Blog (15)
Komentarze (83)
Recenzje (0)

Ubuntu-blogi warte odwiedzenia

@Spox5Ubuntu-blogi warte odwiedzenia
15.08.2010 17:15

Od czasu do czasu w polskiej sieci pojawiają się newsy oraz porady o Ubuntu. Bardzo duża liczba z nich pochodzi z blogów tworzonych przez użytkowników, którzy (można powiedzieć) żyją z tego. No tak ale skąd oni je biorą? Zapewne większość z nich pochodzi z różnych for internetowych poświęconych w dużej mierze wspomnianemu systemowi, ale nie tylko. Społeczność ma to do siebie, że jeśli ktoś ma problem i uda mu się go rozwiązać to dzieli się tym rozwiązaniem z innymi. Wystarczy teraz nadać mu ładną otoczkę i już jest news ;) Zagraniczni blogerzy mający wyrobioną już "markę", posiłkują się również rozmowami z programistami odpowiedzialnymi za tworzenie Ubuntu jak i aplikacji dla niego. Subskrypcja bardzo dużej liczby kanałów RSS również pomaga w znalezieniu informacji, którą warto opublikować (opendesktop.org, gnome-look.org, itp.).

370249

Uważni czytelnicy blogów oraz newsów na dobreprogramy.pl, pewnie już znają strony poświęcone Ubuntu, które są chętnie czytane i są często aktualizowane. Poniżej zamieszczam listę adresów stron, które warto odwiedzić.

Często aktualizowane: 1. omgubuntu.co.uk - język angielski 2. webupd8.org - język angielski 3. ubuntulife.wordpress.com - język hiszpański 4. www.khattam.info - język angielski

Ostatnio rzadko aktualizowane: 5. unixmen.com - język angielski 6. ubuntugeek.com - język angielski 7. anotherubuntu.blogspot.com - język angielski

Większość z nich ma angielskie korzenie. Ostatnio coraz częściej ciekawe wpisy pojawiają się na hiszpańskiej stronie ubuntulife.wordpress.com. Ci którzy nie są poliglotami, proponuję skorzystać z translatora Google może tłumaczenie nie jest cudowne, ale da się uchwycić meritum sprawy.

Oczywiście istnieją również polskie blogi dotyczące Ubuntu. Tym, którzy są leniuchami i lubią mieć przetłumaczone ciekawostki (w nowej oprawie) polecam zajrzeć na ubucentrum.net. Jak nazwa blogu wskazuje, głównie na nim znajdziecie informacje o Ubuntu. Ostatnio jednak autor jakby się trochę zapędził i umieszcza coraz więcej informacji na temat Androida.

Jeśli znacie inne ciekawe blogi lub strony poświęcone Ubuntu, proszę o podanie ich adresów w komentarzach.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)