Blog (88)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)
@TomisHJak prawidłowo skalibrować sensor Kinect?

Jak prawidłowo skalibrować sensor Kinect?

04.01.2013 11:54

Na Gwiazdkę w wielu domach pojawił się Xbox 360 w zestawie z sensorem Kinect. Podłączenie wszystkiego nie wymaga jakichś kosmicznych umiejętności i każdy sobie tutaj raczej poradzi, zauważyłem jednak, iż niejednokrotnie pomijany jest ważny kolejny krok - kalibracja sensora na konsoli. Bez tego kamerka będzie oczywiście działać, ale nie tak dobrze, jak powinna.

447000

W pudełku z dołączaną za darmo grą Kinect Adventures znajdziemy (poza płytką oraz instrukcją) kartonik z uśmiechniętą buzią. To nie jest ciekawy bonus, lecz karta potrzebna do kalibracji!

Do opcji kalibracji najszybciej dostać się wciskając przycisk na środku pada i z podręcznego menu przechodząc do zakładki Ustawienia. Tam jest Kalibrator Kinect.

Z trzech dostępnych możliwości (Śledzenie/Dźwięk/Kalibracja) interesuje nas oczywiście ostatnia. Proces jest prosty - należy tak przesuwać się z kartą w polu widzenia sensora, aby oczy buzi z niej pokrywały się z okularami oraz zarysem prostokąta na ekranie. Poprawne "załapany" obrazek zakoloruje nam pole na zielono. Kalibracja trwa dosłownie chwilkę.

447004

Jeżeli wcześniej narzekaliście na niedokładność sensora, teraz marudzenie zapewne się skończy :) Kalibracji wypada dokonywać za każdym razem, kiedy przestawiamy kamerkę z miejsca na miejsce, nie jest jednak konieczna przy drobnych przesunięciach.

Jeśli ktoś zgubił kartę, nie ma co panikować. Microsoft oczywiście zachęca do zamówienia nowej z Microsoft Store, ale dołączana ona jest także do wielu gier stworzonych z myślą o sensorze (więc może macie już zapasową), a i w Internecie grafikę do wydrukowania o odpowiednich rozmiarach bez trudu znajdziecie. Przy okazji jeszcze jedna rada:

Jeżeli okazuje się, że Kinect na domyślnym ustawieniu "ucina" Wam stopy czy głowę, nie ma problemu nieco zmienić kąt widzenia kamerki. Robi się to w opcji Śledzenie. Ustaw Kąt jest w trzecim kroku (m.in. po automatycznym dobraniu zakresu widzenia).

SprzętGryPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)