Blog (88)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)
@TomisHQTip: Jak wyłączyć Shumway i przywrócić zwykłego Flasha w Firefoksie

QTip: Jak wyłączyć Shumway i przywrócić zwykłego Flasha w Firefoksie

22.10.2014 15:09

Po raz kolejny mała porada na szybko, tym razem dla użytkowników przeglądarki Firefox, którzy nagle zorientowali się, że w okienkach z animacjami/grami Flash pojawił się tajemniczy napis Shumway, a one same zaczęły zachowywać się niestabilnie.

To normalnie byłaby gra, no ale Shumway...
To normalnie byłaby gra, no ale Shumway...

Czym jest projekt Shumway nie będę się rozpisywał, bo po pierwsze forma moich QTipów generalnie tego nie zakłada, a po drugie nie będę powtarzał tego, co kiedyś pisała Xyrcon. Ogólnie chodzi właśnie o zastąpienie Flasha specjalnie stworzoną do tego wtyczką webową. Co prawda każde okienko flashowe da się przełączyć na standardową wtyczkę po prostu klikając [x] obok napisu Shumway w prawym dolnym rogu, co przeładuje okno, ale może to doprowadzić do szewskiej pasji, zwłaszcza gdy psuje kompatybilność np. gry z systemami popularnych stron, przykładowo niezwykle rozrywkowego kongregate.com.

W sieci znajdzie się kilka porad, jak to wyłączyć, ale o about:configach i innych zabawach z kodem zapomnijcie. To jest zwyczajna wtyczka, którą jako taką można sobie w Firefoksie (33 na chwilę obecną) po prostu pstryknąć na OFF. Widnieje normalnie w menu dodatków.

TADAM!
TADAM!
OprogramowanieInternetPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)