Blog (59)
Komentarze (261)
Recenzje (1)
@tomekbZmiany na blogach, nowy konkurs i iPhone'y dla debiutantów!

Zmiany na blogach, nowy konkurs i iPhone'y dla debiutantów!

09.11.2017 16:54

[img=254a5f46-4de1-4c6c-adf9-715824d4ef4e]

W ślad za uruchomionym ostatnio programem partnerskim dla blogerów w naszej części z publikacjami społeczności pojawiają się właśnie kolejne nowości.

Pierwszą z nich jest zupełnie nowy edytor treści, dzięki któremu tworzenie wpisów blogowych będzie teraz dużo prostsze i przyjemniejsze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pisanie treści w poprzednim edytorze przypominało naprawę silnika przez rurę wydechową. Nowy edytor jest przejrzysty, ma tryb pełnoekranowy, pozwala skupić się wyłącznie na tekście, łatwo dodawać zdjęcia... jednym słowiem ma wszystko to, co powinien mieć już od dawna. Liczymy, że przypadnie Wam do gustu.

Poza edytorem zmieniliśmy też lekko wygląd całej części blogowej. Pojawiła się bardziej czytelna typografia, zmienił się widok konkretnej publikacji - inspirowaliśmy się nowoczesnymi trendami w stylu medium.com, gdzie nacisk kładzie się na treść i odrzuca wszystko, co przeszkadza w jej lekturze. Nowy wygląd będzie wymagał zmiany przyzwyczajeń, ale jesteśmy przekonani, że pomoże czerpać czytelnikom większą przyjemność z Waszych fantastycznych treści. Pod wpisami blogowymi pojawiły się też nowoczesne komentarze, z których korzystamy pod publikacjami redakcyjnymi. To nie koniec zmian, kolejne mamy zamiar wprowadzać małymi kroczkami - na tapecie mamy teraz zmianę nagłówka i górnej części blogów, zastanawiamy się nad rezygnacją z personalizowanego topu na rzecz możliwości zastosowania przez Wam całkowicie indywidualnych tapet (jak np. na blogu redakcyjnym).

635511

Razem z tymi zmianami uruchomiliśmy właśnie nowy konkurs dla blogerów.

Postanowiliśmy nagradzać autorów treści o największym zasięgu, czyli liczbie unikalnych użytkowników, którzy je przeczytali. Nowy konkurs będzie miał formułę kwartalną. W każdym kwartale wybierzemy...

  • dziewięć postów o największym zasięgu
  • debiutanckiego posta o największym zasięgu

Debiutancki post to post autora, który w ciągu poprzedzających 12 miesięcy nie opublikował na naszym blogu żadnego posta. Jego autor otrzyma od nas iPhone'a SE lub porównywalnego smartfona z Androidem (temat wywołał burzę w redakcji, która ostatecznie wybrała Samsunga A5 2017, ale możliwe że będzie to do negocjacji ;).

Autor (już nie debiutant) posta o największym zasięgu również dostanie taką nagrodę (iPhone SE lub Samsunga A5). Autorzy dwóch kolejnych postów o największym zasięgu dostaną głośniki bluetooth o wartości około 500 zł, natomiast autorzy kolejnych postów o największym zasięgu dostaną gadżety z logo dobreprogramy.

W danym kwartale autor będzie mógł otrzymać tylko jedną nagrodę. W przypadku, w którym więcej niż jeden post danego autora będzie kwalifikował się do nagrody, jego miejsce zajmą następne w kolejności posty innych autorów. Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie, który powinien rozwiać ewentualne wątpliwości.

Do konkursu nie trzeba się zgłaszać, zaczęliśmy mierzyć oglądalność i zasięg wszystkich treści na blogu od początku listopada 2017. Pierwszy ranking najbardziej poczytnych treści i autorów już w styczniu. Wszystkim życzymy powodzenia!

Przy tej okazji warto zastanowić się, jak podnieść zasięg swojego bloga?

Duże znaczenie ma oczywiście wybór odpowiedniego tematu, który interesuje wielu użytkowników. Pomóc w tym może narzędzie Google Trends. Powinny to być jednak treści dobrej jakości, a nie tani clickbait - Google nauczył się dobrze rozpoznawać takie publikacje i nagradza je wysokimi pozycjami w wynikach wyszukiwania. Oczywiście, nieocenioną pomocą może być dzielenie się swoimi treściami blogowymi w mediach społecznościowych - bardzo do tego zachęcamy. Przy okazji powiedzcie znajomym, że mogą u nas w ramach debiutanckiego posta wygrać iPhone'a :)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)