Blog (11)
Komentarze (919)
Recenzje (0)

Nokia Lumia 800 — recenzja

@TomTarNokia Lumia 800 — recenzja10.04.2012 23:27

Dzięki ofercie mojego operatora Orange, że po 9 miesiącach po podpisaniu ostatniej umowy mogę warunkowo przedłużyć starą umowę, bez wahania to zrobiłem i stałem się posiadaczem czarnej Nokii Lumia 800. Chciałbym wam ją opisać. Nie będzie to taki serial jak w przypadku Mozarta, ale parę słów o niej napiszę, zwłaszcza że nikt jeszcze tego nie zrobił.

Budowa i wygląd

Wizualnie Lumia jest wg mnie piękna. Jest czarna, co dodaje jej uroku i cała pokryta lekko wypukłym ekranem.

413248
413249
413250

Pomimo, że telefon nie jest podobnie jak mój poprzedni HTC zbudowany z aluminium to materiały użyte do budowy Lumi 800 są naprawdę bardzo wysokiej jakości. Jak dla mnie to nawet lepiej ponieważ Lumia nie jest śliska w dotyku i nie wypadnie tak szybko z ręki jak Mozart. Do tego aż tak się nie grzeje. U góry telefonu mamy do dyspozycji port micro USB, wejście słuchawkowe i miejsce na kartę MicroSIM, natomiast w dolnej części widzimy głośnik. Z prawej strony umiejscowione są przyciski zgłośniające i ściszające, przycisk wyłączający telefon i spust aparatu.

Bardzo wygodnie umiejscowiony jest przycisk usypiający/wyłączający telefon. Dużo wygodniejsze jest to niż w słuchawkach HTC czyli od góry.

Ekran

Ekran to mocny punkt i najpiękniejszy element telefonu. Zbudowany jest w technologii AMOLED z ClearBlack z dodatkową warstwą odbijającą światło. Ponadto jest pokryty Gorilla Glass więc jest odporny na zarysowania. Kolory są soczyste i bardzo wyraźne. W słońcu ekran jest wyraźny i nie można mu nic zarzucić.

413255

Hardware

Lumia 800 posiada procesor 1,4GHz, co w porównaniu do 1GHz Mozarta daje poprawę komfortu użytkowania mobilnego Windowsa. Do tego mamy do dyspozycji 512MB pamięci co jest standardem w urządzeniach z Windows Phone. Do dyspozycji mamy również 16GB wolnego miejsca (ponad 13GB dostępnego). Mozart pracował płynnie, ale Lumia to naprawdę demon szybkości i brak nawet najmniejszego oczekiwania na wykonanie operacji przez telefon W przypadku klawiatury również nie mam się do czego przyczepić. Jest bardzo precyzyjna.

Aparat fotograficzny

Nokia Lumia 800 jest wyposażona w aparat fotograficzny typu Carl Zeiss o rozdzielczości 8 megapikseli z funkcją Auto Focus. Trochę zawiedziony aparatem w Mozart byłem bardzo ciekaw jak nokia robi zdjęcia i kręci filmy Kilka zdjęć (ustawienia domyślne)

413260
413261
413262

Filmy można nagrywać w jakości HD 720 30 kl/s. Poniżej filmik który nagrałem (specjalnie ruszałem dłonią żeby sprawdzić jak łapie ostrość) Film Nokia Lumia 800

Bateria

Bateria to bardzo ważny punkt nowoczesnego smartphone. Lumia posiada baterię o pojemności 1450 mAh. Narazie nie mogę zbyt dużo powiedzieć na jej temat, bo przeprowadziłem dopiero jedno ładowanie. Rano odłączyłem telefon od ładowarki i w tym momencie ubyło 50% energii, przy średniej zabawie. Ale myślę że przy średnim użytkowaniu telefon wytrzyma ok. 3 dni. Natomiast Nokia wbudowała baterię na stałe i nie możemy jej wymienić. Czy to jest dobre posunięcie? Oceńcie sami

Jakość rozmów

Jakość rozmów w Lumii jest doskonała, również w ruchliwym miejscu. Słyszę bardzo dobrze rozmówcę i rozmówca słyszy mnie również bardzo dobrze

Bluetooth

Jeżeli chodzi o bluetooth to dzięki programowi transfer kontaktów możemy przenieść kontakty miedzy telefonami. I to wszystko:)

Nawigacja

Darmowa nawigacja bez żadnego okresu testowania czy płacenia za mapy to bardzo mocny punkt tego telefonu. Mapy są dokładne i często aktualizowane. Mapy instalujemy z poziomu telefonu i nie potrzebujemy do tego komputera. W Nokii nawigacja wygląda tak

413272
413273
413274

Aplikacje

W Nokii oprócz znanego MarketPlace mamy do dyspozycji polecane aplikacje w którym Nokia poleca programy, które warto instalować w naszym telefonie oraz coś czego nie było w HTC, czyli sklep z muzyką.

413277
413278
413279
413280

Podsumowanie

Co mogę powiedzieć na temat Nokia Lumia800 po spędzeniu z nią jednego dnia? Jest piękna, szybka, łatwa w obsłudze, rozmowy są wysokiej jakości, posiada bardzo dobry aparat i już ją polubiłem. Smartphone mimo prostocie, którą zawdzięcza WindowsPhone da się polubić. Czy Nokia dobrze postąpiła wchodząc w biznes z Microsoft? To pokaże czas, ale jeżeli Windows Phone będzie coraz bardziej dopracowany to uważam że Nokia osiągnie sukces.

Z czystym sumieniem polecam Nokię Lumia 800

Telefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)