Blog (88)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)

Jak zapewne pamiętacie z ostatniego wpisu, dałem skrzynce Overmax Homebox jeszcze trochę czasu na (od)zyskanie mojego zaufania, no i oczywiście poszło w drugą stronę... Dość oto powiedzieć, że machnąłem ręką i sprzęt już miał zostać oddany w inne ręce, kiedy pewnego pięknego wieczora (żeby było śmieszniej, tuż po północy) nieoczekiwanie nagle przestał działać. Światła zgaszone, prądu nie ma, dziękujemy. Ech, Made in China - pomyślałem, będąc jednak na tyle jeszcze trzeźwego umysłu, aby wykryć źródło problemu. Poruszałem kabelkiem i wyszło na to, że od samego początku musiała nie łączyć wtyczka, a że dekoder stał sobie spokojnie dopóki nie uniosłem go na chwilę szukając czegoś, problem nie istniał. Sprzedawca zasilacz wymienił.

Tutaj przestroga:

O ile na samo urządzenie jest 2 lata gwarancji, Overmax daje na zasilacz tylko miesiąc.

"Oryginalny" zasilacz na aukcjach to minimum 15 złotych plus przesyłka, więc dokładamy później do interesu, jeżeli wcześniej dokładnie dołączonego nie sprawdziliśmy. Czego nie robimy pewnie w jakichś 90% przypadków, skoro coś pozornie działa? No dobra, a teraz mała rewelacja:

Po wymianie zasilacza Overmax Homebox pracuje po prostu sprawniej.

Cyk i jest! / Max Electro Dillon (C) Marvel / http://marvel.com/characters/bio/1009287/electro
Cyk i jest! / Max Electro Dillon (C) Marvel / http://marvel.com/characters/bio/1009287/electro

Poważnie. Tak jak miałem do dekodera podłączone dwie anteny ("drut" poszerzający zasięg takiej ze wzmacniaczem), żeby poziom sygnału pozwolił na sensowny odbiór cyfrówki, teraz wystarczy sama podstawowa i to jeszcze ustawiona na połowę mocy. Sprawdziłem, co się zmieniło z Wi-Fi, no i też jest lepiej. Z -70-75 dBm na 10 metrów od routera i przez dwie ściany zrobiło się oto -65. Nie zmienia to faktu, że wbudowana antenka jest strasznie słaba, ale z 8% łącza, którego to ledwie Overmax używał, więc filmiki rwały, teraz "szaleje" już tak z 13 do 15%.

Bonus - rada na brak obrazu w aplikacjach Ipla itd.

Nie wiem, na ile to powtarzalne, ale w przypadku braku obrazu w aplikacjach do strumieniowania multimediów z sieci (jak np. Ipla) wystarczy uruchomić jakikolwiek film z pliku na boksie (avi, mp4 z pamięci USB czy karty SD) i powinno zacząć działać. Powinno, bo z tym nigdy nie wiadomo ;]

Komentarze (5)
bESsCvrr