restartujemy Firefoksa. Przechodzimy do ''Narzędzi'', a następnie do ''Gspace''. Przechodzimy do zakładki ''Manage Accounts''. Wpisujemy nasz adres e-mail i hasło do poczty. Wciskamy ''Add''. Teraz wystarczy tylko transferować zdjęcia i muzykę np. z naszego komputera do naszej poczty lub odwrotnie dzięki strzałkom.

Oświadczam że autorem powyższego poradnika jestem ja i możecie spotkać go na pewnym forum.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)