Blog (7)
Komentarze (271)
Recenzje (0)

Kto pamięta karciankę Magic the Gathering? Bardzo dużo osób grało w tę grę.

Jest to gra kolekcjonerska, czyli zbieramy karty by później wypróbować je w czasie rozgrywki. Na komputery PC powstało wiele gier tego typu. Jedną z nich jest gra Might and Magic Duel of Champions. Jest to gra nastawiona na pojedynki między graczami. Dzieło Ubisoftu jest bardzo udanym tworem z niezwykle wciągającą rozgrywką. Zbieranie potrzebnych kart do talii a także otwieranie boosterów z nowymi kartami to co "tygrysy" karcianek lubią najbardziej. Jest to gra free to play, czyli możemy grać w nią całkowicie za darmo. Czy gracze płacący mają przewagę nad graczami nie płacącymi ? Na początku, gdy dopiero zaczynamy, różnice są dość spore, ale wraz z cierpliwym zbieraniem kart jesteśmy coraz lepsi. Boostery możemy kupować za złoto to natomiast zbieramy za pojedynki. Codziennie dostajemy bonus za każde logowanie, na końcu tygodnia dostajemy tzw. "dzikie karty" za które możemy z ołtarzu życzeń kupować pojedyncze egzemplarze kart. Dzikie karty dostajemy także z boosterów premium, które niestety dostępne są tylko dzięki kupowaniu za walutę dostępną w grze tzw. pieczęcie.Walutę premium możemy kupować za realną gotówkę. Boostery premium możemy także uzyskiwać za wygrane w turniejach. Za zajęcie drugiego miejsca w turnieju dostajemy także boostery lecz te dostępne za złoto. W grze dostępny jest także tryb kampanii dla pojedynczego gracza, dzięki niemu dostajemy sporą ilość złota i doświadczenia które potrzebne jest do zdobywania coraz wyższych poziomów. Za każdy zdobyty poziom doświadczenia dostajemy złoto. W grze dostępny jest także system pojedynczych pojedynków, za nie także dostajemy złoto i doświadczenie, jest to bardzo dobrze obmyślone, gdyż w grze dostępny jest system rankingowy, dzięki któremu przeciwnicy dobierani są zgodnie z naszym doświadczeniem i postępach w rankingu.

Gra jest naprawdę wciągająca, im dłużej nad nią posiedzimy, tym lepszy efekt osiągniemy.

Instalacja

Najpierw wchodzimy na następującą stronęhttp://pdc-doc-launcher.ubi.com/patches/MMDoC-PDCLive.txt na tej stronie podany jest link do aktualnej wersji gry.

bETKRFLX
"Patches/MMDoC-PDCLive/3.25.2.392.60090/MMDoC-PDCLive.7z"

Kopiujemy

Następnie dodajemy do adresu.

http://pdc-doc-launcher.ubi.com/Patches/MMDoC-PDCLive/3.25.2.392.60090/MMDoC-PDCLive.7z
bETKRFMd

Grę ściągamy w wersji spakowanej 7zip trzeba ją rozpakować.

Następnie instalujemy Playonlinux nakładkę na Wine.

Otwieramy terminal i wpisujemy:

[code=Bash]sudo apt-get install playonlinux[/code]

bETKRFMe

Po zainstalowaniu Playonlinux włączamy go, następnie z menu narzędzia wybieramy zarządzanie wersjami Wine. Wybieramy do zainstalowania najnowsze Wine jakie jest dostępne, u mnie jest aktualnie wersja 1.7.33. Jeżeli mamy system 64 bitowy to instalujemy wersję wine 32 bitową czyli wybieramy zakładkę Wersje Wine (x86).

557079

Po instalacji potrzebnego nam wine wychodzimy z okna zarządzania wersjami Wine i wchodzimy w opcję "Konfiguruj" w palyonlinux naszym oczom powinno pokazać się takie okno.

557081

Dodajemy "Nowy" prefix klikając na przycisk "Nowy". Włączy nam się kreator klikamy na Dalej następnie wybieramy wersję wine wymaganą do instalacji w naszym wypadku jest to wersja 1.7.33, następnie nadajemy nazwę naszego dysku wirtualnego (prefixa) nazwijmy go "Duelofchampions", oczywiście możesz wybrać inną nazwę.

bETKRFMf

Wchodzimy w "Katalog domowy" w naszym systemie.

557084

Wchodzimy w Katalog PlayOnLinux's virtual drives. Następnie przechodzimy do katalogu /Duelofchampions/ (zależy od nazwy jaką wybrałeś). Następnie do katalogu /drive_c/ następnie do katalogu /Program Files/ Tutaj kopiujemy folder z grą nazwa folderu po rozpakowaniu jest następująca /MMDoC-PDCLive/.

Następnie otwieramy znów Playonlinux naciskamy na "Konfiguruj" wybieramy z listy po lewej stronie nasz Dysk wirtualny, następnie klikamy na "Utwórz skrót do wirtualnego dysku twardego". Pokaże nam się okno z wybraniem skrótu wybieramy Game.exe. Zostajemy w menu "Konfiguracja" wybieramy nasz dysk wirtualny z listy po lewej stronie. Wybieramy zakładkę "Wyświetlanie"

557087

Opcja Tryb renderowania pozaekranowego jest tym co nas interesuje z tej zakładki klikamy po prawej stronie na menu rzowijalne i wybieramy opcję backbuffer. Zamykamy okno.

bETKRFMg

Następnie należy zainstalować DirectX 9 pobieramy go ze strony http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html rozpakowujemy, przechodzimy do zakładki w Playonlinux "Różne" następnie klikamy na "Uruchom plik .exe na tym wirtualnym dysku twardym" klikamy na setup.exe

557090

Po tych wszystkich zabiegach duel of champions powinno już działać całkiem znośnie.

Istnieje jeszcze jeden sposób zainstalowania gry na Linuxie.

Trzeba zainstalować steama na Windowsa. Gdy już zainstalujemy steama przez Playonlinux, wtedy wystarczy znaleźć w sklepie steam grę Might and Magic Duel of Champions i ją zainstalować.

Komentarze (10)
bETKRFMT