Blog (17)
Komentarze (134)
Recenzje (0)

Red Dead Redemption - wstecznie kompatybilne

Strona główna@themamuthRed Dead Redemption - wstecznie kompatybilne
14.07.2016 11:41

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption
Red Dead Redemption

Czekaliśmy i czekaliśmy, prosiliśmy i prosiliśmy. Nasze modlitwy zostały wysłuchane i o to Red Dead Redemption zagościł na konsoli nowej generacji dzięki wstecznej kompatybilności. Przy okazji debiutu na platformie Microsoftu zapchał ich serwery ze stroną oferującą grę w sklepie xbox. Windując sprzedaż tego produktu o 6000% :)

bEamCYTb

Warto też zaznaczyć, że przy zakupie dostajemy wszystkie dodatki do multi (szkoda, że bez według mnie najlepszego dodatku - undead nightmare) - grę w promocji która niestety już się skończyła (ale możliwe że jeszcze się ukarze) można było zakupić za niecałe 25 zł.

Lepsza konsola lepsza gra?...

Zdarzały już się bowiem produkcje, które potrafiły na Xbox One działać gorzej niż w oryginalnej wersji na Xbox 360 - z reguły była to wina trochę niedopracowanych wersji czy też pośpiechu. W przypadku Red Dead Redemption o pośpiechu nie może być mowy - gracze jak już wspominałem od dawna domagali się, by to właśnie ten tytuł został objęty wsteczną kompatybilnością na Xbox One, a już od lutego dzięki nieszczęśliwemu przeciekowi, wiedzieliśmy, że prace trwają. Wszystko potrwało dłużej niż sądziliśmy, ale od początku lipca (dokładnie od 8.07.2016) jest wreszcie dostępna na Xbox One wzbudzając zresztą ogromne zainteresowanie i fenomenalnie się sprzedając.

Nie tylko w mojej opinii gra wygląda lepiej ale i gra się w nią zdecydowanie lepiej. Digital Foundry prześwietliło działanie gry na Xbox 360 oraz Xbox One i donosi, że na nowszej z konsol gra działa lepiej. Niektóre z problematycznych na X360 cutscenek, działających w okolicach 20 fps, teraz trzymają się wreszcie stabilnej liczby klatek, pozbyto się także przy okazji efektu rozrywania ekranu. Red Dead Redemption jest także stabilniejsze podczas zabawy i znacznie rzadziej grze przydarzają się spadki animacji. I tak powinno być zawsze.

bEamCYTh

Możecie to sprawdzić na moich filmikach umieszczonych w serwisie YouTube. Nagranie wykonane dzięki funkcji stremowania gier z Xbox One na Windows 10.

Zapraszam :).

Link do play listy

Udostępnij:
bEamCYTX