Blog (14)
Komentarze (72)
Recenzje (1)

Tomek a hardware, czyli jak wyciszyć kartę graficzną

Strona główna@Tomaszek19914Tomek a hardware, czyli jak wyciszyć kartę graficzną
03.05.2014 02:51

Wpis ten jest kolejnym artykułem traktującym o wyciszaniu komputera.

515381

Na pewno każdy użytkownik komputera spotkał się z problemem głośnej pracy swojego PC. Nieraz są to proste w naprawie problemy z brudnym wentylatorem bądź zatartym łożyskiem chłodzenia, ale czasami są to zdarzenia o wiele bardziej skomplikowane. Samo rozebranie wentylatora oraz naoliwienie go to nic w porównaniu z problemami związanymi z głośną pracą karty graficznej.

515383

Karta graficzna to urządzenie nierzadko bardzo drogie, a więc zwykły użytkownik po prostu nie chce ryzykować próby samodzielnej naprawy swojego GPU. W przypadku posiadania ważnej gwarancji oczywistym jest, że lepiej oddać kartę na gwarancję, ale co w przypadku użytkowników ze starszym sprzętem?

bEadshNj

Tutaj z pomocą przychodzi internet, a dokładniej dobreprogramy.pl, a jeszcze dokładniej Tomek :).

Uwaga! Zanim postanowisz przeprowadzić operację wyciszania swojej karty graficznej sprawdź czy nie pomoże jej zwykłe czyszczenie bądź nasmarowanie łożyska. Gdyby standardowe procedury zawiodły spróbuj mojego tutoriala.

Link do artykułu o smarowaniu łożysk wentylatorów!

Jestem świadomy uszkodzonego mikrofonu. Dla wyraźniejszego dźwięku podkręćcie głośniki na 100%. Po weekendzie majowym zamawiam Zalmana :P

PS. Jest to mój pierwszy manualny wideo poradnik, więc proszę o wyrozumiałość :P PS.2. Stelaż dla mojego Samsunga GS2 wykonałem sam więc przepraszam za momentami słabą jakość filmu.

bEadshOf