Blog (65)
Komentarze (803)
Recenzje (0)

Troll hunter

Strona główna@tflTroll hunter
25.11.2012 03:05

Ile razy w ciągu całego życia przychodzi nam spierać się z ludźmi, z którymi spieranie nie ma sensu? Ile tracimy na to cennych dni? Ile klawiszy wbijamy zmniejszając w ten sposób ich żywotność? Ile nerwów, drgań powieki, uderzeń adrenaliny, trzęsień dłoni? Ale jest na to proste lekarstwo! Oto proponuje Wam - słodką ignorancję! Oczywiście prędzej Docent będzie miał w bicu tyle co ja w udzie, nim się doczekamy wersji od strony silnika DP. Nie mniej jednak - na co nam inicjatywy oddolne?

Tłusta małpa

Potrzebna nam będzie przeglądarka marki FireFox lub Chrome (sądzę, że istnieją inne, które wspierają greasemonkey?). Instalujemy do niej dodatek, który znajdziecie pod adresem: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/greasemonkey/.

Dodatek ten pozwala na uruchamianie własnych skryptów JS (+kilka maleńkich funkcji) na documentach www. W związku z tym, każdą stronę można zmienić w dowolny sposób, zaraz po jej załadowaniu automatycznie. Można więc ukryć wpis autora, który niespecjalnie przypada nam do gustu i nie chcemy karać naszych oczu widokiem jego avatara. Chrome wspiera natywnie te skrypty- nie ma potrzeby niczego instalować.

No ale teraz... skąd wziąć taki skrypt? No tutaj dobry kolega teflon coś poradzi. Proponuje ten: http://userscripts.org/scripts/show/152891. Nie napracowałem się nad nim, działa, ale nie gwarantuje, że się nie wywróci... W każdym razie wystarczy kliknąć install i wyrazić zgodę na przelew na moje konto 1500 netto... żartuje. Po prostu wyrazić zgodę na instalacje skryptu.

Słodka ignorancja

A jak działa? Dość prosto. Po pierwsze - dodaje obok nicka autora wpisu opcje "ignoruj". Po jej kliknięciu wpisy autora przestaną być dla nas widoczne. Dokładniej - zaczną być dla nas ukrywane. No prościej już się nie da (chyba, żeby w bashu...)

Dodatkowa opcja ignoruj
Dodatkowa opcja ignoruj

Oczywiście wszystko jest kolorowane zgodnie z przyjętym przez użytkownika stylem strony. Nie dodaje własnych css.

Dodatkowo pojawia się także opcja Ignorowani (na stronie z blogami zaraz przy menu Strona główna - blogi - ?. Natomiast na stronie głównej w prawym górnym rogu, obok informacji o zalogowaniu i zarządzaniu kontem).

Możliwość usunięcia z listy ignorowanych (wybór przypadkowy ;)
Możliwość usunięcia z listy ignorowanych (wybór przypadkowy ;)

Po wybraniu tej opcji pojawia się menu, z którego kliknięciem wybieramy autora wpisów, którego polubiliśmy ponownie. I to tyle. Więcej opcji nie ma. Ale serduszko może będzie zdrowsze.

Disclaimer

U mnie działa, raczej nie wybuchnie, nie testowałem na wylogowanym użytkowniku (raczej nic nie zmieni), kod jest w 140 linijkach, prosty, prostacki nawet, więc jakby co - to samemu użytkowniku popróbuj ;)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)