Blog (14)
Komentarze (72)
Recenzje (1)

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Strona główna@Tomaszek19914IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
14.04.2014 13:14

Siemanko

Od pewnego czasu mój Windows 8.1 rozpoczął wręcz podjazdową wojnę ze swoim administratorem. Było to o tyle uciążliwe, ponieważ występował w momentach, gdy nie zapisałem pokaźnego fragmentu tekstu w mojej pracy licencjackiej bądź podczas testów/pisania recenzji na bloga. [img=virtualboxbsoduq0]

W pewnym momencie postanowiłem walczyć, a po kilku godzinach szukania przyczyny udało mi się wygrać.

A oto kilka porad, które są wynikiem moich doświadczeń nabytych podczas epickiej walki ze złym potworem zwanym Windows :P

Niestety albo na szczęście była to moja cała przygoda z IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Nie gwarantuję, że w Waszym przypadku porady te pomogą. Najlepszym rozwiązaniem jest wygenerowanie raportu z Mnindump oraz jego analiza !!!

bEiGtSZj

PS. Chcąc dokonać małego Update'u wpisu chciałbym opisać dodatkową funkcję w systemie Windows 8.1, która w razie potrzeby może pomóc w ustaleniu przyczyny występowania wyżej wymienionego błędu bądź innych tożsamych.

512731

Otóż funkcją tą jest Podgląd zdarzeń. Aby uruchomić tą usługę należy w pasku wyszukiwania wpisać nazwę tego procesu.

Po uruchomieniu ukaże nam się okno:

512734

Szukamy teraz pozycji : Podsumowanie zdarzeń administracyjnych, a następnie rozwijamy listę : Krytyczne, Błędy oraz Ostrzeżenia.

bEiGtSZp

Zależnie od typu błędu oraz wersji systemu operacyjnego naszym oczom ukażą się różne typy błędów lub ostrzeżeń. Na szczęście na stronie pomocy technicznej Windows znajdziemy informacje na temat każdego z nich, a jak macie szczęście, to będą się tam znajdywały porady ich usunięcia.

Pozdrawiam Tomek

bEiGtTaf